14-10-2012, 14:06
Witam
Ile stron powinna mieć praca inżynierska? Ile stron może mieć najmniej? Jest to jakoś określone w wymaganiach odgórnie czy każda uczelnia to ustala na podstawie własnego regulaminu?
14-10-2012, 14:09
14-10-2012, 14:20
Ile stron powinna mieć praca inżynierska?
Praca inżynierska powinna mieć minimum 30 stron A4. To jest taka granica przyzwoitości, gdzie wygląda to jak praca dyplomowa a nie jakiś referat czy sprawozdanie. Poniżej 20 stron pracy inżynierskiej jest wielce prawdopodobne, że promotor w ogóle Ci jej nie przyjmie
26-01-2014, 0:20
Ile stron powinna mieć praca inżynierska?

Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
03-03-2014, 14:02
Ile stron powinna mieć praca inżynierska?
(26-01-2014 0:20 )spamer24 napisał(a):  A jak w praktyce istnieje podział proporcji pomiędzy części teoretycznej pracy inżynierskiej a częścią badawczą? Ile stron powinna mieć część teoretyczna a ile część badawcza?

Nie ma chyba żadnych ram stronicowych dla części badawczej jak i teoretycznej. Piszesz tyle ile uważasz za konieczne, jednak z doświadczenia wiem, że w przypadku prac inżynierskich najwięcej trudności sprawia właśnie napisanie części teoretycznej. Ważne, aby łączna objętość samej pracy, nie licząc spisu treści nie była mniejsza niż 35-40 stron A4.
04-03-2014, 20:41
Ile stron powinna mieć praca inżynierska?
(14-10-2012 14:09 )Cubaza napisał(a):  Nie ma wymagań odgórnych. Mówi się, że nie powinna mieć więcej jak 60 stron bo nikomu się więcej nie będzie chciało czytać

Jak to nikomu nie będzie chciało się czytać pracy inżynierskiej? Przecież od tego jest promotor, aby tą pracę przeczytać, i ewentualne błędy merytoryczne wyłapać.

Widziałem kiedyś prace inżynierskie, które zawierały ponad 60 stron i nie było to chyba nic złego.

Zatem po co w ogóle tą pracę piszemy, skoro "Cubaza" twierdzi, że nikt jej nie będzie czytał? Co na obronie w takim razie robimy? Chyba streszczamy tą pracę?
04-03-2014, 20:55
Ile stron powinna mieć praca inżynierska?
Wiele rzeczy się mówi. Od wykładowców w żartach słyszałem takie rzeczy. I dlatego też w mojej wypowiedzi, umieściłem na końcu uśmieszek. Dlatego nie trzeba tego traktować od razu jak prawdę oczywistą... I się tak burzyć.
04-03-2014, 22:17
Ile stron powinna mieć praca inżynierska?
Ale ja się wcale nie oburzam! Szkoda, że tak odebrałeś moją wiadomość. Staram się po prostu dopytać i dowiedzieć co nieco

Coś w tych żartach na pewno jest, bo właściwie na obronie chyba nie prezentuje się całej pracy tylko jakieś najważniejsze jej fragmenty? I wychodzi na to, że pisanie pracy jest bezcelowe
05-03-2014, 8:45
Ile stron powinna mieć praca inżynierska?
Tak, streszczasz swoją pracę. Opowiadasz jaką to wspaniałą rzecz zrobiłeś i jak to jesteś z niej dumny Na tym w sumie polega obrona
03-04-2015, 12:38
Ile stron powinna mieć praca inżynierska?
Znam osoby, które swoją pracę inżynierską pisały na 60 stron A4 a obroniły ją na 4.0. Znam również osoby, których praca inżynierska zajmowała 25 stron A4 (w głównej mierze był to kod aplikacji i screeny) i taką pracę obroniły na 5.0. Zatem nie ma się czym przejmować i ważne jest to, aby praca inżynierska była napisana solidnie a nie byle jak.

Czy promotor pracy dyplomowej coś na tym zarabia?
[quote="raffy"]Czemu tak mało jest promotorów i na jakiej zasadzie są oni wybierani?[/quote] Mowa o informatyce, więc jak wiadomo tylu jest promotorów ile, że tak powiem: gałęzi informatyki. Jeden gość, który zajmuje się programowaniem ma tematy od programowania, drugi od baz danych, trzeci od systemów i sieci, czwarty od CAD-a itd.
raffy 6 16,212 05-12-2015 12:10
Ostatni post: miak75
  Jaki prezent z okazji obrony pracy magisterskiej?
Kwiaty to podstawa moim zdaniem dla kobiety :)
mc_dziacek 11 5,064 05-12-2015 12:03
Ostatni post: miak75
  Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
Ogólnie przyjmuje się, że praca licencjacka powinna mieć liczbę stron w przedziale od minimum 30 do maksimum 70 stron. Nie wiem jak jest to w instytucie Matematyczno-Przyrodniczym, jednak każda uczelnia/wydział/instytut ustala sobie indywidualnie ile prace dyplomowe powinny liczyć stron. Dla np. kierunku "filologia angielska" praca licencjacka powinna zawierać 35-40 stron pisanej czcionką Times New Roman o rozmiarze 12.
masa992 4 42,869 03-12-2015 13:27
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda obrona pracy licencjackiej?
Możesz kupić tylko promotorowi jako zwykły podarunek i dać po obronie. Nie musisz kupować wszystkim kiedy jesteś sam. Podarunki dla komisji to jest dobry pomysł jak jest was więcej.
Szyszka 6 73,946 03-12-2015 13:17
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda prezentacja swojej pracy na obronie?
Nie, podczas prezentacji pracy dyplomowej omawiasz tylko najistotniejsze jej aspekty, a dokładniej założenia (cele pracy) oraz wnioski, które nasunęły Ci się podczas jej pisania, potwierdzenie (bądź zaprzeczenie) tezy stawianej na początku podczas pisania tejże pracy. Mniej więcej coś takiego. Poza tym tego typu informacji powinien udzielić Ci promotor.
aktep130 3 1,517 25-08-2015 19:43
Ostatni post: admin