31-01-2013, 22:46
Cześć
Pytanie jak w temacie, powiedzcie mi, ile stron powinna mieć praca maturalna z języka polskiego? Jest jakieś minimum oraz maximum w liczbie stron?
31-01-2013, 23:37
Ile stron powinna mieć praca maturalna z języka polskiego?
Nie ma żadnego minimum ani maksimum stron. Ogranicza Cię jedynie czas, w jaki masz wygłosić prezentację i o ile jeszcze dobrze pamiętam to jest to 15 minut.
11-02-2013, 3:09
Ile stron powinna mieć praca maturalna z języka polskiego?
Praca maturalna z języka polskiego powinna zajmować nie mniej niż 2-3 strony A4. Na prezentację masz 15 minut, więc jeśli skończysz po 4 minutach będzie trochę głupio i dziwnie
07-07-2013, 22:08
Ile stron powinna mieć praca maturalna z języka polskiego?
W przypadku prezentacji maturalnych nie mamy nieograniczonego czasu. Sam osobiście uważam, że takie minimum to 2 strony A4 które będą zawierały dokładne omówienie Twojego tematu oraz zapełnią czas który masz przeznaczony na wygłoszenie prezentacji. Jednakże prezentacja która ma więcej niż 4 strony A4 jest zbędna. Tego tekstu który tam będziesz miała zapisany i tak częściowo zapomnisz, stąd uważam, że 2, 3 strony A4 w zupełności powinny wystarczyć.
28-12-2013, 12:59
Ile stron powinna mieć praca maturalna z języka polskiego?
Prezentacja maturalna z języka polskiego powinna mieć nie mniej niż 3 strony A4 pisane czcionką 12 Times New Roman a nie więcej niż maksymalnie 6 stron A4. Oczywiście tutaj masz określony czas na zaprezentowanie tematu i jeśli miałabyś/miałbyś więcej niż 6 stron pracy maturalnej, zwyczajnie mógłbyś nie wyrobić się w czasie (zakładając, że powiesz wszystko i niczego nie zapomnisz).

Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Jaka lektura może być na maturze 2016?
Nie ma żadnej reguły, tak samo jak nie da się przewidzieć tego, jaka lektura będzie na maturze w maju 2016 z polskiego. To jest loteria. Na naszym forum co roku pojawiają się takie pytania, czasami niektórym udało się trafnie przewidzieć i wytypować lektury, które pojawiły się na maturze, jednak obstawiam, że były to zwykłe strzały :) Jeżeli już chcemy bawić się w typowanie, wydaje mi się, że można pójść dwiema drogami: przygotowywać się z tych lektur, które [b]pojawiają się najczęściej[/b] lub przygotowywać się z tych, które nie pojawiły się w ogóle lub pojawiły się 1-2 razy i to w latach ubiegłych. Najpopularniejsze lektury, które pojawiały się w ostatnich latach na maturze pisemnej z języka polskiego: [list] [*]Lalka [*]Pan Tadeusz [*]Chłopi [*]Przedwiośnie [*]Dziady cz. III [*]Ludzie bezdomni [*]Potop [*]Kordian [*]Zdążyć przed Panem Bogiem [*]Zbrodnia i kara [/list]
samiecalfa1995 13 24,725 27-04-2016 12:19
Ostatni post: aktep130
  Kiedy będą wyniki matur 2016?
To jednak źle szukasz. Proponuję się przyłożyć do matury skoro tak słabo szukasz w internecie. Pierwszy link: [code]http://maturzysta.dlastudenta.pl/artykul/Matura_2016_terminy_egzaminow,113721.html[/code] I mamy tam, że świadectwa zostaną przesłane do szkół 5 lipca więc wtedy oficjalne wyniki.
wladimirputin3 3 1,381 06-03-2016 17:09
Ostatni post: miniek15m
  Kiedy maturzyści kończą rok szkolny 2016?
Z tego co mi wiadomo, to uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów odbywa się 29 kwietnia 2016 roku.
wladimirputin3 4 1,094 28-02-2016 14:28
Ostatni post: Cubaza
  Najlepsza książka do nauki biologii do matury
Poszukuję sprawdzonych książek, repetytoriów, które pozwolą mi najlepiej przygotować się do matury z biologii na poziomie klasy rozszerzonej w liceum. Byłabym wdzięczna, gdybyście mi mogli polecić coś sprawdzonego, coś, co gromadzi w jednym miejscu same najważniejsze zagadnienia z liceum, które mogą pojawić się na maturze rozszerzonej z biologii.
karinh 0 645 24-12-2015 22:31
Ostatni post: karinh
  Matura międzynarodowa w Tarnowie - jaka szkoła?
Nie słyszałem o innej jakoby się szarpnęła na coś takiego :P Tylko czekać aż czołowe licea z Tarnowa dołączą, bo fakt, że szkoła oferuje maturę międzynarodową to już świadczy dobrze o tej szkole. Takich szkół w Polsce jest tylko kilkanaście, więc dołączenie do ich grona jest dużym prestiżem.
koneton 2 1,767 11-12-2015 11:23
Ostatni post: miak75