Ile trwają praktyki w technikum i zawodówce?

07-11-2013, 17:04
Ile trwają praktyki w technikum i zawodówce?
Ile trwają i w jakim okresie czasu odbywają się praktyki w technikum i szkole zawodowej? Czy dla każdego zawodu i klasy w technikum jest inny wymiar praktyki?
Proszę o udzielenie odpowiedzi.

Liceum czy technikum - co lepsze i co wybrać?
Skoro myślisz nad elektroniką (czy nawet jakimkolwiek kierunkiem technicznym), zdecydowanie radzę Ci: idź do technikum. Będąc na studiach technicznych, po technikum będziesz o wiele lepiej przygotowany do przedmiotów technicznych. Cubaza pisał swego czasu, że obecnie jest bardzo mało chętnych na kierunki techniczne, więc przyjmują praktycznie wszystkich, więc nie musisz się o to martwić ;) Dodatkowo większa liczba godzin nauczania w technikum w mojej ocenie znacznie lepiej przygotuje Cię do matury z fizyki lub matematyki.
hidek0 20 2,661 05-12-2015 13:50
Ostatni post: Cubaza
  Czym różni się liceum profilowane od ogólnokształcącego?
Zawsze zastanawiało mnie, czym jaka jest różnica pomiędzy liceum profilowanym a liceum ogólnokształcącym? Śmiem się domyślać, że liceum profilowane jest ukierunkowane na określoną tematykę, ale przecież w liceum ogólnokształcącym też mamy: klasy o profilu X. Zatem jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma typami liceów? Byłbym wdzięczny, gdyby mi to ktoś dogłębnie i dosadnie wyjaśnił.
miak75 0 377 05-12-2015 13:29
Ostatni post: miak75
  Jaki jest realny próg punktowy w pierwszym technikum?
Wiem, że min. liczba brana pod uwagę wynosi 80 pkt. Chodzi mi o kierunki chemiczne (technik technologi chemicznej i technik analityk), to jedyne takie kierunki w Tarnowie i w dodatku najlepsze technikum, wiec próg punktowy na pewno jest wysoki. Jaki jest przybliżony próg punktowy?
paatryczeg 0 1,128 29-11-2014 21:45
Ostatni post: paatryczeg
  Kierunki studiów po profilu matematyczno - geograficznym (mat-geo)?
Mówiąc ogólnie, po liceum matematyczno-geograficznym możesz iść na każde kierunki studiów na których wymagana jest matura z matematyki oraz geografii, pod warunkiem, że zdajesz geografię jako dodatkowy przedmiot. Profil matematyczno geograficzny bardzo dobrze przygotowuje do studiów na kierunkach ścisłych. Wiedza zdobyta na tym profilu w szkole średniej bardzo dobrze przydaje się na kierunkach studiów takich jak: matematyka, ekonomia, rachunkowość i finanse, geografia, geologia, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, inżynieria środowiska. Mówiąc ogólnie, profil ten najlepiej przydaje się w przypadku osób, które planują studia oparte na geografii.
o1o2 2 9,162 21-11-2014 14:05
Ostatni post: trolek12
  Studia po liceum zaocznym?
Czy osoba kończąca liceum zaoczne może iść na studia? Czy w ogóle w liceum, w którym uczy się w trybie zaocznym jest w ogóle matura? Czy może ktoś wyjaśnić tą kwestię budzącą wątpliwości w ogólnej sferze uczniów i kandydatów do liceum zaocznego?
e-pytania.pl 1 1,348 21-11-2014 14:03
Ostatni post: trolek12