Ile wynosi stypendium socjalne - 2013/2014
Witam
Ile wynosi w obecnym roku stypendium socjalne? Ile będzie ono wynosiło w roku akademickim 2013/2014? Kwota stypendium jest jakoś stała czy od czegoś zależy- jak tak to od czego i ile wynosi maksymalna kwota stypendium socjalnego?

Witam, nie wiem ile dokładnie wynosi maksymalna kwota stypendium,ale jest uwarunkowana twoimi dochodami. Możesz także powiększyć stypendium, składając podanie o świadczenia z tytułu dojazdu itp.

Maksymalna kwota stypendium socjalnego zależy od uczelni a dokładniej od dotacji jaką uczelnia dostaje od państwa. Jest to różnie ustalane, np. na SGH w Warszawie maksymalna kwota stypendium socjalnego wynosi 1250 zł, z kolei w Krakowie na Uniwersytecie Pedagogicznym - 450 zł, na UWM - 750 zł, na UJ - 440 zł miesięcznie.

Są to kwoty za rok akademicki 2012/13 i nie dotyczą "zwiększonej kwoty stypendium socjalnego z tytułu zamieszkiwania z obiekcie innym niż dom studencki"

Mógłby ktoś napisać ile wynosiło minimalne stypendium socjalne dla osoby która miała dochody na 1 osobę w rodzinie prawie zrównaną z progiem?

angela557, mówisz o progu 650 zł na osobę? Jezeli tak to wtedy student otrzymuje 280 zł Uśmiech

Tak dochód 643 z groszami na osobę. To dużo, to jest podstawowe stypendium czy wraz z dodatkiem mieszkaniowym?

Jeżeli dobrze pamiętam to jest suma podstawowa bez kwoty zwiększonej.

Podstawowa kwota.
Na ten nowy rok akademicki zwiększyli próg o 50 zł, więc może stypendia też będą większe?

No to bardzo dużo! Inne uczelnie mają mniejsze kwoty Język

Zwiększyli próg czyli więcej osób dostanie stypendium, tak?

Witam
Jaka jest minimalna kwota stypendium socjalnego?

(24-08-2013, 10:17 )ziutek napisał(a): dawid_sap, na ten rok nie wiadomo, ale w poprzednim kwota minimalna wynosiła 280 zł

A gdy dochód na jedną osobę był bardzo zbliżony do progu? Bo jeżeli występuje różnica niewielka, dochód wynosi ok 670 zł a próg jest na 700 zł ustalony.

Jeżeli masz dochód zbliżony do progu to na pewno dostaniesz najmniejszą kwotę stypendium.

a jeśli dochód na osobę wynosi jakieś 300-400 zł to stypendium ze zwiększeniem na akademik tak mniej więcej ile by wyglądało?

No, trzeba przyznać, że w tym roku stypendium socjalne nie jest wysokie. Od czego to zależy - jaka kwota będzie przysługiwała studentom?
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

spamer24, przeciez w tamtym roku kwota stypendium socjalnego była mniejsza...

(23-10-2013, 17:47 )spamer24 napisał(a): No to co z tego, ale tutaj widzę max. 500 zł. Na innych uczelniach są osoby mające stypendium socjalnego wraz z dodatkiem mieszkaniowym nawet i 1000 zł miesięcznie więc ja się pytam, od czego to zależy?

Strasznie głupie te pytania zadajesz i to nie tylko w tym wątku, odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo prosta i powiedział już o tym Admin:

admin napisał(a):Maksymalna kwota stypendium socjalnego zależy od uczelni a dokładniej od dotacji jaką uczelnia dostaje od państwa.

Każda uczelnia ustala sobie progi takiego stypendium i ściśle się ich trzyma.

(24-10-2013, 8:45 )spamer24 napisał(a): Rozumiem, ale zatem od czego zależy wysokość dotacji którą dostanie uczelnia na stypendia?

Od renomy uczelni, od jej wielkości, liczby studentów. Zapewne to są główne czynniki.

Wypłata stypendium
Ma ktoś już moze stypendium socjalne na koncie ? Bo jestem ciekawa czy jest szansa że wpłynie jeszcze dziś..
studentkaxyz 5 7,729 29-11-2016, 18:32
Ostatni post: studentkaxyz