• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w 2014 roku?
#1
Czy wiadomo już coś więcej na temat tego, ile wynosi (będzie wynosił) zasiłek dla osób bezrobotnych w 2014 roku? Wiem, że w 2013 roku zasiłek dla bezrobotnych wynosił całkiem dużo, czy zostanie on podwyższony (bo mam nadzieję, że rząd ich nie obniży) w najbliższym nadchodzącym roku?
 
Reply
#2
W 2014 roku wysokość zasiłku dla bezrobotnych (popularnej kuroniówki) nie ulegnie zmianie, zatem zasiłek dla bezrobotnych będzie wynosił tyle samo, ile wynosił on w 2013 roku. Będzie on oczywiście (jego wysokość) zależał od liczby przepracowanych lat.
 
Reply
#3
To jest bardzo złe i dziwne, że rząd podnosi pensję minimalną a nie podniesie już nam wysokości kwoty zasiłku dla osób bezrobotnych. Przecież rok 2014 ma być takim cudownym rokiem, w którym to rząd planuje zmniejszyć bezrobocie a nie myśli nic o obywatelach. Mogliby sobie luksusów odjąć a nie tylko bogatym dawać jeszcze więcej a biednym jeszcze mniej.
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą: http://urbanski-drzwi.pl/. Najlepszej jakości wyroby stolarskie: drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam!
 
Reply
#4
lewka, przecież nie od dziś wiadomo, że nasz kochany rząd woli sobie przeznaczyć premie za 10 milionów złotych niż zwiększyć zasiłki czy pensje minimalne społeczeństwu. Zasiłek dla bezrobotnych zatem nie ma szans, aby w 2014 roku został zwiększony.
 
Reply
#5
W 2014 roku zasiłek dla osób bezrobotnych będzie wynosił odpowiednio:

Cytat:Podstawowy zasiłek dla bezrobotnych (100%):
W okresie pierwszych trzech miesięcy - 823,60 zł brutto (711,48 netto)
W okresie kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku - 646,70 zł brutto (568,50 netto)

Obniżony zasiłek dla bezrobotnych (80%):
W okresie pierwszych trzech miesięcy - 658,90 zł brutto (578,60 netto)
W okresie kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku - 517,40 zł brutto (463,83 netto)

Podwyższony zasiłek dla bezrobotnych (120%):
W okresie pierwszych trzech miesięcy - 988,40 zł brutto (844,44 netto)
W okresie kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku - 776,10 zł brutto (673,25 netto)

Kwoty te zostały uchwalone w wyniku waloryzacji przeprowadzonej 1 czerwca 2013 roku, zatem są one takie same jakie obowiązywały w drugiej połowie 2013 roku.
 
Reply
#6
To znaczy ja uważam, że jest dobrze, i faktycznie lepiej, żeby zasiłek należał się tylko osobom, które mają do niego prawo. Osobom, leniom które skończyły studia i myślą, że praca sama ich znajdzie, które rejestrują się w urzędach pracy aby siedzieć w domu i pobierać za to pieniądze (zasiłek dla bezrobotnych) moim zdaniem w ogóle nie powinny należeć się pieniądze.
I to jest dobry ruch, przepis naszego rządu. W pozostałych przypadkach zasiłek mógłby być trochę większy, ale tylko osobom, które faktycznie uczciwie pracowały i nadal chcą pracować, jednak nie ma dla nich chociażby ofert pracy.
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą: http://urbanski-drzwi.pl/. Najlepszej jakości wyroby stolarskie: drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam!
 
Reply
#7
Kolejny przykład pazerności naszej władzy to właśnie zasiłek dla bezrobotnych w 2014 roku. Dlaczego zasiłek ten jest mniejszy niż było to kiedyś? Dlaczego nasz rząd nie jest w stanie podnieść wysokości tego zasiłku? Może dlatego, że przez beznadziejną władzę zadłużono nasze państwo?

Teraz najlepiej jest powiedzieć, że nie ma skąd się wziąć pieniędzy na zasiłki dla bezrobotnych, na najniższe emerytury czy na podniesienie najniższej pensji krajowej. Niestety, ale ten nasz rząd który obecnie mamy jest po prostu do zmiany i do wyrzucenia, dlatego w wyborach 2015 będę głosował na PiS, który miejmy nadzieję, że przywróci jako tako funkcjonowanie tego państwa.
 
Reply
#8
Niestety PiS już pokazał i ciągle pokazuje na co go stać i głosowanie na ta partie nie ma sensu. Tak samo jak PO.
 
Reply
#9
1 czerwca 2014 roku miała miejsce waloryzacja, czyli podwyżka zasiłku dla osób bezrobotnych i wynosi on w pozostałym 2014 roku odpowiednio:
Cytat:Obniżony zasiłek dla bezrobotnych (80%):
W okresie pierwszych trzech miesięcy - 664,90 zł brutto (583,06 netto)
W okresie kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku - 522,10 brutto (468,11 netto)

Podstawowy zasiłek dla bezrobotnych (100%):
W okresie pierwszych trzech miesięcy - 831,10 brutto (717,30 netto)
W okresie kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku - 652,60 zł brutto (572,87 netto)

Podwyższony zasiłek dla bezrobotnych (120%):
W okresie pierwszych trzech miesięcy - 997,40 zł brutto (851,63 netto)
W okresie kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku - 783,20 zł brutto (678,71 netto)

Wysokość tego zasiłku dla bezrobotnych będzie zatem także obowiązywała w pierwszej połowie 2015 roku, tak jak to miało miejsce obecnie. Niestety, ale wysokość waloryzacji jest jak zawsze to w naszym kraju bywa - śmiesznie niska. Średnio kwota zasiłku dla bezrobotnych wzrosła o około 6 zł netto.

Jeżeli ktoś by jeszcze pytał bądź miał wątpliwości co do tego, do której grupy się zalicza, poniżej podaję oficjalne informacje, jak należy to rozumieć.

Wysokość zasiłku dla osób bezrobotnych jest określana w zależności od tego, jaki staż pracy posiadamy. 80%, czyli obniżona wysokość zasiłku dla bezrobotnych dotyczy osób, których staż pracy wynosi mniej niż 5 lat. W przypadku gdy posiadamy staż pracy w wysokości od 5 do 20 lat - przysługuje nam normalna wysokość zasiłku dla bezrobotnych - 100%. 120% wysokości zasiłku dla osób bezrobotnych dotyczy osób, które przepracowały minimum 20 lat.

Co ważne, zasiłku dla bezrobotnych nie można pobierać cały czas. Okres jego pobierania jest uzależniony od bezrobocia w regionie. Jeżeli bezrobocie w regionie wynosi do 150% krajowego bezrobocia, wtedy zasiłek dla bezrobotnych jest wypłacany przez okres 6 - miesięcy. Jeśli stopa bezrobocia w regionie przekraczała 150% stopy krajowej bezrobocia - wtedy okres wypłaty zasiłku dla osób bezrobotnych wynosi 12 miesięcy.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile zarabia copywriter?
W ostatnich czasach mocno na znaczeniu zyskuje zawód copywritera. Ile zarabia copywriter? Zarobki copywritera w agencji reklamowej w dużym mieście wynoszą najczęściej około 2-3 tysięcy złotych. Co najważniejsze, jako copywriter mogą pracować osoby bez specjalnego wykształcenia, jednak preferowane jest wykształcenie humanistyczne - filologia polska, dziennikarstwo, komunikacja społeczna i media internetowe. W przypadku, gdy copywriter pracuje jako freelancer i ma dużo zleceń, cieszy się popularnością, może zarobić nawet i 5 tysięcy złotych miesięcznie.
e-zarobki 11 8,224 09-11-2016, 15:01
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości