01 Euro Hol Tadeusz Tomasz Poeckh
Ile zarabia instruktor nauki jazdy?
Ile zarabia instruktor nauki jazdy i ile wynoszą miesięczne zarobki takiego instruktora nauki jazdy z własnym samochodem (czy wtedy dostaje oprócz wynagrodzenia zwrot kosztów paliwa i napraw) oraz instruktora bez własnego samochodu? Ktoś mi może napisać nie suche liczby, tylko realne zarobki z pierwszej ręki informacje najlepiej.

Zarobki instruktorów nauki jazdy zależą od liczby kursantów, od wielkości szkoły nauki jazdy oraz jej kondycji finansowej. Większe zarobki będzie miał instruktor nauki jazdy z własnym samochodem. Początkujący instruktor nauki jazdy w małej szkole nauki jazdy zarobi około 10 złotych za godzinę jazdy, szkolenia. Dodatkowo bardzo często jest to nie umowa o pracę, lecz umowa zlecenie co również przemawia na niekorzyść instruktora nauki jazdy. Zdarzają się także przypadki, gdy zupełnie taki instruktor pracuje na czarno bez żadnej umowy.

Oczywiście im większe jest doświadczenie instruktora nauki jazdy, tym jego zarobki będą wyższe. W Warszawie instruktor nauki jazdy kategorii B na prawo jazdy zarobi około 13-15 zł netto na godzinę. Instruktorów kat. B jest najwięcej, stąd zarobki są niższe. Instruktor kategorii C czy D zarobi znacznie więcej.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

A ja sądzę, że nie warto być instruktorem nauki jazdy. W każdym razie na pewno nie można traktować tej pracy jako zajęcia na pełen etat. Branża szkoleń jest bardzo krucha... i o tyle, o ile 2 lata temu przed wprowadzeniem trudniejszego egzaminu na prawo jazdy był wielki boom i wszyscy chcieli się zapisywać do szkół nauki jazdy aby jak najszybciej zdać egzamin na starych zasadach, było wielkie zapotrzebowanie na wszelkich instruktorów nauki jazdy. Teraz, gdy pojawił się niż i spokój w branży, egzamin jest trudno zdać, wiele szkół nauki jazdy (tych mniejszych) zostało zamkniętych, gdyż nie byli w stanie się utrzymać.

Zatem instruktorzy nauki jazdy, którzy są zatrudniani w większości przypadków na umowy śmieciowe (jak zaznaczył kolega powyżej) są zwalniani gdy spada liczba chętnych kursantów. Przez to jest to bardzo ryzykowna branża, gdyż w przypadku umowy zlecenia nie przysługują prawa gwarantowane przez kodeks pracy, przez co tacy instruktorzy zostają praktycznie na lodzie.

Dodatkowo przy zarobkach instruktora nauki jazdy 10 zł za godzinę netto (w większych miastach jest więcej, w mniejszych stawka jest niższa) jest to bardzo ryzykowny zawód. Przykładowo korepetytor bierze około 30 zł za godzinę a ma zawód mniej ryzykowny niż instruktor, który nie dość, że musi czasami uczyć tzw. ciężkie przypadki to musi mieć oczy dookoła głowy aby kursant nie wpakował się np. pod pociąg czy ciężarówkę.

Rozbieżności w zarobkach instruktora nauki jazdy są bardzo duże. Zależą głównie od miasta, konkurencji wśród innych ośrodków nauki jazdy a także i rynku (mam tu na myśli popyt na kursy prawa jazdy). Jeżeli zapotrzebowanie na instruktorów nauki jazdy jest duże, bo np. zmieniają się przepisy i każdy chce zdawać jeszcze na starych zasadach to także i płace rosną. Jeżeli natomiast nie ma zbyt wielkiego zapotrzebowania na instruktorów, to są oni wręcz zwalniani a tym, którzy zostaną pensje są obniżane.

W całej Polsce zarobki instruktora nauki jazdy oscylują w granicy 1700-3000 zł brutto. Raczej nie zdarza się, aby taki instruktor nauki jazdy zarobił więcej niż 3000 zł miesięcznie, no chyba, że jest właścicielem szkoły jazdy.

Ile zarabia copywriter?
W ostatnich czasach mocno na znaczeniu zyskuje zawód copywritera. Ile zarabia copywriter? Zarobki copywritera w agencji reklamowej w dużym mieście wynoszą najczęściej około 2-3 tysięcy złotych. Co najważniejsze, jako copywriter mogą pracować osoby bez specjalnego wykształcenia, jednak preferowane jest wykształcenie humanistyczne - filologia polska, dziennikarstwo, komunikacja społeczna i media internetowe. W przypadku, gdy copywriter pracuje jako freelancer i ma dużo zleceń, cieszy się popularnością, może zarobić nawet i 5 tysięcy złotych miesięcznie.
e-zarobki 10 14,233 09-11-2016, 15:01
Ostatni post: Cubaza