Sposób na dodatkowe dochody to program MX World zarabianie w internecie jest proste.
Odpowiedz 

Ile zarabia listonosz w Poczcie Polskiej - 2016?

09-01-2016, 12:42
Post: #1
Ile zarabia listonosz w Poczcie Polskiej - 2016?
Czy ktoś z Was pracuje może jako listonosz w Poczcie Polskiej? Chciałbym dowiedzieć się, ile zarabia listonosz w Poczcie Polskiej w 2016 roku. Czy może w porównaniu z 2015 rokiem listonosze dostali jakieś podwyżki? Na jakie dodatkowe benefity i korzyści mogą liczyć listonosze zatrudnieni w Poczcie Polskiej. Gdyby ktoś znał ten temat, byłbym wdzięczny za opinie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 13:11
Post: #2
Ile zarabia listonosz w Poczcie Polskiej - 2016?
Z tego co mi wiadomo, to listonosz na Poczcie Polskiej oficjalnie zarabia zazwyczaj około 2300 zł brutto miesięcznie. Oczywiście jego wynagrodzenie zależy od rejonu w którym pracuje i stażu pracy. To jest stała pensja miesięczna, do tego należy dołożyć jeszcze premie za wypracowane wyniki - czyli jeżeli listonosz np. "zmusi" wielu emerytów do założenia konta w Banku Pocztowym lub kupna ubezpieczenia, to może dostać za to 200-400 zł brutto miesięcznie dodatkowej premii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 13:15
Post: #3
Ile zarabia listonosz w Poczcie Polskiej - 2016?
Nie zapominaj też, że listonosz może zarobić nawet i drugą wypłatę w czasie wypłat emerytur. Jeżeli obsługuje miejscowość lub dzielnicę, gdzie mieszka dużo emerytów z których każdy listonoszowi zostawi "końcówkę" to z wypłat takich emerytur listonosz może zarobić "na lewo" nawet i kilkaset złotych dziennie dodatkowo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 13:19
Post: #4
Ile zarabia listonosz w Poczcie Polskiej - 2016?
Nie przesadzaj, drugą pensję to listonosz mógł zarobić z wypłat emerytur ale może z 10-15 lat temu. Teraz emeryci nie są już tak hojni, poza tym większość z nich ma już teraz pozakładane konta bankowe - większość zapewne nawet i w samym Banku Pocztowym, do czego niejednokrotnie z pewnością zachęcał ich sam listonosz, za co też dostał jakąś prowizję. Teraz jeżeli listonosz zarobi z końcówek emerytur 10-30% pensji to można powiedzieć, że jest bardzo dobrze.

Dobrze napisałeś, że zależy to od rejonu, który listonosz obsługuje. W mieście w większości ludzie mają pozakładane konta bankowe, bo można powiedzieć, że emeryci w mieście są bardziej nowocześni. Na wsiach mało który emeryt ma założone konto w banku, zatem listonosz, który jeździ po wsiach faktycznie może zarobić więcej na emeryturach niż listonosz który jeździ po mieście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2016, 20:47
Post: #5
Ile zarabia listonosz w Poczcie Polskiej - 2016?
U mnie listonosz z tego co wiem zarabia około 2000 zł na rękę. A skąd wiem? Stąd, że jest to mój znajomy i wiem co i jak.

Zapraszam na profesjonalny kurs baristyczny w Krakowie, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 22:56
Post: #6
Ile zarabia listonosz w Poczcie Polskiej - 2016?
Moja znajoma pracuje jako listonosz poczty polskiej w małej miejscowości i to co opowiada na temat aktualnych wymogów jej pracodawcy w stosunku do listonoszy to w głowie się nie mieści. Okazuje się, że głównym celem Poczty Polskiej, a przede wszystkim jej pracowników jest osiąganie wysokich wyników w sprzedaży różnego typu produktów, tym samym doręczanie listów jest zepchnięte na dalszy plan. Miesiąc w miesiąc pracownicy są rozliczani z planów sprzedażowych, produktów, które w większości są w cenach średnio 60% wyższych, niż w pierwszym lepszym stacjonarnym sklepie. Nad pracownikami, którzy nie realizują ów planów wisi groźba wysłania na tzw. szkolenie/program naprawczy (domyślam się, że chodzi o szkolenie sprzedażowe). Do tego dochodzą wakaty, które są nieuzupełniane, co prowadzi do sytuacji, w której listonosze "rozbierają" rejony wzajemnie, ledwo wyrabiając się ze swoim podstawowym
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2016, 10:55
Post: #7
Ile zarabia listonosz w Poczcie Polskiej - 2016?
Ciekawe który listonosz zarabia te 2000 zł na rękę... Chyba w Warszawie, bo na Podkarpaciu listonosz zarobi ale 1400 zł z premią 150 zł. I to aby dostać te 150 zł premii musisz wyrobić normę, czyt. sprzedać różnych dupereli na ponad 2000 zł.

Dobrze że pracują jeszcze starzy pracownicy z większym stażem. Młodych nie ma, bo nikt z młodych nie przyjdzie za te 1300 zł netto miesięcznie tyrać i nosić tą ciężką torbę po górzystych wioskach i wyrabiać plany sprzedażowe dla kierowników i dyrektorów. Listonosz jest teraz akwizytorem, na święta sprzedaje kartki, co miesiąc bilety miesięczne, gazety, znaczki i inne rzeczy a administracja zbiera premie na ciężkiej pracy listonoszy za marne grosze.

Co z tego, że jest umowa o pracę, skoro na niej zarabiasz te 1400 zł netto maksymalnie. Czasami lepiej jest już chyba przejść do inPostu na umowę zlecenie i brać te 2300 zł netto. Generalnie Poczta Polska powoli się kończy... kiedyś (jeszcze jakieś 10 lat temu) była masa emerytów i rencistów i innych osób, które dostawały przelewy za pośrednictwem Poczty Polskiej, to i listonosz dostawał jakąś końcówkę rzędu parę groszy na każdej osobie, to i były to czasami niezłe napiwki (nawet i druga pensja). Teraz jak każdy ma konto w banku (i to nawet na samej Poczcie Polskiej, które de facto listonosz rekomendował do założenia) i tym samym darmowe przelewy, a nie 2,50 jak na Poczcie to wiadomo, że jest biedniej i poczta ma mniejsze zyski. Na czymś musi oszczędzać a najłatwiej na pensjach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakich zawodów brakuje w Polsce?
Najbardziej będą teraz królowały zawody fizyczne - pracownicy fizyczni, osoby generalnie po zawodówkach. Tych zawodów już teraz brakuje w Polsce a w najbliższych latach zjawisko to będzie się tylko nasilało. Jeśli chodzi o wykształcenie wyższe, to pracownicy branży IT. inżynierowie - w ciągu najbliższych kilku lat na pewno będzie na nich zapotrzebowanie - ponoć ciągle ich brakuje. Moim zdaniem także branża medyczna - pracy dla lekarzy, pielęgniarek nie powinno zabraknąć.
przemx 9 5,973 22-01-2017 22:39
Ostatni post: adam
  Jak student może zarobić pieniądze?
Generalnie pracy dla studentów w wakacje jest mnóstwo. Najczęstszymi ofertami pracy dla studentów są: roznoszenie ulotek, praca jako magazynier, sprzedawca w sklepie czy [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Ile-p%C5%82ac%C4%85-za-zbieranie-bor%C3%B3wek-w-Wojniczu-w-2013-roku-t]zbieranie borówek[/url]. Generalnie jest to tymczasowa, sezonowa praca dorywcza. Takich ogłoszeń najlepiej jest poszukiwać w Internecie.
dzielnicowy 44 11,860 26-12-2016 11:06
Ostatni post: janko22
  Studia zaoczne a praca
Mam pytanie, a mianowicie jak pracodawcy patrzą na osoby po studiach zaocznych? Jakie mają one szanse na znalezienie pracy w stosunku do osób, które były na studiach dziennych? Jeśli taki temat już gdzieś jest to bardzo przepraszam
Rahl156 0 285 12-12-2016 21:10
Ostatni post: Rahl156
  Ile zarabia copywriter?
Mam znajomego, który pracuje jako copywriter w agencji reklamowej w Warszawie. Posiada 5 lat doświadczenia i zarabia 4500 zł [b]netto[/b].
e-zarobki 11 5,496 09-11-2016 15:01
Ostatni post: Cubaza
  Jak wygląda praca w call center?
Za duża odpowiedzialność. Odpowiedzialność za co? Za co jesteś odpowiedzialny w call center?
czesiek 5 1,727 14-10-2016 12:14
Ostatni post: croAnkaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów