Witaj! Logowanie Rejestracja

Ile zarabia statysta w serialu?
#1
Praca statysty w serialach wydaje się być ciekawą przygodą. Czy ktoś z Was wie, ile zarabiają tacy statyści i na jakiego rzędu wynagrodzenie mogą liczyć? Jak zapewne można się domyślać, jest to wynagrodzenie jednorazowe, ale czy oprócz niego coś jeszcze przysługuje? Dajcie mi znać, jeśli wiecie o tym i gdzie ewentualnie są rekrutowani tacy statyści.
 
Reply
#2
Statyści czy to w serialu czy filmie zarabiają jednorazowo od 30 do 100 złotych. Nie są to duże pieniądze, ale może właśnie od statystów wiele innych osób zaczynało swoją karierę filmową (aczkolwiek szkoła aktorska/teatralna to podstawa aby rozwinąć się bardziej).

Za dzień zdjęciowy statysta w serialu zarabia najczęściej 50 złotych, z kolei aktor grający epizod w serialu/filmie zarobi już około 100 zł a statysta w reklamie zarabia powyżej 100 zł. Za dzień zdjęciowy czyli jednorazowo dziennie. Dzień zdjęciowy trwa najczęściej od 2 do 12 godzin zatem stawka godzinowa jest różna. Za nadgodziny płacą dodatkowo 5 zł za każdą godzinę.
Jestem Adam - dobrze strony WWW zakładam!
 
Reply
#3
Nie wydaje mi się, aby rozpoczynając od statystów można było wybić się aż tak wysoko aby zostać pierwszoplanowym aktorem. Raczej powiedziałbym, że od epizodycznych roli w filmach i serialach można z czasem i z talentem awansować w hierarchii aktorskiej. Poza tym bez szkoły aktorskiej czy teatralnej ciężko to widzę...
 
Reply
#4
w Krk np. przy kręceniu show do tvn dają po 50zł


_____________________
gdy potrzebujesz pomocy specjalistów - Oftaldent - lekarze stomatolodzy i okuliści z Tarnowa
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile zarabia copywriter?
W ostatnich czasach mocno na znaczeniu zyskuje zawód copywritera. Ile zarabia copywriter? Zarobki copywritera w agencji reklamowej w dużym mieście wynoszą najczęściej około 2-3 tysięcy złotych. Co najważniejsze, jako copywriter mogą pracować osoby bez specjalnego wykształcenia, jednak preferowane jest wykształcenie humanistyczne - filologia polska, dziennikarstwo, komunikacja społeczna i media internetowe. W przypadku, gdy copywriter pracuje jako freelancer i ma dużo zleceń, cieszy się popularnością, może zarobić nawet i 5 tysięcy złotych miesięcznie.
e-zarobki 10 14,202 09-11-2016, 15:01
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości