• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ile zarabia strażak ochotnik w ochotniczej straży pożarnej?
#1
Jakie są zarobki strażaka - ochotnika w ochotniczej straży pożarnej (osp) ? Zarobki są liczone miesięczne czy od każdorazowej akcji strażackiej w której taki ochotnik brał udział?
 
Reply
#2
To ochotnicy jak sama nazwa wskazuje chyba nie dostają za to pensji... Ba są ochotnikami a nie zawodowcami więc strażak ochotnik nic nie zarabia. Pomaga po prostu ludziom w trudnych sytuacjach.
Potrzebujesz fachowca z piłą spalinową do przycięcia kilku gałęzi lub wycięcia całych drzew? Zerknij tutaj: http://www.cudenergy.com/pilarz/
 
Reply
#3
Słyszałam od osoby, który jest w OSP, że dostają oni jakieś wynagrodzenie. Niestety nie wiem, jaka to jest kwota i czy jest tak w każdej jednostce.

Wysłane z Nexus 7 dzięki Swype i Tapatalk.
 
Reply
#4
W OSP też się zarabia. Nie dostaje się normalnej pensji tylko od wyjazdów. Nie znam niestety szczegółów.
Pamiętam jak jeden ze strażaków z OSP specjalnie podpalał trawy żeby sobie dorobić.
 
Reply
#5
Strażak w OSP zarabia około 10-13 złotych za godzinę akcji, jednak najczęściej te pieniądze są przeznaczane na sprzęt oraz np. paliwo i inne koszty materiałów związane z akcją strażaków.
Prawdą jest tak, że strażacy w Ochotniczej Straży Pożarnej w większości zrzekają się zarobków, gdyż dla nich praca w OSP to jest hobby a nie praca zawodowo-zarobkowa.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile zarabia copywriter?
W ostatnich czasach mocno na znaczeniu zyskuje zawód copywritera. Ile zarabia copywriter? Zarobki copywritera w agencji reklamowej w dużym mieście wynoszą najczęściej około 2-3 tysięcy złotych. Co najważniejsze, jako copywriter mogą pracować osoby bez specjalnego wykształcenia, jednak preferowane jest wykształcenie humanistyczne - filologia polska, dziennikarstwo, komunikacja społeczna i media internetowe. W przypadku, gdy copywriter pracuje jako freelancer i ma dużo zleceń, cieszy się popularnością, może zarobić nawet i 5 tysięcy złotych miesięcznie.
e-zarobki 10 10,219 09-11-2016, 15:01
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości