• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Informatyka po liceum czy technikum?
#1
Witam

Mam takie pytanie, czy osobom po technikum informatycznym jest o wiele łatwiej przetrwać na studiach informatycznych? Czy takie osoby bez problemu sobie poradzą i zaliczą przedmioty informatyczne? Zastanawiam się czy lepiej pójść do liceum czy technikum. Jakie macie zdanie w tej kwestii? Za wszystkie wypowiedzi serdecznie dziękuję.
Oferuję profesjonalne, dokładne i fachowe sprzątanie mieszkań i firm w Zielonej Górze. Wszystko to znajdziesz na mojej stronie CUD-Energy.com. Zapraszam!
 
Reply
#2
Tak samo jak z uczelniami tak samo z technikami. Są technika i technika. Po niektórych będzie łatwiej zdać większość przedmiotów, po innych będzie trudniej. Jednak moim zdaniem po technikum będzie łatwiej zdać przedmioty techniczne. Trudniej matematyki, fizyki itp Oczko Na pierwszym roku jest dużo fizyki i matematyki Uśmiech To mają obcykane ludzie z liceum bardziej niż z technikum. Ale potem te przedmioty się kończą i wchodzą techniczne połączone z fizycznymi Oczko
 
Reply
#3
Zależy, jaki jest poziom studiów informatycznych na danej uczelni. Zdecydowanie jednak w tym przypadku osobom po technikum łatwiej, gdyż to co mieli "zaczęte" w technikum zazwyczaj rozwijają na studiach. Oczywiście samo technikum nie zapewni Ci zaliczenia semestru na studiach, we własnym zakresie również będziesz musiał się uczyć i rozwijać.
 
Reply
#4
Po technikum (szczególnie informatycznym) jest o wiele łatwiej. Wiemy wszyscy że w lo informatyka nie jest jakoś zaawansowana. Ja np. kończyłem technikum informatyczne , gdzie były przedmioty własnie informatyczne wykładane i realizaowane i dzieki temu zaliczylem niektóre przedmioty o wiele szybciej niż inni Uśmiech Programowanie zaliczyłem w pierwszym tygodniu października Uśmiech
 
Reply
#5
reckefeller napisał(a):Wiemy wszyscy że w lo informatyka nie jest jakoś zaawansowana
Masz niestety rację Smutny My ledwo pascala ruszyliśmy same podstawy. Każdy robi co chce na informatyce - taka prawda.
 
Reply
#6
Dlatego lepiej idąc na studia informatyczne iść do technikum Uśmiech
 
Reply
#7
Mam takie pytanie czy jest sens po techniku żywienia iść na studia informatyczne. Czy dal bym sobie rade na tym kierunku, i czego powinienem się nauczyć zanim go wybiorę. Maturę pisze za 2 lata ale już chciał bym się doinformować.
 
Reply
#8
(09-05-2012, 22:52 )ciacin9 napisał(a): Mam takie pytanie czy jest sens po techniku żywienia iść na studia informatyczne. Czy dal bym sobie rade na tym kierunku, i czego powinienem się nauczyć zanim go wybiorę. Maturę pisze za 2 lata ale już chciał bym się doinformować.

Głównie matematyki. Zresztą wszystko jest realizowane od podstaw, także ze wszystkim nadążysz Uśmiech

Na 1 roku na informatyce na PWSZ absolwenci techników informatycznych się nudzą.
 
Reply
#9
Ja też kończyłem liceum akurat I LO w Tarnowie i czuje się dobrze przygotowany z informatyki , tzn. znam solidne podstawy ale nie wiem czy jest sens iśc na infę ...
 
Reply
#10
rad99 napisał(a):czuje się dobrze przygotowany z informatyki
Tak Ci się tylko wydaje Oczko Informatyka w liceum/technikum różni się od informatyki na studiach Oczko
 
Reply
#11
ja wiem masz racje bo mieliśmy tylko w sumie namiastkę ale nie było aż takiego luzu na lekcjach Uśmiech z programowania coś tam łapię jakoś (C++) i to głównie to na czym mi zależy Język
 
Reply
#12
Od zawsze powtarzam, że w technikum jest znacznie więcej przedmiotów informatycznych niż w liceum. Dodatkowo jest rok nauki, co daje większe możliwości. Osoby po technikum zazwyczaj o wiele lepiej radzą sobie na studiach technicznych niż osoby po liceum, ale to wcale nie jest reguła.

Jeżeli myślisz o studiach informatycznych i chcesz być do nich lepiej przygotowany, polecam pójście do technikum.
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą: http://urbanski-drzwi.pl/. Najlepszej jakości wyroby stolarskie: drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam!
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Język Informatyka II Stopnia
Dobry wieczór, Czy PWSZ Tarnów będzie uruchamiał studia II stopnia z informatyki? Proszę o informację. Pozdrawiam.
Mandzuro 0 51 08-01-2019, 22:05
Ostatni post: MandzuroBrowsing: 1 gości