Jak otrzymać kredyt studencki w roku 2012/2013?
Czesc

Jak otrzymać kredyt studencki? Niestety mam trudną sytuacje finansową i w związku z tym będę zmuszony zaciągnąć kredyt studencki - o ile się da.

I tutaj nasuwaja mi sie pytanka na które chcialbym poznać odpowiedź:

- Jak taki kredyt studencki można dostać u nas na pwsz?
- Jakie warunki trzeba spełnić?
- Jak wygląda wypłata tego kredytu i jak się go spłaca?
- Jakie jest oprocentowanie tego kredytu?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Kredytu nie dostaje się na PWSZ tylko w banku. Uczelnia nie ma nic do tego.
Warunki jakie trzeba spełnić to:
- dochód na członka w rodzinie nieprzekraczający..... (tutaj musi być decyzja ministra który ustala co roku)
- musisz mieć dwóch poręczycieli z wysokimi dochodami, lub jednego a drugiego możesz wziąć poręczenie BGK, lub jesli mieszkasz na wsi i masz gospodarstwo rolne to poręczycielem może być ARiMR
Wypłata to 600 zł co miesiąc przez 10 miesięcy, spłaca się go dwa lata po ukończeniu okresu nauki po warunkiem ze masz prace. I okres spłaty jest dwa razy dłuższy niż okres pobierania a także rata nie może przekroczyć polowy transzy wypłacanej
Oprocentowanie już nie pamiętam ile wynosi ale jest o wiele niższe niż w kredycie komercyjnym.
To taki duży skrót.

Kredyt studencki udzielany jest na okres studiów i dostaje się go w takiej samej formie jak stypendium. Bank co miesiąc wypłaca nam np. 600 zł. Co najciekawsze, najlepsi absolwenci mogą mieć umorzone 20% kredytu Uśmiech
Taki kredyt, a właściwie jego spłata odbywa się dopiero 2 lata po zakończeniu studiów w ratach o połowę mniejszych niż go dostawałeś. Więcej jest napisane w przytoczonym powyżej wątku,

Banki, które na chwilę obecną udzielają kredytu studenckiego to:
  • Bank PEKAO SA
  • Bank Polskiej Spółdzielczości SA
  • Gospodarczy Bank Wielkopolski S
  • Mazowiecki Bank Regionalny SA
  • PKO Bank Polski SA

Jakie trzeba spełnić te wymagania by nam darowali jego spłatę? Jaka jest maksymalna kwota kredytu studenckiego?

Możliwość umorzenia kredytu niektórym kredytobiorcom dot. osób spełniających poniższe warunki:

Umorzenia (20% kwoty) kredytu z tytułu ukończenia szkoły wyższej w grupie 5% najlepszych absolwentów (całej uczelni nie wydziału!) dokonuje bank kredytujący na wniosek kredytobiorcy, potwierdzony przez dziekana lub inny organ jednoosobowy szkoły wyższej (potrzebne jest zaświadczenie za uczelni).
lub kredyt może być także częściowo umorzony kredytobiorcy znajdującemu się w trudnej sytuacji życiowej lub w przypadku trwałej utraty zdolności do spłaty zobowiązań (niepełnosprawność). Wnioski o umorzenie kredytu z tych tytułów należy składać do Komisji do Spraw Pożyczek i Kredytów Studenckich, powołanej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i działającej przy ministerstwie.

Maksymalna kwota to (10 * 600)*3 = 24 000 studia licencjackie
i (10*600) * 2 = 12 000 studia magisterskie
Tak wiec można wziąc 36 000 zł.

I już się zadłużyć na studiach Oczko Kredyt to powinien być jak się ma pracę czy firmę -przeczenie wszystkim zasadom, wiadomo, że większość bezrobotnych jest po studiach. Państwo ręczy takie kredyty.

ale jak ktoś naprawdę nie musi to niech nie bierze i na pewno niech nie bierze jeśli nie ma pewności pracy. Człowiek ma studiować 4-5 lat na kredyt, potem jeśli już znajdzie pracę ma go kolejne lata spłacać i człowiek koło 30tki ma same kredyty bo zamiast pójść do pracy poszedł na studia. Taki humor dziś mam.

Stypendium na V roku?
Witam, kończę teraz 4 rok studiów, mam pytanie, czy można składać wniosek o stypendium socjalne na 5 rok studiów w roku 2016/17 ? czy w ostatnim roku nie można już pobierać stypendium ?
aktep130 19 8,001 01-07-2016, 19:30
Ostatni post: aktep130