• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Jak sprawdzić stan internetu w Play, Plus, Orange, T-Mobile?
#1
Czy ktoś tutaj na forum wie, jak sprawdzić stan internetu w najpopularniejszych sieciach komórkowych: Play, Plus, Orange, T-Mobile? Pisząc stan internetu, chodzi mi o ilość zużytych danych pakietowych, ile już zużyłem MB internetu i ile mi jeszcze zostało w danym miesiącu do wykorzystania. Chciałbym, aby po sprawdzeniu tego wyświetlało mi się po prostu coś w rodzaju: Wykorzystano: MB z wszystkich dostępnych MB. Czy są jakieś magiczne kody, przy pomocy których można to sprawdzić? Zależy mi na czymś takim jak admin przedstawił tutaj.
 
Reply
#2
Żeby sprawdzić stan internetu w sieci Play, należy wpisać w telefonie jeden z dwóch poniższych kodów, w zależności od tego, jaki rodzaj pakietu mamy wykupiony: *108# lub *107# a następnie zatwierdzamy zieloną słuchawką. U mnie działa ten drugi kod a pierwszy nie pokazuje w ogóle żadnego pakietu, dlatego musisz już samemu sprawdzić, który kod będzie działał u Ciebie. Sprawdzenie stanu Internetu w Play nic nie kosztuje.

W sieci Orange aby móc sprawdzić, ile MB internetu nam jeszcze zostało należy wpisać kod: *101*01# i zatwierdzić zieloną słuchawką.

Z kolei w sieci Plus, ilość pozostałego pakietu internetowego możemy sprawdzić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest użycie kodów USSD: *110# bądź *100# albo wysyłając płatny SMS o treści "U" pod numer 2580.

Żeby sprawdzić stan internetu w T-Mobile, należy skorzystać z kodu USSD: *100*860*1#.
 
Reply
#3
W abonamencie dla firm w play kod *108# sprawdza stan promocyjnych minut w roamingu Uśmiech
 
Reply
#4
(12-08-2014, 15:26 )miniek15m napisał(a): W abonamencie dla firm w play kod *108# sprawdza stan promocyjnych minut w roamingu Uśmiech

W zwykłym abonamencie w Playu ten kod sprawdza stan promocyjnych MB w strefie taniego internetu wraz z datą ważności Uśmiech
 
Reply
#5
U mnie *107# to sprawdza Uśmiech
 
Reply
#6
(12-08-2014, 16:30 )miniek15m napisał(a): U mnie *107# to sprawdza Uśmiech

U mnie działają oba kody, przy czym pierwszy z nich nie pokazuje nic (zamiast liczb są kreski) natomiast drugi kod, który przytoczyłeś pokazuje już właściwy pakiet Internetu. Stąd właśnie napisałem, że oba kody sprawdzają stan pakietu internetowego, ale zależy to już od rodzaju tego pakietu, który mamy wykupiony.
 
Reply
#7
Albo nie pokazują bo jak widać w moim przypadku jeden z kodów dotyczy czego innego Uśmiech
 
Reply
#8
Zależy pewnie od naszej taryfy. Najlepiej i najszybciej w sieci Platy sprawdzać wszystko poprzez aplikację Play24 Uśmiech
 
Reply
#9
A jak ktoś nie ma smartfona? Język
A tak na marginesie Oczko Dlaczego panuje taki burdel? Bo inaczej tego się nie da nazwać. Saldo to saldo. Pakiet danych to pakiet danych. W aplikacji da się to pod jednym menu wsadzić, ale w kodach USSD już nie :/ I tym sposobem u jednego saldo sprawdza się 108 a u innego 107 :/ Powinni to ujednolicić Oczko
 
Reply
#10
Jeśli chodzi o aplikacje play24 na androida to toczę batalie mailową z obsługą tego bubla chyba od roku. Na dwóch moich telefonach w ciągu tego roku ani raz nie udało mi się zalogować do niej. oczywiście oni nie potrafią wychwycić problemu Duży uśmiech tak wiec nie każdy może skorzystać z aplikacji. Pozostaje strona play24
 
Reply
#11
Jaki masz problem? Jaki telefon, jaki system i co się dzieje? Bo może uda się to łatwo zlokalizować Oczko A w obsłudze ludzie i tak nie wiedzą nic na temat technologii. Oni najczęściej powiedzieliby Ci żebyś zrestartował telefon i tyle. A to tak się nie da Oczko
 
Reply
#12
Na LG l7 i andku 4.1.2 i lenovo a820 i wielu andkach 4.2.1 i niższych przy podawaniu poprawnych danych do logowania aplikacja zawsze zwraca błąd: niepoprawne dane logowania. Czy coś takiego.
Oni nie wiedzą nic a nic Uśmiech ja muszę im tłumaczyć Uśmiech
 
Reply
#13
Tak. Ty musisz im tłumaczyć. Oni nie mają wglądu w Twój kod i Twój system. Ostatnio mam nagminny kontakt z klientami i ich problemami. Najczęściej jest to tekst w stylu nie mogę się zalogować. A dlaczego? Bo bo tak Język I kij bo obchodzi, że może to przez system i w logach mam, że podał złe dane. On potrafi na grób swoich dziadków przysiąc, że podał poprawne dane.

Tutaj może być tak samo. Może masz problem z klawiaturą? Bo to ewidentnie jest wina aplikacji, że zwraca błędne dane. Może przez to, że masz dziwne znaki w haśle i ich kodowanie jest zepsute. Jest dużo możliwości.
 
Reply
#14
Widzę że reagujesz tam samo jak obsługa play Uśmiech czyli traktujesz klienta jak głupka z epoki kamienia łupanego. Skoro jestem pewien że podaje poprawne dane to znaczy że jestem pewien. Skoro używam skomplikowanych haseł to znaczy że dbam o bezpieczeństwo. Ale specjalnie dla panów z play zmieniałem hasło na dzicinnie proste i problem nadal występuje. Skoro mogę w ciągu tej samej minuty zalogować się w telefonie z poziomu przeglądarki a nawet po skopiowaniu danych nie mogę z poziomu aplikacji to znaczy ze jest to błąd związany z aplikacją.
 
Reply
#15
A ja dodam, że pobierając na smartfona aplikację Play24 (aplikację a nie otwierając stronę mobilną w przeglądarce) nic nie płacimy za transmisję danych w ramach tej aplikacji, zatem sprawdzanie wszystkich pakietów danych, sald mamy praktycznie za darmo Uśmiech
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#16
Każdy który jej używa wie o tym gdyż jest to wiedza ogólnie dostępna Uśmiech
 
Reply
#17
(12-08-2014, 22:18 )miniek15m napisał(a): Każdy który jej używa wie o tym gdyż jest to wiedza ogólnie dostępna Uśmiech

Ale ktoś kto jej nigdy nie używał, bo np. nie ma pakietu internetu w telefonie może o tym nie wiedział Język
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#18
Dodatkowo w sieci Orange stan pakietu internetowego możesz sprawdzić wysyłając SMS-a na numer 411 o treści: ILE. W wiadomości zwrotnej otrzymasz pełne dane na temat Twojego aktualnego stanu internetu.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak dowiedzieć się, kto podglądał mnie na Facebooku?
Pytanie w stylu: "Kto podglądał mnie na Facebooku" od dawna wiele osób nurtuje. Czy zatem istnieje jakieś narzędzie, które faktycznie jest w stanie sprawdzić, kto kogo podglądał na Facebooku? Czy te wszelkie reklamy jak Fb podglądacz i inne podobne to jedne wielkie fejki? Czy wie ktoś z Was więcej pod tym względem? Czy faktycznie jest możliwe dowiedzenie się tego, kto podglądał nasz profil na słynnym Facebooku? A może trwają jakieś prace, które mają właśnie na celu wdrożenie takiej zmiany, aby widzieć, kto oglądał nasz profil we wspomnianym portalu społecznościowym?
e-pytania.pl 15 87,177 11-10-2016, 16:40
Ostatni post: kamila.lisowska.99Browsing: 1 gości