Liczba postów: 2
2
Dołączył: Aug 2012
Napiszcie mi, jak w praktyce wygląda praca w radiu? W radiu pokroju RMF FM. Prowadzący mają programy trwające np. 4h i to tyle? Pracują tam na jakieś 1/4 etatu czy jak? Jak to wygląda?
A czasami jak słucham RMF FM to w czasie trwania programu jednego jest zapraszany na chwilę do rozmowy prezenter który swój program zaczyna kilka godzin później. Czy on wtedy przyjeżdża tylko na te 5 minut rozmowy a potem jedzie do domu i przyjeżdża na swój program? Jak to wygląda w praktyce?
Liczba postów: 10
0
Dołączył: Nov 2012
Po pierwsze, jeżeli dziennikarz prowadzi audycje 4 h, to nie znaczy, że pracuje tylko 4 h. Do takiej audycji trzeba się też przygotować, zaprosić rozmówców itp. Poza tym oprócz prowadzenia takiej audycji, dziennikarz może robić jeszcze inne rzeczy w radiu, wyjeżdżać nagrywać newsy do wiadomości, montować jakieś programy itp. W praktyce wygląda to tak, że dziennikarze pracują zazwyczaj na kilka, tzn. oprócz pracy w radiu pracują również w jakichś innych mediach albo wykładają na uczelniach.
Liczba postów: 9
3
Dołączył: Aug 2013
W radiu na pewno nie jest tak, że wszyscy to jedna wielka rodzina
Każdy tam walczy o swój stołek, to, że prowadzisz program przez 4h nie oznacza że tylko tyle dziennie pracujesz. Dodatkowo żeby pracować w radiu musisz skończyć studia dziennikarskie ze specjalnością radiową oraz mieć odpowiedni głos i doświadczenie.
Liczba postów: 396
19
Dołączył: Oct 2013
Wcale nie są konieczne znajomości czy wykształcenie. Generalnie sporo dziennikarzy w radiu są absolwentami np. filologii polskiej czy nawet i kierunków inżynierskich. Najważniejszym kryterium do pracy w radiu jest głos. Musisz mieć "radiowy głos" aby ładnie brzmiał i był przyjazny dla ucha - oczywiście jeżeli chcesz prowadzić programy radiowe. Pracować w radiu można też na różnych stanowiskach, niezwiązanych z "mówieniem".
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!