• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Jak wyglądają studia na filologii angielskiej?
#1
Hej
Tak sobie marzę o tych studiach na filologii angielskiej ale chciałabym się dowiedzieć jak one wyglądają. Jakie przedmioty są tam nauczane, czego się uczymy i w jakiej formie? Wykłady na filologii odbywają się po polsku czy angielsku?
 
Reply
#2
Studia na filologii angielskiej są dość ciężkim wyzwanie. Wykładowcy zadają masę materiału, którego musisz się nauczyć na pamięć. Bardzo dużo trzeba poświecić czasu w domu. Większość zajęć stanowią ćwiczenie, na które trzeba przygotowywać się z tygodnia na tydzień. Na wykładach się tylko słucha, jednak trzeba dodatkowo czytać lektury czy teksty, które wykładowcy nam zaproponują. Zajęcia oczywiście po angielsku.
 
Reply
#3
Na pamięć? Dużo jest słówek do nauki i do obkucia? Wszystkie zajęcia są po angielsku? A jak ktoś czegoś nie rozumie to co ma zrobić? To są polscy nauczyciele czy z zagranicy jacyś rdzenni mieszkańcy np. wielkiej brytanii?
 
Reply
#4
Zajęcia są z native speakerami, czyli mieszkańcami Wielkiej Brytanii. Jeśli ktoś nie rozumie, to wybrał zły kierunek studiów Uśmiech Większość zajęć jest w języku angielskim, jedynie filozofia, WF i TI jest w języku polskim, pozostałe przedmioty są w całości prowadzone po angielsku.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy po filologii angielskiej jest praca?
Myślę nad studiowanie filologii angielskiej, jednak chciałbym dowiedzieć się, czy po filologii angielskiej jest szansa na pracę - w zawodzie oczywiście. Zastanawiam się, gdyż chyba filologia angielska jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów - czy warto ją studiować, aby mieć później pracę? Co studenci o tym myślą? Poszlibyście drugi raz na ten kierunek?
dazo114 2 2,532 06-01-2016, 11:16
Ostatni post: rybkazg2Browsing: 1 gości