Witaj! Logowanie Rejestracja

Jak wyglądają studia na filologii angielskiej?
#1
Hej
Tak sobie marzę o tych studiach na filologii angielskiej ale chciałabym się dowiedzieć jak one wyglądają. Jakie przedmioty są tam nauczane, czego się uczymy i w jakiej formie? Wykłady na filologii odbywają się po polsku czy angielsku?
 
Reply
#2
Studia na filologii angielskiej są dość ciężkim wyzwanie. Wykładowcy zadają masę materiału, którego musisz się nauczyć na pamięć. Bardzo dużo trzeba poświecić czasu w domu. Większość zajęć stanowią ćwiczenie, na które trzeba przygotowywać się z tygodnia na tydzień. Na wykładach się tylko słucha, jednak trzeba dodatkowo czytać lektury czy teksty, które wykładowcy nam zaproponują. Zajęcia oczywiście po angielsku.
 
Reply
#3
Na pamięć? Dużo jest słówek do nauki i do obkucia? Wszystkie zajęcia są po angielsku? A jak ktoś czegoś nie rozumie to co ma zrobić? To są polscy nauczyciele czy z zagranicy jacyś rdzenni mieszkańcy np. wielkiej brytanii?
 
Reply
#4
Zajęcia są z native speakerami, czyli mieszkańcami Wielkiej Brytanii. Jeśli ktoś nie rozumie, to wybrał zły kierunek studiów Uśmiech Większość zajęć jest w języku angielskim, jedynie filozofia, WF i TI jest w języku polskim, pozostałe przedmioty są w całości prowadzone po angielsku.
 
Reply
#5
Łatwo niestety nie jest. Na filologii angielskiej jak zacyzna się ją studiować trzeba już znać dobrze język. Przekonała sie o tym moja żona jak zdecydowała sie wybrać na te studia. Wydawało jej się, żę całkiem nieźle rozmawia po angielsku. Jednak były to jednak tylko pozory bo okazało się,że jednak tam wymagają o wiele lepszej zdolnosći języka niż ona posiadała.

Musiała wspomagac sie kursem angielskiego. jeśli chcecie się na coś takiego zapisać to polecam speak up:
https://speak-up.pl/

Z racji tego,że prowadzą tam kursy na kazdym poziomie.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy po filologii angielskiej jest praca?
Myślę nad studiowanie filologii angielskiej, jednak chciałbym dowiedzieć się, czy po filologii angielskiej jest szansa na pracę - w zawodzie oczywiście. Zastanawiam się, gdyż chyba filologia angielska jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów - czy warto ją studiować, aby mieć później pracę? Co studenci o tym myślą? Poszlibyście drugi raz na ten kierunek?
dazo114 2 5,920 06-01-2016, 11:16
Ostatni post: rybkazg2Browsing: 1 gości