Liczba postów: 24
3
Dołączył: Mar 2012
Kształcę się w II klasie humanistycznej w I LO w Tarnowie i nie wiem co dalej z sobą począć. Trzeba zacząć myśleć nad studiami a ja ciągle nie wiem co studiować... Twierdzę, że jestem humanistką, w ogóle nie mam głowy do przedmiotów matematyczno-technicznych natomiast dobrze radzę sobie z kierunkami humanistycznymi. Z kolei tyle się mówi, że kierunki humanistyczne nie dają przyszłości, jednakże nie widzę innego rozwiązania dla siebie jak studia humanistyczne.
Jakie kierunki dla humanisty będą najbardziej odpowiednie? Po jakich kierunkach można liczyć na najlepsze oferty pracy w zawodzie? Wiem, że będzie ciężko o pracę po studiach humanistycznych ale nie ma się co oszukiwać, ja i matematyka nie nadajemy na tych samych falach nie mówiąc już o fizyce...
Myślałam o tym, że może politologia to byłby dobry kierunek dla mnie, ale nie wiem. Proszę Was o odpowiedzi.
Liczba postów: 71
2
Dołączył: Jan 2012
To wszystko niestety zależy od tego, co cię najbardziej interesuje. Wybór wśród kierunków humanistycznych jest całkiem spory, choć faktycznie zbyt dobrych perspektyw po nich nie ma. Z drugiej strony na siłę na politechnikę tez nie ma co iść i męczyć się na tych studiach...
Osobiście z kierunków humanistycznych wybrałbym albo wybrałbym coś z filologii angielską albo niemiecką (znając dobrze język zawsze można wyjechać i tam czegoś szukać) ewentualnie coś z nauk społecznych: socjologia, politologia a może administracja? Musisz sama zdecydować, co Cię najbardziej interesuje. W mojej ocenie wybrałbym coś ze studiów językowych, gdyż to one teraz dają największe możliwości znalezienia pracy.
Liczba postów: 24
3
Dołączył: Mar 2012
Dziękuję za odpowiedź!
A co sądzisz o ekonomii? Przeczytałam na forum tutaj, że będą jakąś nową specjalność otwierać na administracji, coś związanego z językiem francuskim. Może to tym warto by się zainteresować? Jakie jest Twoje zdanie?
Liczba postów: 2,918
294
Dołączył: Jan 2012
Kurcze, no wiesz... nikt za Ciebie nie podejmie decyzji
Musisz sama sobie przejrzeć programy studiów, sylabusy i podjąć decyzję - co chcesz w życiu robić, co Cię interesuje. Ja mimo tego jestem zwolennikiem, że warto studiować to co nas interesuje i to co się lubi. Studiować coś tylko dlatego, że jest trendy i zapewnia dobrą pracę jest bezsensowne.
Myślę, że warto by spróbować właśnie studiów na nowej specjalności, o której wyżej wspomniałaś. Od siebie polecałbym
filologię norweską, fińską, rosyjską czy
niemiecką. Oprócz tego ciekawym i równie przyszłościowym kierunkiem może być
dziennikarstwo i komunikacja społeczna.
Liczba postów: 71
2
Dołączył: Jan 2012
Pójście na nową specjalność to na pewno dobry pomysł, zawsze to później w CV coś innego można wpisać a nie to co wszyscy. Ale prawda jest taka jak napisał admin - musisz zdecydować co chcesz w życiu robić i samemu podjąć właściwą decyzję.
Filologia (jakakolwiek) na pewno jest dobrą opcją, aczkolwiek moim zdaniem język dobrze jest znać, ale niekoniecznie jako zawód. Dlatego oprócz studiowania samej filologii dobrze byłoby mieć wyuczony również inny zawód. Z drugiej strony aby nauczyć się języka wcale nie trzeba go studiować, można zapisać się do szkoły językowej chociażby.
Liczba postów: 2,804
7
Dołączył: Jan 2012
Powiem szczerze, że taka decyzja to krok milowy w życiu
Na moim przykładzie to wygląda tak technikum elektronik, studia elektronik, magisterka elektronik
A co mnie teraz kręci ? Programowanie w Javie, w szczególności na Androida
Elektronika też
Ale w mniejszym stopniu teraz
Zatrudnienie generalnie łatwo jest znaleźć po studiach na kierunkach chociażby takich jak
polityka społeczna czy
praca socjalna. Na rynku pracy jest wciąż ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z tych dziedzin, bo po prostu cała masa jest problemów społecznych w Polsce, które wymagają rozwiązania. Pracę można znaleźć w wielu organizacjach pozarządowych, ale też w państwowych instytucjach. Tylko największym problemem będzie tam się dostać.
Liczba postów: 71
2
Dołączył: Jan 2012
Hehe ale i tak długo szedłeś po ścieżce elektronika. Ja się chwalił nie będę powiem tylko, że technikum nie ma nic wspólnego ze studiami a studia z pracą..
Także żadna decyzja nie musi być na całe życie
Osobiście uważam, że dla humanisty najlepszym kierunkiem studiów będzie albo
administracja (o ile ma się znajomości aby później dostać się do jakiegoś urzędu) albo
prawo (tutaj jak jest się dobrym to obejdzie się bez znajomości, aczkolwiek one również dużo pomagają - np. w dostaniu się na aplikację)
Liczba postów: 24
3
Dołączył: Mar 2012
Ja chciałabym raczej pracować w branży związanej ze skończonymi studiami
Tylko co można robić po takiej administracji z językiem francuskim? Czy ten francuski coś da? Na bardzo zaawansowanym poziomie się go uczy?
Dzisiaj bardziej od skończonych studiów jest doświadczenie, dlatego dobrze już w czasie studiów zdobywać doświadczenie i umiejętności (nie tylko samą wiedzę uczelnianą). Od siebie proponuję mimo wszystko dobrze się zastanowić, gdyż większość kierunków humanistycznych nie daje naprawdę nadziei na znalezienie dobrej pracy.
Liczba postów: 71
2
Dołączył: Jan 2012
W administracji nie jest co prawda łatwo pracę dostać, ale urzędnicy będą zawsze potrzebni, a teraz znajomość języków obcych staje się pomału obowiązkowa, angielski to podstawa, a jak będziesz jeszcze znał francuski to tylko plus dla Ciebie.
A może zainteresujesz się kierunkiem studiów takim jak: stosunki międzynarodowe? Według mnie jest to bardzo ciekawy kierunek, który łączy w sobie kilka innych, a mianowicie: prawo, filozofię, historię, ekonomię, socjologię i politologię. Trzeba pamiętać, że przy tego typu studiach bardzo ważna jest znajomość języków obcych, która wręcz jest niezbędne do pracy w tym zawodzie.
Liczba postów: 2,918
294
Dołączył: Jan 2012
Ponoć potrzeba nam właśnie osób, które znają języki rzadko spotykane u nas. Kiedyś czytałem raporty, że osoby z biegłą znajomością japońskiego, chińskiego mogą zarabiać nawet i w okolicach 7000 miesięcznie.
Francuski nie jest co prawda aż tak ekstrawaganckim językiem, jak chiński, lecz przynajmniej nie zna go tyle osób. Zawsze możesz pracować chociażby w tłumaczeniach.
Liczba postów: 24
3
Dołączył: Mar 2012
Raz jeszcze dzięki Wam za wypowiedzi! Nie zaglądałam tutaj długo bo niestety nauki, sprawdziany było od groma. Tak chyba zrobię, ale jeszcze cały rok przede mną i może jeszcze zmienią mi się preferencje - zobaczymy
Zawsze chciałam się uczyć jakiegoś zachodniego języka - hiszpański, włoski a teraz będzie okazja do nauki francuskiego
zobaczymy jak to się potoczy
Liczba postów: 396
19
Dołączył: Oct 2013
Dla humanistów nie ma teraz przyszłościowych kierunków studiów, bo dla humanistów nie ma pracy po żadnym kierunku studiów tak naprawdę. Jeśli po studiach chcesz mieć pracę, musisz rozpocząć studia techniczne, lekarskie albo bardzo specjalistyczne. Studia ogólne humanistyczne do niczego nam się nie przydadzą.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
Liczba postów: 15
2
Dołączył: Dec 2015
Jeżeli ktoś poszukuje ogólnie wszystkich kierunków studiów humanistycznych, które może studiować, poniżej znajduje się lista najpopularniejszych humanistycznych kierunków studiów, które w większości dostępne są na każdej uczelni.
- Antropologia mniejszości narodowych
- Archeologia
- Bioetyka
- Coaching
- Doradztwo
- Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
- Edytorstwo
- Etnologia
- Historia sztuki
- Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo
- Judaistyka
- Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo
- Kultura śródziemnomorska
- Media i komunikacja społeczna
- Muzeologia
- Ochrona dóbr kultury
- Rosjoznawstwo
- Studia śródziemnomorskie
- Studia wschodnioeuropejskie
- Teksty kultury i animacja sieci
- Wiedza o teatrze
- Wschodoznawstwo