Jaki laptop dla studenta budownictwa?
Czy bylibyście w stanie polecić jakiegoś dobrego laptopa dla studenta budownictwa? Zależy mi na takim sprzęcie, który dobrze się sprawdzi praktycznie w każdych warunkach i w pracy przy różnorakich projektach, których nie brakuje studentom budownictwa. Wiadomo też, że musi mieć szybki procesor, aby w miarę sprawnie wszystkie programy do projektowania na nim działały. Dobrze też, gdyby był w cenie jak najniższej, ale maksymalnie do 3 tysięcy złotych. To moim zdaniem taki maksymalny limit, który mógłbym przeznaczyć na kupno laptopa. Możecie polecić jakieś dobre marki, które się rzadko psują?

Myślę, że w tym przypadku idealne będą parametry takie same jak w laptopie dla studenta mechaniki.

Na budownictwie najczęściej jest użytkowany AutoCAD. Dla wygody dobrze byłoby kupić laptopa z większą matrycą - najlepiej 17,3 cala, aby praca była wygodna. Jeżeli nie będziesz się bawił w renderowanie grafiki, to AutoCAD nie będzie potrzebował dużych zasobów. W Twoim przypadku dobrze sprawdzi się laptop mający procesor co najmniej i3. Idealnym rozwiązaniem byłby intel i5, natomiast i7 trochę by się marnował w Twoim przypadku. Pamięci RAM w zupełności wystarczy 6GB. Dobrze też, gdyby laptop miał dedykowaną kartę graficzną. Warto także pomyśleć o dysku SSD, aby praca była naprawdę szybka i przyjemna.

Jaki powerbank kupić?
Przymierzam się do kupna powerbanka na prezent, ale niestety nie znam się za bardzo na tym urządzeniu. Chciałabym kupić powerbanka do ok.100 zł oraz by miał coś ok 10 000 MAH, by dało się nim ze 3 razy naładować telefon. Fajnie też by było jakby nie był za wielki i za ciężki.. ale to już sprawa drugorzędna.. Mogłby ktoś coś polecić z własnego doświadczenia? Z góry dzięki
aktep130 8 11,370 23-11-2016, 17:08
Ostatni post: Cubaza