Odpowiedz 

Jakich zawodów brakuje w Polsce?

24-01-2013, 1:47
Post: #1
Jakich zawodów brakuje w Polsce?
Powiedzcie mi - jakich zawodów brakuje w Polsce? Którzy fachowcy będą najbardziej potrzebni w 2015, 2016 roku a także i w kolejnych? Dla jakich zawodów nie powinno zabraknąć ofert pracy w obecnym roku kalendarzowym? Dodam, że nie tylko chodzi mi o zawody związane ze studiami, ale podejrzewam, że takie królują.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2013, 19:57
Post: #2
Jakich zawodów brakuje w Polsce?
Najbardziej będą teraz królowały zawody fizyczne - pracownicy fizyczni, osoby generalnie po zawodówkach. Tych zawodów już teraz brakuje w Polsce a w najbliższych latach zjawisko to będzie się tylko nasilało.

Jeśli chodzi o wykształcenie wyższe, to pracownicy branży IT. inżynierowie - w ciągu najbliższych kilku lat na pewno będzie na nich zapotrzebowanie - ponoć ciągle ich brakuje. Moim zdaniem także branża medyczna - pracy dla lekarzy, pielęgniarek nie powinno zabraknąć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2013, 18:03
Post: #3
Jakich zawodów brakuje w Polsce?
A ja uważam że ciągle brakuje w Polsce lekarzy i specjalistów w konkretnych aspektach medycyny. Ktoś z Was zna absolwenta studiów medycznych bez pracy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 11:22
Post: #4
Jakich zawodów brakuje w Polsce?
Dokładnie. Teraz w dobie masowych ekspansji na polskie uczelnie i kreowanego przez media i społeczeństwo wzoru studenta, wszyscy lgną na studia a brakuje po prostu fachowców i rzemieślników od pracy fizycznej. Takich zawodów, których brakuje w Polsce jest mnóstwo. Moim zdaniem zdecydowanie brakuje magazynierów, spawaczy, mechaników utrzymania ruchu, monterów, elektromonterów, a także operatorów maszyn (np. obrabiarek). Ten trend w brakach będzie na pewno utrzymywał się zarówno w 2015, 2016 i w kolejnych latach. To się nie zmieni, a wręcz będzie narastało, dlatego lepiej już teraz dobrze przemyśleć swoją decyzję, czy warto iść na studia.

Dlatego teraz, gdy ktoś pyta mnie w jakim kierunku się kształcić, aby mieć w przyszłości pracę, odpowiadam, że trzeba iść do zawodówki i uczyć się jakiegoś zawodu, aby być fachowcem w swojej branży. Często bywa tak, że osoba zajmująca się np. remontami zarobi miesięcznie więcej niż jakiś magister po studiach, który dostanie najniższą krajową.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 11:32
Post: #5
Jakich zawodów brakuje w Polsce?
Owszem, narasta niedobór pracowników wśród wykwalifikowanych pracowników fizycznych, jednak wciąż patrząc na to, co dzieje się na rynku wciąż można wysnuć wnioski, że największy niedobór jest w branży inżynieryjnej oraz IT. Analitycy szacują, że w ciągu najbliższych lat właśnie deficyt w tych branżach będzie największy.

Wykwalifikowani pracownicy fizyczni zajmują kolejne miejsce właśnie po tych branżach. Oprócz tego można jeszcze wymienić kucharzy, osoby zajmujące się sprzedażą, techników i kierowców zawodowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 11:37
Post: #6
Jakich zawodów brakuje w Polsce?
Owszem, branża IT ma pewien niedobór wykwalifikowanych pracowników z doświadczeniem już teraz, jednak nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy trend ten się utrzyma. Każdego roku przecież na kierunkach informatycznych uczy się mnóstwo osób, oni gdzieś muszą znaleźć pracę.

Przykład z życia. Ciężko było znaleźć fachowca, który zrobiłby kompleksowy remont pokoju. Firmy nie chciałem brać, gdyż wiem jak to z nimi jest. Jest ich kilku a liczą sobie ogromne pieniądze za tak naprawdę nic nie zrobienie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2016, 13:06
Post: #7
Jakich zawodów brakuje w Polsce?
Moim zdaniem brakuje też spawaczy. Ale skąd mają być, jak wszystkie te uprawnienia i inne sprawy kosztują bardzo wiele.

Zapraszam na profesjonalny kurs baristyczny w Krakowie, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2016, 13:21
Post: #8
Jakich zawodów brakuje w Polsce?
Brakuje konkretnych umiejętności - jak jak przeglądam oferty pracy, to poszukują osób znających języki, a także informatyków, IT, programistów i tej całej otoczki. I z tymi zawodami wiążą się konkretne pieniądze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2016, 0:27
Post: #9
Spedycja i zdrowy rozsądek
Aktualnie w kraju brakuje przede wszystkim zdrowego rozsądku i logicznego myślenia. Dajmy na to lekarzy i chorych. Kolejki do państwowych jednostek zaczynają przypominać kolejki po rower za komuny. Czy brakuje lekarzy? Nie. Brakuje sensownych decyzji NFZ-u, który nie podpisuje umów na refundacje i dofinansowanie wielu klinikom i szpitalom. Dlatego prywatny rynek rośnie. Tak samo rośnie szara strefa w budowlance, a o transporcie i logistyce nie ma co mówić. Dobrych kierowców (nie pijących, odpowiedzialnych i sumiennych) wciąż jest mało, także tu też dostrzegam niszę (poza tym rośnie rynek kurierski). Osobiście poszedłem w stronę logistyki i spedycji międzynarodowej, zakupiłem na spółkę z bratem ciągnik - http://www.mascus.pl/transport/uzywane-c...i-siodlowe - naczepę z towarem dostajemy od Zleceniodawców i wio w świat. Kasa leci, życie w ruchu, tylko rodzina trochę cierpi, ale tego się nie uniknie, niemniej polecam spedycję w ogóle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak student może zarobić pieniądze?
Generalnie pracy dla studentów w wakacje jest mnóstwo. Najczęstszymi ofertami pracy dla studentów są: roznoszenie ulotek, praca jako magazynier, sprzedawca w sklepie czy [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Ile-p%C5%82ac%C4%85-za-zbieranie-bor%C3%B3wek-w-Wojniczu-w-2013-roku-t]zbieranie borówek[/url]. Generalnie jest to tymczasowa, sezonowa praca dorywcza. Takich ogłoszeń najlepiej jest poszukiwać w Internecie.
dzielnicowy 44 11,247 26-12-2016 11:06
Ostatni post: janko22
  Studia zaoczne a praca
Mam pytanie, a mianowicie jak pracodawcy patrzą na osoby po studiach zaocznych? Jakie mają one szanse na znalezienie pracy w stosunku do osób, które były na studiach dziennych? Jeśli taki temat już gdzieś jest to bardzo przepraszam
Rahl156 0 188 12-12-2016 21:10
Ostatni post: Rahl156
  Ile zarabia copywriter?
Mam znajomego, który pracuje jako copywriter w agencji reklamowej w Warszawie. Posiada 5 lat doświadczenia i zarabia 4500 zł [b]netto[/b].
e-zarobki 11 5,174 09-11-2016 15:01
Ostatni post: Cubaza
  Jak wygląda praca w call center?
Za duża odpowiedzialność. Odpowiedzialność za co? Za co jesteś odpowiedzialny w call center?
czesiek 5 1,608 14-10-2016 12:14
Ostatni post: croAnka
  Ile zarabia statysta w serialu?
Statyści czy to w serialu czy filmie zarabiają jednorazowo od 30 do 100 złotych. Nie są to duże pieniądze, ale może właśnie od statystów wiele innych osób zaczynało swoją karierę filmową (aczkolwiek szkoła aktorska/teatralna to podstawa aby rozwinąć się bardziej). Za dzień zdjęciowy statysta w serialu zarabia najczęściej 50 złotych, z kolei aktor grający epizod w serialu/filmie zarobi już około 100 zł a statysta w reklamie zarabia powyżej 100 zł. Za dzień zdjęciowy czyli jednorazowo dziennie. Dzień zdjęciowy trwa najczęściej od 2 do 12 godzin zatem stawka godzinowa jest różna. Za nadgodziny płacą dodatkowo 5 zł za każdą godzinę.
commit 4 4,030 13-10-2016 0:03
Ostatni post: MeganUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów