Jakie przedmioty są na studiach prawniczych?
Nawiązując do moich poprzednich wątków czy ktoś mógłby mi napisać jakie przedmioty są na studiach prawniczych? Które są na I roku które na II itd. Jakie przedmioty są z nich najtrudniejsze, z czego trzeba się przyłożyć i ile tych przedmiotów jest w każdym semestrze?

Na studiach prawniczych w ciągu całych kilku lat studiów jest mnóstwo przedmiotów prawniczych. Są one zazwyczaj podzielone na kilka bloków tematycznych. Poniżej napisałem listę przedmiotów na prawie, która jest praktycznie na wszystkich uczelniach podobna, jak nie taka sama.
  1. Prawoznawstwo;
  2. Historia prawa;
  3. Technologia informacyjna;
  4. Prawo rzymskie;
  5. Logika dla prawników;
  6. Prawo konstytucyjne oraz międzynarodowe; (na niektórych uczelniach ten przedmiot jest rozdzielony na dwa osobne przedmioty);
  7. Praco cywilne;
  8. Prawo karne;
  9. Prawo Unii Europejskiej;
  10. Prawo administracyjne;
  11. Prawo handlowe;
  12. Wychowanie fizyczne;
  13. Prawo pracy;
  14. Prawo morskie;
  15. Etyka prawnicza;
  16. Praktyka zawodowa;
Przedmioty na prawie wymienione powyżej są przedmiotami ogólnymi. Większość uczelni prawniczych w Polsce umożliwia specjalizację w konkretnej, wybranej przez siebie gałęzi prawa. W przypadku wyboru konkretnej specjalizacji, na ostatnich 2-3 semestrach studiów oprócz powyższych przedmiotów ogólnych, wykładane są również przedmioty specjalizacyjne, które zależą od wybranego przez nas bloku tematycznego, który zapewne na różnych uczelniach jest różny.

Najtrudniejszym przedmiotem na prawie jest zdecydowanie według wszystkich studentów - prawo rzymskie. Na większości kierunków prawniczych największe problemy z zaliczeniem są właśnie tego przedmiotu.

Po jakich studiach jest dobrze płatna praca?
Cześć Mam pytanie po jakich studiach jest teraz dobrze płatna praca? Jakie studia muszę skończyć aby znaleźć dobrze płatną pracę? Jakie studia muszę skończyć aby w ogóle znaleźć pracę gdzie dobrze zarobię?? Co polecacie studiować aby dobrze zarobić?
szegid 10 8,862 19-03-2018, 8:31
Ostatni post: janko22