Jakie studia na PWSZ w Tarnowie polecicie dla mnie?
Co polecilibyście do studiowania na PWSZ w Tarnowie osobie, która ma duże chęci do nauki ale nie ma kompletnie talentu do przedmiotów ścisłych, w dodatku kompletnie nie wierzy, że na czymkolwiek może sobie poradzić? Ale uparła się, że chce studiować.
Wyniki matur:
polski 86%
matma 38%
angielski podst. 92%
angielski rozsz. 57%
geografia podst. 58%

Musisz sama wybrać, to co Cię interesuje. Trochę więcej wiary w siebie. Na PWSZ w Tarnowie nie ma aż tak wysokich wymagań, dlatego na pewno sobie poradzisz Uśmiech Skoro nauki ścisłe nie są dla Ciebie, pozostaje coś z oferty instytutu Humanistycznego albo Matematyczno-Przyrodniczego. Nikt za Ciebie nie powinien decydować, czy warto studiować jakiś kierunek. Sama musisz już dokonać wyboru.

Chciałabym zacząć filologię romańską ale nie wiem, czy od zera sobie poradzę. Jest ktoś w takiej sytuacji?

Poradzisz sobie. Mam znajomego co też przez taką drogę przechodził i sobie poradził. Jeśli tylko będziesz chciała się uczyć Oczko

Dokładnie. Język francuski na filologii jest realizowany od podstaw dlatego nawet jeżeli go nie umiesz, to pilnie się ucząc dasz sobie świetnie na pewno radę Uśmiech
Oferuję skuteczne, tanie, profesjonalne i dokładne zabiegi związane z renowacją antyków w Zielonej Górze i okolicach. Posiadam lata doświadczenia dlatego bez obaw możesz powierzyć mi swój skarb a ja doprowadzę go do jeszcze lepszego stanu.

Po filologii romańskiej są jakieś perspektywy? To mnie zaskoczyłeś.

Bardzo mi miło, że zainteresowaliście się moim postem, dziękuję. MaxMBR zgadzam się z Twoim zdaniem, dlatego czekam na wyniki rekrutacji uzupełniającej dla filologii romańskiej.
Jakie byłoby to forum bez cynizmu Cubazy... Oczko

RJKA, smutne Język Bardzo smutne Język Ale prawda jest taka, że ktoś musi sprowadzić ludzi na ziemię jeśli chodzi o rynek pracy Oczko Niestety w dzisiejszych czasach nie jest tak, że studia wyższe na byle jakim kierunku zapewnią nam pracę z marszu Oczko

(27-08-2014, 15:34 )MaxMBR napisał(a): Dla Ciebie moim zdaniem idealnie sprawdzi się filologia romańska. To jest dość niszowy, czyli mniej popularny kierunek studiów. Na pewno bardziej warto studiować filologię romańską niż np. filologię angielską czy germańską, na której co roku jest masa ludzi... a którzy po skończeniu tych kierunków nie mają żadnych perspektyw.

Na filologii germańskiej jest masa ludzi? Duży uśmiech chyba Ci się pomyliły kierunki Język co roku jest po kilkanascie osob raptem ;p Już chyba na romańskiej jest więcej.

Cubaza, teraz żadne studia nie dają gwarancji znalezienia sensownej pracy. Ja na pracę po romanistyce nie liczę. Po prostu uważam, że język (kolejny) dobrze znać. To będzie taki dobry dodatek do mojego zawodu. Pozdrawiam

A nie lepiej byłoby zatem udać się na kurs języka francuskiego do jakiejś szkoły językowej, aby nauczyć się tego języka? Studia filologiczne to nie tylko ścisła nauka języka francuskiego ale też mnóstwo innych, mniej związanych przedmiotów z kierunkiem studiów. Poza tym kurs w szkole językowej jest szybszy i bardziej intensywniejszy.

To wybór związany w dużej mierze z moją osobistą sytuacją. Skomplikowane. Najczęściej za takie kursy trzeba sporo zapłacić.
Swoja drogą wykształcenie trochę wyższe też zawsze lepiej wygląda.

Licea w Tarnowie
Cześć wszystkim. Jestem uczennicą gimnazjum i myślę o swojej przyszłości. Zdecydowałam, że wybiorę się do jakiegoś liceum w Tarnowie. Piszę, ponieważ mam dylemat, które liceum ogólnokształcące wybrać; narazie myślę, żeby złożyć papiery do I LO (zależy mi przede wszystkim na profilu humanistycznym). Czy na forum jest ktoś kto chodził do I LO? Jaka panuje tam atmosfera? Czy poziom jest wysoki? Jak jest na profilu humanistycznym w tej szkole? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie udzielone odpowiedzi :D Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
karabujak 0 1,849 22-06-2018, 20:10
Ostatni post: karabujak