Witaj! Logowanie Rejestracja

Jakie studia techniczne dla dziewczyny?
#1
Jakie studia techniczne dla dziewczyny polecacie? Jak widać po nicku jestem dziewczyną! Chcę iść na studia techniczne - więc jakie? Nie muszą to być studia tylko z oferty PWSZ - rozważam też inne uczelnie ściśle techniczne. Jaki kierunek techniczny będzie zatem dla dziewczyny najbardziej odpowiedni? Chodzi mi o taki, na którym dam sobie radę i nie będę miała kłopotów.
 
Reply
#2
To zależy czym się interesujesz, możesz iść np na architekturę bądź budownictwo, zależy też czego oczekujesz od studiów - czy przyszłościowego zawodu, czy miłego kierunku?
 
Reply
#3
To wszystko zależy. Ogólnie mamy coraz więcej dziewczyn na politechnikach które studiują nawet i kierunki typowo męskie. Z tego co można zaobserwować, bardzo dużo kobiet jest na "Zarządzaniu i Inżynierii Produkcji" a także na "Transporcie". Mowa tutaj o wydziałach typowo mechanicznych.

Z innych studiów technicznych dla dziewczyny warto moim zdaniem wspomnieć o "Inżynierii materiałowej".
 
Reply
#4
Jeżeli chcesz iść na studia techniczne, a nie kierujesz się tym co Cie interesuję, to przypuszczam że chcesz iść na studia techniczne, bo po takich prędzej znajdziesz prace Uśmiech Kieruj się tym co Cie interesuje i wtedy dobierzesz kierunek.
 
Reply
#5
I tym sposobem mamy miliony bezrobotnych ekonomistów, pracowników administracji, nauczycieli itp. A potem płacz, że oni przecież mają wyższe wykształcenie więc powinni mieć z urzędu pracę.
 
Reply
#6
Ale z drugiej strony studiować kierunek techniczny na siłę a potem pracować też nie jest dobrym rozwiązaniem...
 
Reply
#7
Ja wolę się przemęczyć, ale mieć co do garnka włożyć niż studiować to co lubię, ale potem siedzieć na bezrobociu.
 
Reply
#8
Ryzyko znudzenia pracą, wypalenia zawodowego w tym przypadku jest większe Uśmiech Ja mimo wszystko jestem zwolennikiem aby wybierać kierunki co do których czujemy chociaż minimalny pociąg i zainteresowanie jego tematyką.
 
Reply
#9
Myślę, że dużo ludzi idzie na administracje, ekonomie itd tylko po to żeby mieć jakieś studia, a nie dlatego że ich to interesuje, bo nie chce mi się wierzyć, że z roku na rok jest tylu pasjonatów ekonomii czy innych filologii... Z drugiej strony nie ma przymusu, że trzeba skończyć studia by coś w życiu osiągnąć Uśmiech
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na jakie studia techniczne warto iść?
Na jakie studia techniczne warto iść? Który kierunek techniczny zapewni nam dzisiaj największe możliwości wyboru i elastyczności na rynku pracy? Jeśli macie jakieś doświadczenia z tym związane, napiszcie.
grojec 3 4,562 02-01-2014, 14:17
Ostatni post: adminBrowsing: 1 gości