Jakie studia trzeba skończyć, żeby zostać celnikiem?
Jestem zainteresowany pracą celnika - agenta celnego w służbie celnej. Jakie studia albo jakie szkoły muszę skończyć, aby móc właśnie pracować w tym zawodzie? Czy ktoś z Was jest mi w stanie to napisać dokładniej? Bardzo proszę o wyjaśnienie i interpretację gdyż jestem młodym chłopakiem, wybór szkoły średniej dopiero przede mną i chciałbym dobrze wybrać zgodnie z moimi zainteresowaniami.

Nigdzie, w żadnych regulaminach nie jest napisane, że żeby zostać celnikiem trzeba mieć skończone studia wyższe. Oczywiście skończenie studiów wyższych może zagwarantować Ci pracę w innych gałęziach izby celnej, np. praca jako informatyk, logistyk, mechanik, konstruktor, psycholog, lekarz itd.

Żeby zostać agentem celnym (potocznie zwanym celnikiem) konieczne jest posiadanie minimum wykształcenia średniego, jednakże wskazane jest tutaj wykształcenie wyższe. Najlepiej skończyć prawo, ekonomię lub inny kierunek techniczny. Wyższe wykształcenie to już jedno z kwalifikacji, które mogą się przydać w przypadku starania się o pracę celnika.

Samo wykształcenie to nie wszystko, oprócz tego potrzebne jest posiadanie pełni praw publicznych, zdanie egzaminu na celnika, zamieszkanie w Polsce.
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Najlepszej jakości wyroby stolarskie drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam do kontaktu.

Czyli jeśli chcę zostać takim tradycyjnym np. kontrolerem, agentem celnym nie muszę mieć żadnych studiów skończonych? Jak wygląda sprawa w przypadku, gdy chciałbym się dostać do pracy ale nie mam znajomości? Czy są organizowane jakieś nabory do służby celnej i gdzie takich informacji szukać? Ile zarabia celnik, agent celny? Ile wynoszą jego zarobki?

Czy warto jest kończyć studia MBA
Chciałbym w przyszłym roku uderzyć na studia MBA - ale pojęcia nie wiem gdzie je robić najlepiej. Dużo słyszałEm o różnych uczelniach no i ... mhm ... polecicie coś ? Czy w ogóle warto robić studia MBA ? czy wpływają na jakoś czy też mogą wpłynąć na naszą karierę ? Jakie macie zdanie ? Może znacie kogoś kto zrobił studia typu mba i rzeczywiście mu się to opłacało - bo studia nie są tanie niestety i decyzja jest poważna.
gimber 1 1,990 01-10-2018, 11:15
Ostatni post: janko22