Jakie studia trzeba skończyć żeby zostać geodetą?
Czy żeby zostać geodetą trzeba kończyć odrębne studia czy może wystarczy, że skończę jedynie jakieś studia podyplomowe, policealne, kursy czy szkolenia? Co jest potrzebne na geodetę właśnie? Czy oprócz studiów trzeba mieć dodatkowo jakieś uprawnienia? Za wszystkie informacje z góry bardzo dziękuję.

Żeby zostać geodetą musisz nie tylko skończyć studia techniczne, ale także i lubić pracę papierkową. Geodeta jedynie część swojej pracy poświęca na pracę w terenie, resztę czasu zajmują mu sprawy związane z dokumentami, papierkami, mapkami, zgodami, pozwoleniami i wieloma innymi.

Żeby zostać geodetą trzeba skończyć studia wyższe na kierunku: Geodezja i kartografia. Kierunek ten jest realizowany tylko na uczelniach technicznych, gdyż jest to zawód (geodeta) który wymaga analitycznego umysłu oraz konieczności posługiwania się matematyką.

Dodatkowo same studia nie wystarczą, aby móc już samodzielnie pracować jako geodeta. Żeby móc pracować na swoim, jak to się mówi konieczne jest zdobycie odpowiednich uprawnień zawodowych.
Polegają one na zdaniu dwóch egzaminów (etapów) przed Komisją Kwalifikacyjną ds. Uprawnień Zawodowych w Dziedzinie Geodezji i Kartografii. Pierwszy etap jest to test z pytań testowych i opisowych a drugi polega na odpowiedziach ustnych (egzamin ustny). Egzamin kosztuje około 500 złotych, konieczne jest również przedstawienie zaświadczenia o niekaralności.

Czy warto jest kończyć studia MBA
Chciałbym w przyszłym roku uderzyć na studia MBA - ale pojęcia nie wiem gdzie je robić najlepiej. Dużo słyszałEm o różnych uczelniach no i ... mhm ... polecicie coś ? Czy w ogóle warto robić studia MBA ? czy wpływają na jakoś czy też mogą wpłynąć na naszą karierę ? Jakie macie zdanie ? Może znacie kogoś kto zrobił studia typu mba i rzeczywiście mu się to opłacało - bo studia nie są tanie niestety i decyzja jest poważna.
gimber 1 1,990 01-10-2018, 11:15
Ostatni post: janko22