Jakie studia wybrać po technikum informatycznym?
Witam!
Kończę za rok technikum informatyczne ZST i chciałbym się dowiedzieć jakie kierunki studiów można wybrać po technikum informatycznym? Jakie kierunki z nich będą najbardziej odpowiednie dla przyszłego programisty? Wiem, że nie zawsze wymagane jest wykształcenie informatyczne, są podobno bardziej atrakcyjniejsze kierunki po których także można zostać programistą. Co polecicie?

Po technikum informatycznym możesz wybrać dowolne studia techniczne. Zdając maturę rozszerzoną z matematyki, fizyki bądź informatyki otworem przed Tobą stoją wszystkie kierunki studiów technicznych na wielu dobrych uczelniach w Polsce. Każdy kierunek techniczny możesz studiować po technikum informatycznym, jednakże studia np. filologiczne bądź humanistyczne również mogą być przez Ciebie wybrane, jednak ja uważam, że po 4-letnim nauczaniu głównie przedmiotów ścisłych pójść na studia nietechniczne po technikum byłoby niemądrym wyborem.

A może warto pomyśleć o kierunku "Automatyka i Robotyka"? Ten kierunek jest w dużej mierze związany z informatyką i programowaniem, dlatego jako kierunek po technikum informatycznym może nadać się idealnie.

Gdy opanujesz dobrze programowanie sterowników, nie powinieneś mieć żadnych problemów ze znalezieniem pracy i to bardzo dobrze płatnej. Oczywiście języki obce jest to podstawa, koniecznie musisz znać przynajmniej jeden język obcy, a najlepiej ze dwa języki. Jest to na pewno kierunek przyszłościowy, jednak aby go skończyć trzeba się sporo uczyć i mocno zaangażować - bez opanowania matematyki i fizyki (która przewija się na wielu przedmiotach) ciężko będzie Ci skończyć ten kierunek.
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Najlepszej jakości wyroby stolarskie drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam do kontaktu.

A może autor napisze, jakie ma konkretnie zainteresowania? Nie jest koniecznością, że osoba która idzie na studia informatyczne musi zostać od razu programistą (jednak jest to najczęstsze rozwiązanie wybierane przez studentów). Równie dobrze możesz pójść w gałąź tzw. nowych mediów i zajmować się chociażby projektowaniem stron internetowych czy marketingiem w branżach internetowych.

Nie opłaca się iść na studia tylko dlatego, że: "bo inni tak robią" lub "bo kręci mnie studenckie życie i chcę to poczuć".

Liceum czy technikum - co lepsze i co wybrać?
Witam Nie wiem co wybrać: liceum czy technikum? Obecnie jestem w trzeciej klasie gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Chciałbym, aby szkoła średnia dobrze przygotowała mnie do studiów: lepsze będzie liceum, po którym szybciej pójdę na studia (więc chyba słabiej mnie przygotują do studiów, skoro mniej czasu jest na naukę?) czy może technikum, które trwa aż 4 lata, co wydaje mi się, że po tych 4 latach będę lepiej przygotowany. Dobrze myślę? Mam zamiar później studiować elektronikę na PWSZ w Tarnowie bo mnie to kręci ;) Jednak zastanawiam się nad tym, czy lepiej wybrać liceum czy technikum? Rozumiem, że w technikum ogarnę więcej wiedzy technicznej, ale z drugiej strony te 4 lata to długo... Czy może w czasie tych 4 lat więcej się nauczę? A liceum lepiej przygotuje do matury, nie ma praktyki lecz tylko 3 lata - czy jest to jego wadą czy zaletą? Co poradzicie, studenci? Proszę o wypowiedzi z Waszego punktu widzenia i doświadczenia. Sebastian
hidek0 20 13,345 05-12-2015, 13:50
Ostatni post: Cubaza