Kiedy składać papiery na studia?
Cześć

interesuje mnie fakt czy jak ktoś złoży podanie w pierwszym dniu a ktoś inny w innym dniu to czy ma to jakiś wpływ na rekrutację?

I jeszcze jedno pytanie: czy na każdej uczelni są jakieś sztywne terminy rekrutacji? tzn że jak na pwsz jest 20 lipca to czy we wrocławiu może być np. 10 lipca?

Żaden. Niby dlaczego ma mieć wpływ kto kiedy złożył podanie. Dawniej było zaznaczane, że złożyło się odpis a nie oryginał świadectwa dojrzałości. Teraz tego nie ma.

A co do terminów to nie ma sztywnych ram. Uczelnie mogą sobie zażyczyć rekrutacji w maju, ale to się mija z celem.

Cubaza napisał(a):Niby dlaczego ma mieć wpływ kto kiedy złożył podanie
Nie wiem bo jest np. mało miejsc?

Dawniej może tak było Oczko teraz jest niż demograficzny przez co coraz mniej osób składa papiery i żadna uczelnia nie może zapchać wszystkich miejsc na kierunek Język

Ale listy rankingowe są sporządzane na podstawie wyników matur, a nie kolejności zgłoszeń. Miejsce na studiach dostaną osoby z najwyższymi wynikami matur.

admin, ale on zadał dobre pytanie w sumie Duży uśmiech
Może, prawdopodobieństwo jak w totku, ale może się zdarzyć tak, że ostatnie miejsce i kolejne 10 miejsc zajmują osoby, które mają tyle samo punktów z matur, osiągnięć itp Oczko I co wtedy ? Przecież nie powiększą roku Język

(17-04-2012, 16:35 )Cubaza napisał(a): admin, ale on zadał dobre pytanie w sumie Duży uśmiech

Fakt, wtedy zależy to od uczelni. Na jednych przyjmują więcej, bo wiedzą, że i tak wszyscy z zakwalifikowanych 'nie potwierdzą' bądź inne wytyczne. Musze poszukać, jak jest ta kwestia rozwiązana u nas, na PWSZ.

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, w jakich dniach odbywa się rekrutacja na studia na rok akademicki 2012/2013, tutaj znajdzie o tym sporo szczegółowych informacji.

Czy na studia liczy się świadectwo?
Mam pytanie, czy są jeszcze jakieś studia i uczelnie gdzie liczy się świadectwo? Czy świadectwo ukończenia szkoły średniej jest już wręcz całkowicie nieważne na studia i zostało wyparte przez wyniki z matur? Co się liczy bardziej i dla uczelni jest istotniejsze? Czy lepiej przykładać się do matury czy może do ocen na świadectwie? Za wszystkie wypowiedzi z góry dziękuję.
fleczu1996 6 49,650 28-02-2016, 14:31
Ostatni post: Cubaza