Odpowiedz 

Czy na studia liczy się świadectwo?

22-02-2013, 14:37
Post: #1
Czy na studia liczy się świadectwo?
Mam pytanie, czy są jeszcze jakieś studia i uczelnie gdzie liczy się świadectwo? Czy świadectwo ukończenia szkoły średniej jest już wręcz całkowicie nieważne na studia i zostało wyparte przez wyniki z matur? Co się liczy bardziej i dla uczelni jest istotniejsze? Czy lepiej przykładać się do matury czy może do ocen na świadectwie? Za wszystkie wypowiedzi z góry dziękuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2013, 14:53
Post: #2
Czy na studia liczy się świadectwo?
Nie, po wprowadzeniu nowej matury obecnie tylko matura liczy się na studia, czyli jej wyniki biorą udział w rekrutacji. Świadectwo ukończenia szkoły średniej nie ma żadnego znaczenia przy ustalaniu rankingu osób na dany kierunek, jest jedynie konieczne jako dowód ukończenia szkoły średniej i to właśnie świadectwo zanosisz łącznie z innymi dokumentami do dziekanatu, jeśli dostaniesz się na studia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2013, 15:07
Post: #3
Czy na studia liczy się świadectwo?
Czyli nawet jeśli będę miał same "3" na świadectwie a napisze maturę dobrze to i tak mogę być np. pierwszy na liście studentów zakwalifikowanych na danym kierunku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2013, 21:02
Post: #4
Czy na studia liczy się świadectwo?
(22-02-2013 15:07 )fleczu1996 napisał(a):  Czyli nawet jeśli będę miał same "3" na świadectwie a napisze maturę dobrze to i tak mogę być np. pierwszy na liście studentów zakwalifikowanych na danym kierunku?

Dokładnie tak. Wprowadzenie "nowej matury" rozwiązało właśnie problem ze świadectwami dzięki czemu na studia liczy się tylko matura. Nawet, jeżeli na świadectwie ukończenia szkoły średniej będziesz miał same dwóje a maturę zdasz wzorowo, dostaniesz się na wymarzone studia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 13:06
Post: #5
Czy na studia liczy się świadectwo?
A czy jeśli ukończę szkołę w 2016 roku to moje świadectwo również nie będzie się liczyło na studia? To jeżeli ktoś starał się wszystkie lata dobrze uczyć, a teraz okazuje się nagle, że świadectwo nie liczy się na studia, to po co w ogóle są wystawiane oceny?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 13:32
Post: #6
Czy na studia liczy się świadectwo?
Świadectwo ukończenia szkoły średniej nie liczy się na studia. Odkąd mamy nową maturę - czyli od ponad 10 lat, to żadne oceny wystawione przez nauczycieli nie będą mieć wpływu na ranking osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Ocena wystawiona przez nauczyciela w większości nie zawsze odzwierciedla faktyczny poziom wiedzy kandydata. Zależy to też od tego, czy dany nauczyciel lubił ucznia, zatem taki wynik, jeśli byłby brany pod uwagę na studia byłby dość mało wiarygodny. Zamiast tego mamy oceny z matur, które są sprawdzane anonimowo przez niezależnych egzaminatorów, co ma zagwarantować niezależność i wiarygodność wyniku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 14:31
Post: #7
Czy na studia liczy się świadectwo?
Ty chyba jednak naprawdę przyjechałeś z Rosji, gdzie są jakieś inne dziwne zasady...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy opłata rekrutacyjna na studia jest zwracana?
Wspomniana ta kwestia zwrotu opłaty rekrutacyjnej była już w [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/files/dokumenty/oplata_rekrutacyjna_12_13.pdf][b]tym[/b][/url] dokumencie oraz [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Terminy-Harmonogram-rekrutacji-na-rok-akademicki-2012-2013-na-PWSZ-w-Tarnowie-t][b]tutaj[/b][/url] na forum. Opłata rekrutacyjna jest zwracana tylko wtedy, gdy kierunek na który składałeś/aś podanie nie został uruchomiony z powodu np. małej liczby chętnych. W przypadku gdy się nie dostaniesz, bo miałaś/eś za mało punktów, opłata rekrutacyjna również nie jest zwracana.
eburek2 7 4,634 28-02-2016 14:31
Ostatni post: Cubaza
  Do kiedy trzeba zapłacić opłatę rekrutacyjną?
Hej Czytałam w harmonogramie, że do 20 lipca trzeba zapłacić opłatę rekrutacyjną. A jak ja będę się rejestrowała 19 lipca w systemie i wtedy wybierała kierunki i wtedy pójde na pocztę to chyba nie dojdzie w 1 dzień? Poza tym 20 lipca to jest chyba piątek... Czy decyduje np. data przelewu czy stempla na wydruku z poczty? Czy tutaj chodzi o datę wpłynięcia do nich pieniędzy?
dzastin18 1 1,769 28-02-2016 13:37
Ostatni post: wladimirputin3
  Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2016?
Rekrutacja na studia 2016 zaczyna się na początku maja 2016 roku (tak było dotąd w latach ubiegłych). W tym czasie zostanie uruchomiony system elektroniczny za pośrednictwem którego dokonuje się rejestracji na wybrany przez siebie kierunek (lub kierunki) studiów. Rejestracja jest zupełnie elektroniczna, nie musisz zatem zanosić żadnych podań i próśb. Dopiero, gdy w systemie elektronicznym po zakończeniu przyjmowania podać zobaczysz, że zostałeś zakwalifikowany do przyjęcia, zanosisz oryginały matury oraz świadectwa ukończenia szkoły średniej. W [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Terminy-Harmonogram-rekrutacji-na-rok-akademicki-2014-2015-na-PWSZ-w-Tarnowie-t][b]tym[/b][/url] wątku możesz zobaczyć, jak w ubiegłym roku wyglądał harmonogram rekrutacji na studia na PWSZ w Tarnowie.
wladimirputin3 5 1,301 28-02-2016 13:04
Ostatni post: admin
  Rekrutacja wrześniowa a brak dyplomu
[quote='aktep130' pid='20015' dateline='1441724927'] Mam pytanie, chce w drugiej rekrutacji zapisac sie na adiministracje na magisterkę, jednak obrone pracy licencjackiej mam dopiero przed samym koncem rekrutacji... obronię się i chce przed 18stym zapisać się na magisterke w drugiej rekrutacji, ale nie będe miała do tego czasu jeszcze dyplomu ukonczenia, ponieważ jak mi wiadomo czeka się na niego 2 tygodnie i co wtedy? mimo wszystko mogę rekrutować, a dyplom jakoś donieść czy jak? [/quote] Jeszcze dopowiem że jeżeli chodziłoby o dostanie się na inną uczelnię, a nie ma się jeszcze dyplomu wystarczy złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o ukończeniu studiów. Od razu zazwyczaj są tam podane wszystkie informacje jakie wymagają uczelnie: daty, średnia za cały okres trwania studiów, średnia za ostatni semestr, skala oceniania uczelni.
aktep130 3 1,669 21-09-2015 22:01
Ostatni post: Ahmed
  Opłata za rekrutacje
Zapłaciłam w ostatni dzien rekrutacji opłate rekrutacyjna w kasie PWSZ. Na ERKu pisza, że liczy się data zaksięgowania, a przelew zostaje przekazany do 2 dni roboczych, dzisiaj mija właśnie ten drugi dzień, rekrutacja zakonczona, a na Erku nadal mi piszę, że mam kwote niezaksięgowaną? Co zrobić? czekać dalej na to potwierdzenie?
aktep130 3 1,071 21-09-2015 19:31
Ostatni post: aktep130Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów