Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2014?
Witam!
Chciałbym się zorientować, kiedy startuje i zaczyna się rekrutacja na studia na 2014 rok? Są już jakieś terminy wiadome? Obecnie na stronie PWSZ nie widzę nic co by o tym świadczyło. Jest ktoś zorientowany w temacie lepiej niż ja i mi podpowie co i jak? Będę dozgonnie wdzięczny.

Wszystko jest opisane tutaj. Generalnie z tego co wiem, to rekrutacja na studia w roku akademickim 2014/15 zaczyna się tak jak każdego roku - na początku lipca, gdy wszyscy maturzyści otrzymają już wyniki matur.

A czy jest już wiadomo, znane są konkretne terminy rekrutacji na studia? Czy podczas tej rekrutacji na uczelnie wyższe trzeba przedstawiać dokumenty poświadczające o ukończeniu szkoły średniej i zdaniu matury?

Czy na rok akademicki 2014/2015 znane są już dokładne terminy rozpoczęcia rekrutacji na studia na uczelniach wyższych? Czy każda uczelnia ma ten sam termin rekrutacji czy na innych uczelniach się one różnią?

Na wszystkie pytania tutaj odpowiedź brzmi, nie. Nie jest jeden termin rekrutacji wszędzie. Nie jest znany harmonogram rekrutacji na PWSZ.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.

Harmonogram rekrutacji na rok akademicki 2014/15 na PWSZ w Tarnowie jest już znany od prawie 3 miesięcy i znajduje się tutaj.

A no fakt mamy 2014 na 2015;-) przepraszam za wprowadzenie w błąd

Czyli system rekrutacyjny zostanie uruchomiony już w maju. Będzie można się już wtedy zarejestrować i założyć tam konto? Czy jakoś zwiększy to szanse na dostanie się na studia? Tzn. czy decyduje kolejność zgłoszeń?

Decyduje liczba uzyskanych punktów więc moment zgłoszenia nie ma znaczenia

(26-04-2014, 10:44 )miniek15m napisał(a): Decyduje liczba uzyskanych punktów więc moment zgłoszenia nie ma znaczenia

Dokładnie tak. Odkąd tylko wprowadzili w zupełności i w 100% elektroniczną rekrutację, na studia liczy się jedynie wynik uzyskany na maturze. Na studia nie liczą się oceny ani zachowanie, czy inne aspekty liceum i szkoły średniej.

Generalnie moim zdaniem uważam, że fakt, iż system rekrutacyjny jest uruchomiony tak szybko (już w maju) to według mnie zdecydowanie za wcześnie.

Po co znowu powtarzasz czyjeś wypowiedzi ? Nabijasz posty żeby się dowartościować ?
A jak różnica kiedy ją uruchomią ? To żaden koszt. Jak ktoś zaraz po maturze wie ze się dostanie to przecież nikt mu nie zabroni się zarejestrować

Czy na studia liczy się świadectwo?
Mam pytanie, czy są jeszcze jakieś studia i uczelnie gdzie liczy się świadectwo? Czy świadectwo ukończenia szkoły średniej jest już wręcz całkowicie nieważne na studia i zostało wyparte przez wyniki z matur? Co się liczy bardziej i dla uczelni jest istotniejsze? Czy lepiej przykładać się do matury czy może do ocen na świadectwie? Za wszystkie wypowiedzi z góry dziękuję.
fleczu1996 6 49,572 28-02-2016, 14:31
Ostatni post: Cubaza