28-02-2016, 12:30
Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2016?
Czy wiadomo już, kiedy dokładnie zaczyna się rekrutacja na studia w 2016 roku? Chodzi mi o dokładny dzień, kiedy będzie można składać podania na uczelniach. Czy wiadomo już, gdzie jest jakiś punkt w którym te podania się zanosi? Jak takie podania w ogóle wyglądają? Jest gdzieś w internecie wzór z lat ubiegłych? Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.
28-02-2016, 12:41
Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2016?
Rekrutacja na studia 2016 zaczyna się na początku maja 2016 roku (tak było dotąd w latach ubiegłych). W tym czasie zostanie uruchomiony system elektroniczny za pośrednictwem którego dokonuje się rejestracji na wybrany przez siebie kierunek (lub kierunki) studiów. Rejestracja jest zupełnie elektroniczna, nie musisz zatem zanosić żadnych podań i próśb. Dopiero, gdy w systemie elektronicznym po zakończeniu przyjmowania podać zobaczysz, że zostałeś zakwalifikowany do przyjęcia, zanosisz oryginały matury oraz świadectwa ukończenia szkoły średniej.

W tym wątku możesz zobaczyć, jak w ubiegłym roku wyglądał harmonogram rekrutacji na studia na PWSZ w Tarnowie.
28-02-2016, 12:45
Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2016?
Dziękuję za odpowiedź. Proszę mi jeszcze powiedzieć, bo w tym wątku jest mowa o zapłacie. Ile ta opłata wynosi w tym roku (2016)? Czy ona się nie zmienia względem kolejnych lat i można oczekiwać, że zostanie taka sama jaka była w latach poprzednich? Czy tą opłatę trzeba też zapłacić razem ze złożeniem podania na studia w 2016 roku?

Czyli jeszcze raz gwoli podsumowania: podania na studia w 2016 roku składa się tylko przez Internet od początku maja do połowy lipca? Czy w tym roku akademickim termin ten ulegnie wydłużeniu, czy co roku są te same ramy czasowe?
28-02-2016, 12:51
Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2016?
Terminy każdego roku są podobne. Jeżeli jest już jakaś różnica to +/- 3 dni. Opłatę rekrutacyjną musisz zapłacić do ostatniego dnia rekrutacji, czyli zazwyczaj do połowy lipca.
28-02-2016, 12:56
Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2016?
Czy te terminy rekrutacji o których jest napisane w linku powyżej są takie same na każdej uczelni? Tzn. jeżeli chciałbym składać podanie na studia na PWSZ w Tarnowie oraz np. na AGH to czy przykładowo jeśli ostateczny termin złożenia podania na studia na PWSZ w Tarnowie to 15 lipca 2016 roku to czy taki sam ostateczny dzień rekrutacji jest również na AGH? Czy na każdej uczelni wysokość opłaty rekrutacyjnej jest taka sama? Tzn. czy jej wysokość jest ustalana przez jakąś ustawę czy każda uczelnia może sobie ustalić dowolną jej wysokość?
28-02-2016, 13:04
Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2016?
Każda uczelnia ustala sobie swoje własne terminy rekrutacji, tak samo jak i wysokość opłaty rekrutacyjnej. To, że na PWSZ w Tarnowie rekrutacja trwa w dniach takich i takich nie oznacza, że np. na AGH-u nie będzie krótsza.

Czy na studia liczy się świadectwo?
Nie, po wprowadzeniu nowej matury obecnie tylko matura liczy się na studia, czyli jej wyniki biorą udział w rekrutacji. Świadectwo ukończenia szkoły średniej nie ma żadnego znaczenia przy ustalaniu rankingu osób na dany kierunek, jest jedynie konieczne jako dowód ukończenia szkoły średniej i to właśnie świadectwo zanosisz łącznie z innymi dokumentami do dziekanatu, jeśli dostaniesz się na studia.
fleczu1996 6 8,141 28-02-2016 14:31
Ostatni post: Cubaza
  Czy opłata rekrutacyjna na studia jest zwracana?
Wspomniana ta kwestia zwrotu opłaty rekrutacyjnej była już w [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/files/dokumenty/oplata_rekrutacyjna_12_13.pdf][b]tym[/b][/url] dokumencie oraz [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Terminy-Harmonogram-rekrutacji-na-rok-akademicki-2012-2013-na-PWSZ-w-Tarnowie-t][b]tutaj[/b][/url] na forum. Opłata rekrutacyjna jest zwracana tylko wtedy, gdy kierunek na który składałeś/aś podanie nie został uruchomiony z powodu np. małej liczby chętnych. W przypadku gdy się nie dostaniesz, bo miałaś/eś za mało punktów, opłata rekrutacyjna również nie jest zwracana.
eburek2 7 4,620 28-02-2016 14:31
Ostatni post: Cubaza
  Do kiedy trzeba zapłacić opłatę rekrutacyjną?
Hej Czytałam w harmonogramie, że do 20 lipca trzeba zapłacić opłatę rekrutacyjną. A jak ja będę się rejestrowała 19 lipca w systemie i wtedy wybierała kierunki i wtedy pójde na pocztę to chyba nie dojdzie w 1 dzień? Poza tym 20 lipca to jest chyba piątek... Czy decyduje np. data przelewu czy stempla na wydruku z poczty? Czy tutaj chodzi o datę wpłynięcia do nich pieniędzy?
dzastin18 1 1,763 28-02-2016 13:37
Ostatni post: wladimirputin3
  Rekrutacja wrześniowa a brak dyplomu
[quote='aktep130' pid='20015' dateline='1441724927'] Mam pytanie, chce w drugiej rekrutacji zapisac sie na adiministracje na magisterkę, jednak obrone pracy licencjackiej mam dopiero przed samym koncem rekrutacji... obronię się i chce przed 18stym zapisać się na magisterke w drugiej rekrutacji, ale nie będe miała do tego czasu jeszcze dyplomu ukonczenia, ponieważ jak mi wiadomo czeka się na niego 2 tygodnie i co wtedy? mimo wszystko mogę rekrutować, a dyplom jakoś donieść czy jak? [/quote] Jeszcze dopowiem że jeżeli chodziłoby o dostanie się na inną uczelnię, a nie ma się jeszcze dyplomu wystarczy złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o ukończeniu studiów. Od razu zazwyczaj są tam podane wszystkie informacje jakie wymagają uczelnie: daty, średnia za cały okres trwania studiów, średnia za ostatni semestr, skala oceniania uczelni.
aktep130 3 1,658 21-09-2015 22:01
Ostatni post: Ahmed
  Opłata za rekrutacje
Zapłaciłam w ostatni dzien rekrutacji opłate rekrutacyjna w kasie PWSZ. Na ERKu pisza, że liczy się data zaksięgowania, a przelew zostaje przekazany do 2 dni roboczych, dzisiaj mija właśnie ten drugi dzień, rekrutacja zakonczona, a na Erku nadal mi piszę, że mam kwote niezaksięgowaną? Co zrobić? czekać dalej na to potwierdzenie?
aktep130 3 1,064 21-09-2015 19:31
Ostatni post: aktep130