• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Kilka pytań odnośnie studiów chemicznych na PWSZ w Tarnowie
#1
Mam kilka pytań odnośnie studiów chemicznych w Tarnowie. Bardzo proszę o odpowiedź na nie.
1) Czy na chemii jest ciężko, jakie są najgorsze przedmioty, ile trzeba się uczyć oraz czy przeciętna osoba sobie poradzi?
2) Ile osób zaczyna te studia i ile kończy? Duży jest przesiew? Studenci sami odchodzą czy ich wyrzucają? Ciężko się utrzymać?
3) Jak wygląda załatwianie praktyk? Każdy indywidualnie czy uczelnia załatwia?
4) Czy można się tu czegoś nauczyć czy wychodzi się tylko z sama teoria nieprzygotowanym do pracy?
5) Czy chemia jest kierunkiem zamawianym w Tarnowie?
 
Reply
#2
Na chemii na PWSZ z opinii wielu osób jest ciężko, jednak dla osób lubiących i rozumiejących chemię jest stanowi ona problemu. Jednak na chemii oprócz typowo chemicznych przedmiotów masz tez np. matematykę czy fizykę czy biochemię co zwiększa trudność dla tylko pasjonata chemii. Przeciętna osoba powinna sobie zdecydowanie poradzić, jednak na każdych studiach trzeba jednak się uczyć. Na większości studiów teraz jest tak że zaczyna np. ileś tam osób i przeważnie ludzie sami rezygnują bo boję się że nie zdadzą. Jednak to jest nieprawda. Praktyki na studiach zależą od kierunku, nie wiem jak jest na chemii, jednak na większości uczelnia ma podpisane umowy i np. studenci realizują praktyki na azotach. Chemia to przede wszystkim praktyka, nie to co ekonomia czy administracja. Tam uczysz się eksperymentów, które potem bardzo przydają się w życiu. Chemia nie jest kierunkiem zamawianym bo już nie ma takiego programu w całej Polsce. Wybierając studia nie licz na łatwiznę, jednak obecnie najlepszym z tych kierunków jest inżynieria materiałowa, ponieważ inżynierowie są potrzebni w Polsce i za granicą
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy na studiach chemicznych jest matematyka?
Powoli myślę o studiach chemicznych, jednak matematyka nie jest moją mocną stroną. Czy zatem na chemii, studiach chemicznych jest matematyka? Proszę o wypowiedź studentów bądź studentki chemii.
husaria 0 1,682 30-03-2014, 11:59
Ostatni post: husariaBrowsing: 1 gości