Witaj! Logowanie Rejestracja

Komu przekazać 1 procent podatku?
#1
Właśnie, może Wy mi poradzicie, komu przekazać 1 procent podatku? Wiem, że jest to okres trochę mało związany z rozliczeniami PIT, jednak nigdy nie wiem, komu przekazać 1% mojego podatku. Może Wy mi napiszecie, komu Wy przekazujecie 1% podatku, to może będę miał w przyszłym roku z czego wybierać. Nie chciałbym także przekazywać 1 procenta podatku tym wielkim fundacjom wspieranych przez masę organizacji i dużych marek, jak jakiś TVN, Polsat czy nawet Caritas. Zależy mi na takich fundacjach o których mało kto słyszał i które naprawdę potrzebują tych pieniędzy pochodzących z naszego jednego procenta podatków.
 
Reply
#2
To, komu przekazać 1 procent podatku powinno już zależeć od Ciebie. Musisz znaleźć sobie listę wszystkich organizacji pożytku publicznego, które mają nadane numer KRS, wpisać ten numer KRS w odpowiedniej rubryce i to tyle - tak wygląda w praktyce przekazanie jednego procenta podatku.

Ja osobiście co roku 1 procent podatku przekazuję na schroniska dla zwierząt.
Osobiście również nie przekazuję jednego procenta podatku na te wielkie fundacje, jednak to wszystko zależy od danej osoby.
 
Reply
#3
Zgadzam się z adminem. Ja również swój 1 procent podatku zawsze przekazuję na mniejsze organizacje, schroniska albo osoby prywatne. Nie widzę sensu przekazywać jeszcze więcej pieniędzy pochodzących z naszego jednego procenta podatku na olbrzymie instytucje które i tak są już wspierane przez mnóstwo olbrzymich stacji telewizyjnych i prywatnych przedsiębiorców. Osobiście uważam, iż jest wiele mniejszych organizacji pożytku publicznego które bardziej potrzebują naszych pieniędzy. Tak samo jak warto przekazać 1% podatku na prywatne osoby, które ich dość bardzo potrzebują na leczenie ciężko chorych dzieci. Zawsze mnie to martwi i smuci, gdy widzę chore dzieci, które niczemu ani nikomu nie zawiniły a muszą tak strasznie cierpieć.
Oferuję solidny, rzetelny i sprawdzony, który poradzi sobie z każdym problemem. Poszukujesz elektryka do drobnych napraw? Dobrze trafiłeś.
 
Reply
#4
1 procent podatku możemy przekazać każdemu, ale nie musimy tego robić. Nie musimy tego robić, ale powinniśmy zawsze przekazywać 1 procent podatku, gdyż nic nas to nie kosztuje. Po prostu decydujemy, komu Urząd Skarbowy przekaże jeden procent naszego podatku, naprawdę nic na tym nie tracimy. Wystarczy wpisać numer KRS wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego, który zawsze można znaleźć w internecie.

Od siebie osobiście radziłbym Wam wszystkim przekazywać jeden procent naszego podatku również na instytucje, organizacje mniej popularne, czyli takie o których wspomnieli koledzy powyżej. Wielkie fundacje faktycznie są wspierane przez wielkie firmy i sponsorów - mniejsze organizacje i osoby bardziej potrzebujące nie mają takiego komfortu, przez co praktycznie one nie mają środków z naszego jednego procenta. Warto oddawać na mniejsze schroniska, domy dziecka czy osoby indywidualne, przy czym jeżeli przekazujemy nasz jeden procent tym ostatnim - ważne, aby faktycznie zweryfikować, czy jest to osoba potrzebująca a nie żaden naciągacz czy oszust.

Co ciekawe, jeden procent podatku może przekazać także emeryt, wypełniając samodzielnie zeznanie podatkowe i wpisując odpowiedni numer organizacji KRS. W internecie powstały również specjalne katalogi organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać nasz jeden procent podatku.
 
Reply
#5
Na zwierzęta, schroniska. Ja co roku również oddaję 1 procent podatku na schroniska dla zwierząt.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#6
Dobrze, że coraz więcej osób staje się świadomymi obywatelami przekazującymi 1% podatku na wybrane przez siebie organizację. Pytanie tylko na kogo. Możliwości jest - tyle co potrzebujących, czyli multum. Najlepiej zdecydować na początku, czy mają to być dzieci, czy bezdomni, zwierzęta, a może na coś zupełnie innego. To zależy tylko i wyłącznie od NAS Uśmiech Czas obudzić w sobie dobrą wolę i intencję (bo jestem pewna, że takie są) i zrobić coś dla kogoś. To nic nie kosztuje, a dla obdarowanych znaczy naprawdę wiele. Ja wpłaciłam swój 1% na Fundację OTOZ.

Polecam i WamUśmiech
 
Reply
#7
Świetny pomysł ze schroniskami, które mają często poważne problemy z utrzymaniem pupili. Fajnie także wesprzeć np. gminne ochotnicze straże pożarne.
 
Reply
#8
Dobrze, że nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome tego, że warto przekazywać 1 procent podatku na wybrane przez nas organizacje pożytku publicznego. Statystyki w każdym razie prezentują się bardzo dobrze i wyglądają zachęcająco.

Warto też pomyśleć, aby swój jeden procent podatku przekazać na instytucje pożytku publicznego, które naprawdę są tego warte. Odradzałbym przekazywać jeden procent swojego podatku na wielkie instytucje kościelne i olbrzymie fundacje takie jak chociażby: Caritas (co jakiś czas są składki w kościołach na Caritas, są sprzedawane jakieś świece za grubą kasę, która również idzie do Caritasu, zatem ta "organizacja" jest naprawdę wspierana olbrzymimi pieniędzmi, nie ma sensu jeszcze im dawać pieniądze. Tak samo nie ma sensu przeznaczać jednego procentu podatku na fundacje Polsatu czy TVN-u. Wystarczy, że są datowane olbrzymią kasą pochodzącą z SMS-ów czy z macierzystych stacji telewizyjnych.

Warto po prostu zwyczajnie zrobić "rozeznanie", kto najbardziej potrzebuje pieniędzy. Możemy albo przekazać ten procent na jakieś schroniska dla zwierząt, którym często brakuje pieniędzy na lepsze warunki bytowe dla zwierząt, albo po prostu na mniejsze fundacje, które nie mają takich budżetów jak te wielkie. Warto poświęcić 1-2 wieczory i poczytać, komu najbardziej przydadzą się pieniądze pochodzące z naszego jednego procenta podatku.
 
Reply
#9
Napewno bardziej pieniądze te przydadzą się chorym ludziom niż biednym zwierzątkom. Ale pseudo obrońców zwierząt nie przekonasz
 
Reply
#10
Kogo nazywasz pseudo obrońcami zwierząt? To są tylko propozycje, opcje, których był ciekaw założyciel wątku.
 
Reply
#11
(30-10-2014, 21:47 )miniek15m napisał(a): Napewno bardziej pieniądze te przydadzą się chorym ludziom niż biednym zwierzątkom. Ale pseudo obrońców zwierząt nie przekonasz

Są ludzie biedni i "biedni". Niektórzy mogą wcale nie potrzebować pieniędzy i tylko starać się je trochę wyłudzić. A zwierzęta są bezbronne i nigdy nie oszukają człowieka.
 
Reply
#12
I to jest właśnie głos obrońcy zwierząt ^^ który zamiast użyć głowy i przekazać 1% na kogoś chorego z np. okolicy gdzie będziemy mieć pewność na co pójdą pieniądze to lepiej dac na zwierzęta w schroniskach. Nie mowie ze nie lubię zwierząt, bo lubię i mam, ale gadanie, że pieniądze pójdą w niewłaściwe rece, a dając na schroniska będzie wszystko cacy bo "zwierzęta są bezbronne i nigdy nie oszukują człowieka" jest durnotą. Wszystkie te towarzystwa i właściciele schronisk itp na pewno są całkowicie uczciwi ;] Tak wynika z waszego rozumowania. A tam są takie same przekręty jak wszędzie. Taki świat. No ale żyjcie sobie w słodkiej nieświadomości Uśmiech i ratujcie porzucone psy zamiast np porzuconych dzieci Uśmiech

PS. A założyciel wątku jak już sam przekazuje swój 1 % to chyba jest, bądź powinien być na tyle dojrzały i zorientowany w otaczającym go świecie by wiedzieć na jaki cel można a tym bardziej na jaki warto go (1%) przeznaczyć. I nie musiałby i nie powinien zadawać takich pytań na forum PWSZ. Bo niby jaki to ma związek z uczelnią?
 
Reply
#13
Jesteśmy w Hyde Parku, może zapytać o wszystkoOczko.
Tym bardziej fajnie przypomnieć ludziom o tym jednym procencie.
Pozdrawiam.
 
Reply
#14
Ja też jestem za przekazaniem swojego % podatku na zwierzęta! Wiadomo, że dzieci i chorzy są bardzo ważni, ale my zawsze zawalczymy o swoje, a zwierzęta same się nie obronią! Tak jak pisze wero_nika, też wybieram OTOZ Uśmiech
 
Reply
#15
A ja proponuje przekazanie jednego procenta na Hospicjum dla Dzieci.
Miałam tam nawet i wiem jak ważne sprawy tam się dzieją i jak bardzo pomoc jest potrzebna. Wydaje mi się, że jednak trzeba wyznaczać priorytety, a chore dzieci same się nie obronią, często są jeszcze bardziej bezbronne niż zwierzęta.
 
Reply
#16
Przekazujcie 1 procent podatku nie na duże instytucje, jak Caritas czy coś innego, lecz na pojedyncze osoby, które wymagają opieki i potrzebnych pieniędzy na rehabilitację i zakup kosztownych leków, protez itd. Wiele takich potrzebujących osób (głównie dzieci) można znaleźć na portalu: siepomaga.pl. Tam też jest lista podmiotów, które przyjmują nasz 1 procent podatku.
 
Reply
#17
A ja poproszę o Wasz 1% dla fundacji Trzeba Marzyć:
Kod:
http://www.trzebamarzyc.org
Dla Was to tylko 1%, a dla podopiecznych fundacji to może być spełnienie marzeń. Tym bardziej, że wielu z nich ma niewielkie szanse dożycia 18 urodzin.
Rafał Dadej, prezes fundacji, przeszedł ostatnio 520 kilometrów wzdłuż polskiego wybrzeża i zebrał 32 tys. złotych dla małych marzycieli -
Kod:
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3708842,rafal-dadej-dotarl-do-mety-przeszedl-520-km-i-zebral-32-tys-zl-dla-chorych-maluchow-zdjecia,id,t.html
Pomóżcie w spełnieniu ich marzeń Uśmiech
 
Reply
#18
Ja w takim razie proszę o pomoc w postaci przekazania 1 procentu podatku dla Kasi Kuźmy. Poniżej podaję adres strony internetowej, na której wszystkiego się dowiecie jak i wymagane dane do przekazania 1 procenta podatku. Najgorsze jest to, gdy dzieci cierpią...
Kod:
http://kasiakuzma.pl/jak-pomoc/
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca w Holandii a zwrot podatku
Pracowałem w Holandii przez wakacje. Czy będę mógł się ubiegać o zwrot zapłaconego tam podatku (praca na umowę, wszystkie składki były odprowadzane). Ktoś już to może wcześniej przerabiał?
gimber 1 963 05-10-2017, 12:43
Ostatni post: janko22Browsing: 1 gości