Kto może zostać radnym w gminie?
Witam
Jakie są wymagania dla potencjalnych członków rady gminy? Czyli kto może zostać radnym gminnym? Jakie wymagania trzeba spełnić i kto je ustala? Radnych wybiera się w ogólnym demokratycznym głosowaniu tak?
A tak w ogóle to tu jest mój wątek w którym pytam ile zarabia radny gminy - jeżeli ktoś zna odpowiedź na to pytanie to proszę mi odpisać tam odnośnie zarobków a tutaj odnośnie wymagań stawianych radnemu gminy.

Żeby zostać radnym (niekoniecznie w gminie) ale też w powiecie czy na innym szczeblu urzędowym wystarczy mieć skończone 18 lat, czynne oraz bierne prawo wyborcze oraz nie być karanym. Dodatkowo konieczne jest stałe zamieszkanie na terenie gminy, czy powiatu (w zależności od tego o jaki mandat się staramy). To jednak nie wystarczy, gdyż następnie aby zostać radnym musimy zostać na niego wybrani w czasie wyborów do rad, gmin i powiatów, czyli w wyborach samorządowych, które odbywają się co 4 lata.

Czy absolwent może korzystać z konta studenckiego?
Czy absolwetn określonej uczelni, może w sposób w pełni legalny i bezproblemowy korzystać z rachunku studenckiego?
gimber 1 2,118 04-12-2018, 13:35
Ostatni post: janko22