• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Laptop nie chce się hibernować
#1
Witam
Od jakiegoś czasu mam problem z hibernacją mojego laptopa. Do tej pory działał bardzo dobrze, hibernował się za każdym razem, jednak od jakiegoś czasu laptop nie może się czasami hibernować. Tzn. dzieje się to losowo - czasami przez tydzień bez problemu się hibernuje a czasami jest tak, że 2 dni pod rząd laptop ciągle jest włączony - świecą się wszystkie diody, ale ekran jest czarny (normalny proces). Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z podobnym problemem? Jak udało się Wam go rozwiązać? Byłbym wdzięczny za wszystkie sugestie.
 
Reply
#2
Czy dzieje się to tylko wtedy, kiedy np. pracujesz tylko na baterii czy może jest to niezależne od tego czy jesteś podłączony kablem czy pracujesz na baterii?
 
Reply
#3
Ja bym spróbował przywrócić ustawienia domyślne dotyczące opcji zasilania. Jeszcze chciałbym zapytać, jaki jest to system operacyjny? Wydaje mi się, że po prostu coś kiedyś zostało pozmieniane w opcjach zasilania, stąd ten problem, że czasami laptop się hibernuje a czasami nie. Dobrze byłoby też wykonać defragmentację dysk twardego - partycji systemowej.
 
Reply
#4
Taki problem często występuje w przypadku uszkodzenia dysku twardego. System nie jest w stanie zapisać całej sesji na nim z powodu uszkodzonych sektorów. Dobrze byłoby przeskanować dysk na obecność uszkodzeń.
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą: http://urbanski-drzwi.pl/. Najlepszej jakości wyroby stolarskie: drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam!
 
Reply
#5
Dysk twardy na pewno jest w porządku, bo ma raptem 1 rok. Zresztą staram się raz w miesiącu go właśnie defragmentować. Generalnie nie ma znaczenia czy laptop pracuje na baterii czy jest podłączony. Hibernacja i tak jest losowa. Tak samo też było tak ostatnio - nie rozwiązało to problemu. Również hibernacja była losowa.

Dobromir napisał(a):Ja bym spróbował przywrócić ustawienia domyślne dotyczące opcji zasilania. Jeszcze chciałbym zapytać, jaki jest to system operacyjny?
Pracuję na Windows7. Jak można przywrócić domyślne ustawienia zasilania?
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak dowiedzieć się, kto podglądał mnie na Facebooku?
Pytanie w stylu: "Kto podglądał mnie na Facebooku" od dawna wiele osób nurtuje. Czy zatem istnieje jakieś narzędzie, które faktycznie jest w stanie sprawdzić, kto kogo podglądał na Facebooku? Czy te wszelkie reklamy jak Fb podglądacz i inne podobne to jedne wielkie fejki? Czy wie ktoś z Was więcej pod tym względem? Czy faktycznie jest możliwe dowiedzenie się tego, kto podglądał nasz profil na słynnym Facebooku? A może trwają jakieś prace, które mają właśnie na celu wdrożenie takiej zmiany, aby widzieć, kto oglądał nasz profil we wspomnianym portalu społecznościowym?
e-pytania.pl 15 86,932 11-10-2016, 16:40
Ostatni post: kamila.lisowska.99Browsing: 1 gości