• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Matematyka - niepotrzebny kierunek?
#1
Czy nie sądzicie, że matematyka jest zbyt ogólnym i rozległym kierunkiem do studiowanie? Nie lepiej iść w kierunku specjalizacji i wybierać chociażby informatykę, gdzie matematyki jest mnóstwo, ale jest ona ściśle nastawiona na pewną dziedzinę?
 
Reply
#2
Sam kierunek typu: matematyka stosowana gwarantuje nam głównie pracę nauczyciela. Warto wybierać więc specjalizacje na matematyce, takie, jakie oferuje np. PWSZ - matematyka z informatyką czy matematyka finansowa. Ponoć najlepsi programiści są po skończeniu właśnie matematyki.
 
Reply
#3
Ooo nie wiedziałem, że istnieją takie specjalizacje. Czyli po ukończeniu matematyki z informatyką jaki tytuł dostajemy? Matematyk informatyk? Czy dwa tytuły matematyk i informatyk?
 
Reply
#4
Zdaje się, że dostajesz tytuł licencjata Język A specjalizacja to Matematy-Informatyk. Nie dostaniesz dwóch tytułów bo informatyka na PWSZ jest studiami inżynierskimi a Matematyka jest licencjackimi.
 
Reply
#5
Teraz prawie wiekszość kierunków ma jakieś specjalizacje - chcą się dostosować by absolwent był do konkretnych rzeczy bo jak jest do wszystkiego to jest do niczego Język
Potrzebujesz fachowca z piłą spalinową do przycięcia kilku gałęzi lub wycięcia całych drzew? Zerknij tutaj: http://www.cudenergy.com/pilarz/
 
Reply
#6
Nie od razu jest powiedziane że absolwent matematyki musi uczyć matematyki w szkole. Absolwenci są wszędzie poszukiwani jako dobrzy analitycy chociażby w sektorze finansów.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Matematyka finansowa - czy warto studiować?
Hej Powiedzcie mi proszę czy warto studiować matematykę finansową? Czy jest to 'kierunek z przyszłością' po którym będę miała większe szanse w staraniach o pracę??
sisi92 2 3,255 12-03-2014, 12:30
Ostatni post: lewkaBrowsing: 1 gości