• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Matematyka vs Ekonomia - trudność?
#1
Który z kierunków na PWSZ jest zdecydowanie trudniejszy - Matematyka czy Ekonomia? Wacham się między tymi dwoma, matematykę zdaję jednak jedynie podstawową i nie jestem pewna czy poradzę sobie z poziomem trudności samej matematyki na studiach, stąd mój pomysł z Ekonomią ponieważ tutaj matematyka powinna być dużo łatwiejsza. Mam rację?
 
Reply
#2
To zależy co chcesz po tych studiach robić. Ekonomia jest chyba bardziej kuszącym kierunkiem, otwiera więcej furtek rozwoju. Zapotrzebowanie na ekonomistów jest zawsze, bo przecież to właśnie pieniądz sprawia, że świat się kręci. Wybierając matmę, możesz zamknąć się w pewnym schemacie. Zresztą wydaję mi się, że pracodawca mając do wyboru ekonomistę lub matematyka wybierze tego pierwszego. Czemu? Ekonomista jest bardziej elastyczny, otwarty nie tylko na cyferki i obliczenia, musi posiadać wszechstronną wiedzę i mieć pojęcie o praktycznych mechanizmach, które działają w przedsiębiorstwie czy świecie.
 
Reply
#3
Piszesz, że zapotrzebowanie jest na ekonomistów, lecz co roku setki osób kończą ekonomię, a pracy nie ma. Zapotrzebowanie jest większe - w większych miastach. Moim zdaniem szukać pracy po ekonomii w Tarnowie szkoda, bo jej zwyczajnie nie ma...
 
Reply
#4
Spokojnie, zdając matmę podstawową dostaniesz się bez problemu bo progi nie są wysokie. Poradzić też poradzisz sobie, o ile chcesz sobie poradzić czyli czy chcesz się uczyć. Większość jest realizowane od podstaw i dobrze wszystko tłumaczone więc nie powinno być z matmą problemu.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Administracja czy ekonomia?
No własnie, "Administracja" czy "Ekonomia"? Który kierunek jest bardziej przyszłościowy i łatwiej znajde po nim prace? A przy tym który wymaga więcej nauki i trudniej się utrzymac?
ana992 8 6,475 16-11-2013, 13:27
Ostatni post: spamer24Browsing: 1 gości