Matura ustna: "Literatura o władzy i władcach. Omów sposoby dochodzenia do władzy"
Mój temat to Literatura o władzy i władcach. Omów różne sposoby dochodzenia do władzy i jej sprawowania, analizując wybrane teksty literackie.

Chcę się dopytać tylko o to ostatnie ,,analizując wybrane teksty literackie" pisząc prace muszę w niej mieć teksty z książki wybrane cytaty?

Nie, w pracy maturalnej nie musisz cytować konkretnych fragmentów, tylko je analizując o czym mówi to zdanie Uśmiech

a muszę wpisywać np. która to strona z fragmentem czy po prostu analizować np. makbet dochodził do władzy zabijająć innych ludzi swojego przyjaciela, oczywiście wiem że ten przykład niema sensu ale tak to musi być czy inaczej. Jag byś mógł podać przykład.

Prezentację mówisz z pamięci, więc myślisz, że dałbyś radę nauczyć się na pamięć np. 1 strony A4 suchego tekstu słowo w słowo przepisanego z książki którego musisz dokonać analizy? Uśmiech

Sam analizowałem utwory i konkretne ich fragmenty i nie ma sensu mówić chociażby tak: "W zdaniu: 'bla bla bla bla bla bla' <- (zdanie przepisane z książki ) autor chciał nam ukazać że .... " - nie, moim zdaniem to nie ma sensu.

Po prostu analizując konkretny utwór piszesz, że "w utworze tym autor ukazuje nam swoją skomplikowaną drogę do objęcia władzy. Najpierw musi on zmagać się z przeciwnościami losu, potem pojawia się rywal o tron ..... " i takie tam.

Rozumiesz mniej więcej na czym to polega?

Matura międzynarodowa w Tarnowie - jaka szkoła?
Obecnie chyba tylko jedna szkoła (II LO) w Tarnowie przygotowuje do pisania matury międzynarodowej. Czy jest jeszcze jakaś inna szkoła? Jak bardzo trudno jest się dostać do tej klasy z maturą międzynarodową? Ktoś ma, miał znajomego który uczęszczał do tej szkoły? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki i odpowiedzi na moje pytania.
koneton 2 6,227 11-12-2015, 11:23
Ostatni post: miak75