• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Matura międzynarodowa w Tarnowie - jaka szkoła?
#1
Obecnie chyba tylko jedna szkoła (II LO) w Tarnowie przygotowuje do pisania matury międzynarodowej. Czy jest jeszcze jakaś inna szkoła?
Jak bardzo trudno jest się dostać do tej klasy z maturą międzynarodową? Ktoś ma, miał znajomego który uczęszczał do tej szkoły? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki i odpowiedzi na moje pytania.
 
Reply
#2
Nie słyszałem o innej jakoby się szarpnęła na coś takiego Język Tylko czekać aż czołowe licea z Tarnowa dołączą, bo fakt, że szkoła oferuje maturę międzynarodową to już świadczy dobrze o tej szkole. Takich szkół w Polsce jest tylko kilkanaście, więc dołączenie do ich grona jest dużym prestiżem.
Potrzebujesz fachowca z piłą spalinową do przycięcia kilku gałęzi lub wycięcia całych drzew? Zerknij tutaj: http://www.cudenergy.com/pilarz/
 
Reply
#3
W całej Polsce istnieje raptem 31 szkół średnich, które posiadają odpowiednie zaplecze dydaktyczne i naukowe, aby dobrze przygotować do zdawania matury międzynarodowej. Generalnie nie ma innej szkoły w Tarnowie, która by do tego przygotowywała.

Na pewno trudno jest dostać się do klasy, która jest nastawiona na zdawanie matury międzynarodowej. Ostatnio jest to bardzo modne, aby studiować za granicą, stąd wielu młodych uczniów próbuje dostać się właśnie do takiej klasy. Musisz mieć wręcz wzorowe wyniki z egzaminu gimnazjalnego, jest to wręcz niezbędne. Dodatkowo obowiązują zapewne liczne egzaminy wstępne, także selekcja jest na bardzo wysokim poziomie.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka lektura może być na maturze 2016?
Cześć. Jaką lekturę typujecie na maturze 2016? Jak sądzicie, jaka książka i jakie wiersze najprawdopodobniej będą na maturze 2016 z języka polskiego? Zachęcam do podawania swoich typów, może akurat komuś uda się poprawnie wytypować lekturę, która tym razem pojawi się na maturze. Ma ktoś jakieś pomysły i sugestie, jakie lektury albo jaką epokę warto powtórzyć przed maturą 2016? Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję.
samiecalfa1995 13 29,938 27-04-2016, 12:19
Ostatni post: aktep130Browsing: 1 gości