• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Na czym polega inżynieria materiałowa?
#1
Witam
Tak jak w temacie wątku - na czym polega inżynieria materiałowa? Czym mogę się zajmować po skończeniu studiów na tym kierunku?
 
Reply
#2
Cytat:Studia przygotowują specjalistów z zakresu technologii ciała stałego i inżynierii materiałowej. Program studiów obejmuje przedmioty podstawowe: matematyka, fizyka, informatyka, chemia, nauka o materiałach i technologiach materiałowych; przedmioty ogólnotechniczne: grafika inżynierska, mechanika, elektrotechnika i elektronika; przedmioty związane z humanistyką, ekonomią, zarządzaniem oraz języki obce. Jednosemestralna praktyka zawodowa pozwala zapoznać się bieżącymi problemami produkcji wdrażania nowoczesnych technologii. Studia kończą się obroną pracy dyplomowej. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy inżyniera i są przygotowani do podjęcia pracy w zakładach produkcyjnych wytwarzających nowoczesne materiały, a także w zakładach ceramicznych, materiałów budowlanych, metalurgicznych oraz produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Osoby, które dodatkowo zdobędą przygotowanie pedagogiczne będą mogły podjąć pracę w szkolnictwie. Najlepsi absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na uzupełniających studiach magisterskich np. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy warto studiować inżynierię materiałową?
Witam Czy wg Was warto studiować inżynierię materiałową? Czy po inżynierii materiałowej znajdę pracę? czy warto tracić czas na studiowanie czy może wybrać lepiej inny kierunek? Jak uważacie?
chuppa 3 6,621 15-08-2015, 10:39
Ostatni post: t_wronickiBrowsing: 1 gości