Liczba postów: 5
4
Dołączył: Jan 2012
Czy znacie, jakie są najbardziej oblegane kierunki studiów w obecnym roku akademickim? Który kierunek studiów jest najbardziej oblegany przez studentów PWSZ w Tarnowie? Na który kierunek studiów jest się najłatwiej dostać a gdzie najtrudniej? Jak sądzicie, czy w 2013, 2014 albo 2015 roku zmienią się trendy i będą inne kierunki studiów na topie?
Liczba postów: 2,918
294
Dołączył: Jan 2012
Ciężko to stwierdzić, które kierunki są najbardziej oblegane wśród studentów bo uczelnia nie udostępnia raczej danych dotyczących liczby kandydatów na jedno miejsce.
Możemy to jednak stwierdzić na podstawie listy osób zakwalifikowanych w poprzednich rekrutacjach. Najbardziej obleganymi kierunkami są: administracja, ekonomia oraz filologia angielska i germańska.
Śmiem twierdzić, że nie są to jednak przedmioty techniczne. A szkoda, bo teraz przydałoby się zwiększać zatrudnienie wśród absolwentów tych kierunków.
Liczba postów: 2,804
7
Dołączył: Jan 2012
Standardowo najbardziej oblegane kierunki studiów to te, które generują bezrobotnych(według mnie), czyli: Administracja, Ekonomia, Filologia Polska itp. kierunki które kończy co roku setki osób a miejsc pracy w tym sektorze nie przybywa.
Najmniej oblegane kierunki studiów to kierunki techniczne. Na Elektronikę i Telekomunikację co roku jest druga rekrutacja bo nie uzbierało się tyle chętnych osób do studiowania. Tak samo jak na Elektrotechnikę.
Liczba postów: 5
0
Dołączył: Jan 2012
Najbardziej obleganym kierunkiem studiów jest Socjologia i Psychologia
Tak patrząc na ogólnodostępne dane z uczelni. Nie wiem jak te wszystkie osoby po tego typu kierunkach znajdą pracę, skoro ilość "towaru" jest zaoferowana znacznie wyżej niż jest popyt na zatrudnienie tego "towaru".
Liczba postów: 36
13
Dołączył: Jan 2012
(23-01-2012, 13:30 )jpg napisał(a): Socjologia
Dlaczego uważasz, że Socjologia? NA PWSZ w Tarnowie chyba nie ma nawet socjologii ani tym bardziej psychologii. Ale fakt faktem, że są to jednak naprawdę jedne z najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce.
Liczba postów: 17
3
Dołączył: Jan 2012
Socjologia to nuda
kierunek wybiera się pod kątem wiedzy, zainteresowań i tego co będziemy w przyszłości robić. Robić coś na siłę nie ma sensu i logiki.
Liczba postów: 2,918
294
Dołączył: Jan 2012
Przeglądając listy studentów, to stety, albo niestety - najbardziej oblegane są kierunki humanistyczne. Na takiej filologii angielskiej jest nawet po 115 studentów na pierwszym roku.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba
Liczba postów: 52
3
Dołączył: Jan 2012
Filologie są zawsze obciążone do granic wytrzymałości, stąd największy tam przesiew jest
Także kierunki Ekonomiczne. Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się standardowo kierunki kończące się tytułem inżyniera.
Liczba postów: 23
3
Dołączył: Feb 2012
Dla porównania, najbardziej oblegane kierunki studiów w 2014 roku to było: prawo oraz ekonomia. Jeżeli chodzi o kierunki mało techniczne - najwięcej chętnych było na Ekonomię oraz Finanse i rachunkowość w Warszawie, ciekawe, czy tam faktycznie tak łatwo jest znaleźć pracę po ekonomii?
Jeśli chodzi o najpopularniejsze kierunki techniczne, była to inżynieria biomedyczna, budownictwo (Po którym ciężko o pracę) geodezja i kartografia oraz inżynieria akustyczna, która de facto jest bardzo ciekawym i przyszłościowym kierunkiem studiów. Wciąż dużo chętnych co roku jest na Automatykę i Robotykę -również ciekawy kierunek techniczny z przyszłością.
Jeżeli chodzi o PWSZ w Tarnowie - trendy się nie zmieniły. Od kilku lat najbardziej obleganym kierunkiem studiów jest administracja, filologia polska, angielska oraz ekonomia. Dziwne tylko, że tyle się mówi, że te kierunki produkują bezrobotnych a stada ludzi i tak idą na te kierunki, po których nie ma przyszłości...