15-04-2012, 14:51
Najbardziej opłacalne zawody w Polsce w 2015 roku
Jakie są najbardziej opłacalne zawody w Polsce w 2015 roku? W jakich zawodach zarobimy najwięcej? Co warto studiować, jakie kierunki studiów wybrać, aby mieć pewną pracę w przyszłości w danym zawodzie?
Które zawody są teraz najbardziej opłacalne pod kątem biznesowym, zarobkowym i dla kogo na pewno nie zabraknie pracy w ciągu najbliższych lat?
Czy w Tarnowie znajdę w ogóle interesujący i bardzo przyszłościowy kierunek studiów, czy lepiej od razu gdzieś emigrować z kraju w którym nie ma za dużych perspektyw? Jak uważacie?
01-05-2012, 9:42
Najbardziej opłacalne zawody w Polsce w 2015 roku
Najbardziej opłacalnym zawodem w 2015 roku, moim zdaniem będzie zawód związany z przemysłem wiertniczym bądź coś związanego z biotechnologią (klonowanie).
Informatyka już powoli będzie traciła, bo każdego roku jest pełno absolwentów tego kierunku, każda teraz uczelnia (nawet byle jaka) posiada w swojej ofercie informatykę Ale jest też druga strona medalu, gdyż nie każdy absolwent informatyki idzie właśnie w branżę i pracę informatyczną. Dlatego też ciężko jednoznacznie określić, która branża będzie na topie w 2015 roku.
16-11-2012, 15:28
Najbardziej opłacalne zawody w Polsce w 2015 roku
A ja uważam, że może jakaś medycyna estetyczna jest też bardzo popularna, zawsze można swój zakład otworzyć. Generalnie jest to ciekawy zawód, jednak wymaga sporych kwalifikacji, nie sądzicie? Tak samo jak fryzjerstwo i kosmetyka - dwa najciekawsze i przyszłościowe zawody.
03-06-2014, 16:41
Najbardziej opłacalne zawody w Polsce w 2015 roku
Jak to, pewnie, że urzędnik to będzie najbardziej opłacalny zawód w przyszłym, 2015 roku. A pytanie dlaczego? Zarobki, władza i protekcja. W szczególności urzędnicy na szczeblu centralnym (którzy de facto zarabiają całkiem niezłe pieniądze - mediana wynosi około 5,5 tysiąca brutto) są bardzo ciekawym i opłacanym zawodem. Jeszcze gdyby Ci się jako urzędnik udało dostać do koryta, tzn. do np. kancelarii jakiegoś ministerstwa albo resortu, to pensję z premiami co kilkanaście miesięcy masz już zapewnioną. Gdybyś jeszcze był zapisany w partii rządzącej, to jesteś praktycznie nie do ruszenia, zatem ciepłą posadkę masz zapewnioną na długie lata
Czyż nie brzmi to wspaniale, drodzy studenci administracji? Do roboty!
03-06-2014, 16:52
Najbardziej opłacalne zawody w Polsce w 2015 roku
Maciejo, trochę masz strasznie optymistyczne spojrzenie na świat. Przecież pracy dla studentów administracji nie ma! Wszyscy o tym na około mówią. U nas na forum również wielokrotnie o tym wspominano.

Nie wiem czy teraz ironizujesz, czy poważnie piszesz, ale bez znajomości i protekcji osób na wysokich stanowiskach nie masz szans na dostanie się do pracy w administracji centralnej, na wysokim szczeblu. Ba, bez znajomości będzie bardzo ciężko o pracę w administracji już tutaj na lokalnym szczeblu a co dopiero o średnim czy centralnym.
23-08-2014, 9:12
Najbardziej opłacalne zawody w Polsce w 2015 roku
Wciąż niekwestionowanym liderem jeżeli chodzi o opłacalne kierunki kariery zawodowej pozostaje branża informatyczna oraz medyczna. Czy zna ktoś absolwenta informatyki, ukierunkowanego w konkretnym kierunku kształcenia aby był teraz bez pracy? Czy zna ktoś absolwenta kierunku medycznego (medycyna, stomatologia) aby był bez pracy? To będą najbardziej opłacalne zawody w Polsce w 2015 roku i w najbliższych latach. Można powiedzieć, że zapotrzebowanie na absolwentów tych kierunków będzie rosło, gdyż miejsc pracy będzie wciąż przybywać. Już teraz przecież branża informatyczna narzeka, że nie może znaleźć odpowiednich kandydatów na stanowiska, tak samo branża medyczna narzeka, iż brakuje wykwalifikowanych młodych lekarzy i że społeczeństwo profesorów w szpitalach się starzeje...
23-08-2014, 17:22
Najbardziej opłacalne zawody w Polsce w 2015 roku
A dlaczego brakuje? Bo, jakkolwiek to zabrzmi, za mało płacą.
Jeżeli informatyk czy lekarz, zwłaszcza lekarz, może za granicą zarobić kilkakrotnie więcej niż w Polsce, a bariera językowa nie jest żadną przeszkodą, to niestety duża część z nich wyjedzie z kraju. Pomimo tego, że ich płace w Polsce nie należą do najniższych.
Informatycy zresztą wcale nie muszą wyjeżdżać, bo jaki problem w dzisiejszych czasach pracować z domu dla zagranicznej firmy?
Jak polscy pracodawcy dorównają finansowo do pracodawców za granicą, będzie im znacznie łatwiej.
24-08-2014, 10:54
Najbardziej opłacalne zawody w Polsce w 2015 roku
I właśnie z tego właśnie powodów wybiera się firmy, korporacje z zagranicznym kapitałem, gdyż one specjalistom płacą więcej. Generalnie wśród przedsiębiorców na świecie przywykło takie stwierdzenie, że Polacy nie mają wygórowanych wymagań co do wynagrodzenia, dlatego nie ma co się dziwić, że niektórzy godzą się pracować za takie śmiesznie niskie wynagrodzenie.

Forum tarnowskie - Agora Najświeższe informacje z Tarnowa Wydarzenia, fotogalerie, rozrywka z Tarnowa Stacje bazowe telefonii komórkowych w Tarnowie Tarnowcity - tarnowski portal ogłoszeniowy
Wiadomości z Tarnowa 16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów iTarnow24.pl Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie