• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Od czego zacząć naukę programowania?
#1
Wybieram się na studia informatyczne i chciałbym już teraz rozpocząć naukę programowania. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z programowaniem, dlatego chciałbym Was prosić o podpowiedzenie mi, od czego zacząć naukę programowania od podstaw? Zależy mi na dobrej książce dla początkującego. Myślę nad językiem Java, czy jest dobra na początek do nauki?
 
Reply
#2
Mówi się ze książki do informatyki już w chwili wydania zawierają przestarzałe dane Uśmiech zależy gdzie idziesz na informatykę takiego języka zacznij się uczyć aby mieć podwaliny pod studia. Tu w Tarnowie ma być np. Matlab.
My w technikum na utk mieliśmy asemblera trochę, a na programowaniu po kolei Pascala, c++, jave Uśmiech
 
Reply
#3
To prawda co napisał miniek. Książki już w momencie wydania są przestarzałe. Książki do JAVY najczęściej opisują JAVA5, no może 6, podczas gdy już mamy 8. Matlaba bym się nie uczył bo nie jest to język, który Ci się przyda na studiach. Na studiach są w miarę podstawy.
Wziąłbym się za C, potem C++, a potem JAVA. Bo z C++ do JAVY jest w miarę łatwo przejść, a na studiach będziecie szli właśnie tak po kolei.
 
Reply
#4
Czyli jak w technikum Uśmiech akurat mi chyba bardziej podszedł c++ ale muszę się w jave wbić.
Ogólnie nie umiem zbyt programowania bo byłem na specu systemy i sieci i na tym się skupiałem, ale na studiach muszę się wziąć w garść
 
Reply
#5
Mi tam średnio pasuje C++. Może przez to, że programuję w JAVIE i nie siedzę w tym. Ale to musi się człowiek przekonać co mu pasuje. Może się w .NET przesiądzie, może w angulara, może w C#. Kto wie.
 
Reply
#6
A jakich języków programowania teraz się używa na studiach? Tzn. chodzi mi o język, który jest najczęściej używany i przez najdłuższy okres czasu. Chciałbym się uczyć już teraz powoli, aby raz: na studiach nie mieć problemów, bo z programowaniem wcześniej nie miałem do czynienia a dwa, już uczyć się pod kątem przyszłej pracy zawodowej. Na informatykę idę oczywiście tutaj na PWSZ w Tarnowie, stąd tutaj o to pytam Uśmiech
 
Reply
#7
Najdłużej to chyba Matlab, który jest w każdym semestrze. No i na początek na informatyce jest język C.
 
Reply
#8
Tylko, że chyba nie ma pracy dla osób programujących w Matlabie? W każdym razie nie ma jej tak dużo jak dla programistów innych języków.
 
Reply
#9
Fakt, nie ma tyle ofert pracy, ale są lepiej płatne. Głównie to Simulink jest używany. Język C masz od pierwszego semestru i ciągnie się do trzeciego.
 
Reply
#10
Naukę programowania najlepiej jest rozpocząć od podstawowej nauki wszystkich najczęściej używanych elementów w praktycznie każdym obiektowym języku programowania. Zacznij najlepiej od pętli, instrukcji warunkowych, obiektów, funkcji, wywoływania ich, przeciążania itd. Z czasem możesz zacząć bawić się z interfejsami graficznymi, ale aby je opanować musisz ogarniać w miarę dobrze programowanie obiektowe. Na początek programowania dobra jest Java, gdyż wymusza na programiście stosowanie kilku dobrych praktyk w programowaniu i pisaniu aplikacji. Nie warto na pewno zaczynać przygody z programowaniem od nauki Pascala, którego obecnie się już prawie nigdzie nie stosuje.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#11
Jak jesteś początkującym możesz zawsze zapisać się albo znaleźć jakiś kurs który ułatwi Tobie poznanie świata programowania. W sieci masz pełno takich ciekawych kursów.
 
Reply
#12
Nie będę płacił za wiedzę, którą można bez najmniejszego problemu znaleźć w necie.
 
Reply
#13
hmmm ja zaczynałam od html i php
Biblia HTML i php vademecum profesjonalistów

+ fora, porady, wsparcie znajomych programistów Uśmiech
 
Reply
#14
HTML to nie jest programowanie. PHP zresztą też jest średnim pomysłem.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak wygląda kolokwium z programowania?
Witam Jak wygląda kolokwium z programowania na studiach? Czy to prawda, że często pisze się je na kartkach? Przynajmniej słyszałem tak od znajomych...
midori 9 5,022 26-02-2016, 21:15
Ostatni post: miniek15mBrowsing: 1 gości