21-02-2012, 16:04
PWSZ Tarnów - kryteria przyjęć w roku akademickim 2012/2013
Wszystkich tegorocznych maturzystów zapraszam do zapoznania się z kryteriami przyjęć na studia stacjonarne i niestacjonarne na PWSZ w Tarnowie.

Koniecznie warto zapoznać się z poniższymi dokumentami, w których znajdują się wszystkie najważniejsze informacje odnośnie rekrutacji na nowy rok akademicki. Jeśli mielibyście jakieś pytania - zapraszam do zadania go na tym forum

Regulamin postępowania rekrutacyjnego: http://pwsz-tarnow.edu.pl/files/rekrutacja12_13.pdf
Regulamin rekrutacji dla kandydatów na kierunek "Wychowanie fizyczne": http://pwsz-tarnow.edu.pl/files/wfrekrutacja12_13.pdf

W roku akademickim 2012/2013 uczelnia będzie prowadziła nabór na kierunkach:

Studia magisterskie (studia drugiego stopnia):

Instytut Humanistyczny
- filologia polska
- filologia (specjalności: filologia angielska, filologia germańska, filologia romańska)

Studia licencjackie lub inżynierskie (studia pierwszego stopnia):

Instytut Administracyjno-Ekonomiczny
- administracja (specjalności: administracja publiczna, administracja międzynarodowa i unijna z językiem francuskim)
- ekonomia (specjalności: finanse przedsiębiorstw, agroekonomia)

Instytut Matematyczno-Przyrodniczy
- chemia (specjalność: chemia stosowana, chemia medyczna)
- matematyka (specjalności: matematyka finansowa, matematyka z informatyką)
- ochrona środowiska

Instytut Ochrony Zdrowia
- fizjoterapia
- pielęgniarstwo
- wychowanie fizyczne (specjalności: wychowanie fizyczne z gimnastyką korekcyjną, wychowanie fizyczne z edukacją zdrowotną)

Instytut Politechniczny (studia inżynierskie)
- elektrotechnika
- elektronika z telekomunikacją
- informatyka (specjalność: informatyka stosowana)
- inżynieria materiałowa (specjalność: technologia materiałów).

Oraz dwa nowe kierunki artystyczne:
- Grafika oraz wzornictwo.
27-02-2012, 17:03
PWSZ Tarnów - kryteria przyjęć w roku akademickim 2012/2013
Wypisane zostały specjalności do poszczególnych kierunków, zatem czy to oznacza, że filologia polska nie posiada w tym roku takowych?
27-02-2012, 17:12
27-02-2012, 21:58
PWSZ Tarnów - kryteria przyjęć w roku akademickim 2012/2013
(27-02-2012 17:12 )admin napisał(a):  Dobre pytanie. W regulaminie rekrutacji nie ma również nic wspomniane o specjalności na filologii polskiej, jednakże jest więcej niż pewne, że specjalności, tzn. "animacja kultury" , "filologia polska z językiem dodatkowym" będą kontynuowane. Nie uwzględniono tego w harmonogramie, gdyż można by powiedzieć, że sama filologia polska jest już specjalnością sama w sobie

A co z logopedią? No tak, niby jest specjalnością samą w sobie, ale zajęcia z logopedii czy inne stricte przygotowujące do specjalności np. animacja kultury były prowadzone.
27-02-2012, 22:01
PWSZ Tarnów - kryteria przyjęć w roku akademickim 2012/2013
Fakt, logopedia również była i zapewne będzie prowadzona w przyszłych latach.

Czy po 1 roku studiów magisterskich można się przenieść na zaoczne?
Mam pytanie, po 1 roku magisterki dziennie chciałabym sie przenieść na 2 (ostatni) rok zaocznie. Po 1 roku dziennych studiow są 3 miesiące praktyk, które obowiązują jedynie na dziennych, na zaocznych nie mają w ogóle praktykcz. Stąd pytanie czy musze je robić? czy skoro od 2 roku będę na zaocznych mnie nie będą obowiązywać już jak zaocznych?
aktep130 3 1,732 27-12-2016 10:26
Ostatni post: gimber
  Jak przedłużyć kartę parkingową?
Do 30 listopada musisz zgłosić się do Pani w budynku A, nie pamiętam dokładnie numeru pokoju ale na parterze obok sklepiku i tam uiścić opłatę w wysokości 48 zł (jeśli studia stacjonarne). Pani da Ci potwierdzenie a następnie wraz z kartą (i tym potwierdzeniem) musisz zgłosić się do niejakiego Pana Grzegorza do budynku E (sala 100) i tam Ci przedłużą ważność karty :)
rebmit 1 986 24-11-2015 11:23
Ostatni post: scypion
  Kiedy pojawi się podział na grupy?
najprawdopodobniej dopiero 1 października będą wywieszone :)
aktep130 6 1,825 29-09-2015 18:56
Ostatni post: aktep130
  Nowy kierunek studiów na PWSZ w Tarnowie!
Nasza uczelnia poszerzyła kolejny raz swoją ofertę studiów. Tegoroczni maturzyści będą mogli wybrać nowy kierunek studiów, zaproponowany przez Instytut Humanistyczny a mianowicie: [b]pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z j. obcym[/b]. Propozycja ta jest odpowiedzią na zmiany w systemie edukacyjnym, które wprowadzą dla dzieci 5-letnich obowiązek nauki języków obcych od 1 września 2015 r., a dla pozostałych dzieci od 1 września 2017 r. Przyszli studenci tego kierunku otrzymają profesjonalne kształcenie w obszarach teorii i praktyki pedagogicznej, a także w obszarze kształcenia językowego. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie może zapewnić dobre przygotowanie praktyczne dzięki współpracy z przedszkolami i szkołami podstawowymi z regionu tarnowskiego, a także z innymi instytucjami oświatowymi, m.in.: Delegaturą Kuratorium Oświaty a także Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Tarnowie. Absolwenci tego kierunku będą bardzo dobrze przygotowani do podjęcia pracy jako nauczyciele w przedszkolach (Zobacz: [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Co-trzeba-zrobi%C4%87-i-jakie-studia-sko%C5%84czy%C4%87-aby-zosta%C4%87-przedszkolank%C4%85-t]Jakie studia na przedszkolankę[/url]) a także nauczać w klasach I-III Szkoły Podstawowej. Możliwe jest również zatrudnienie jako nauczyciel języka obcego w przedszkolach oraz w edukacji wczesnoszkolnej. Przyjęcie kandydatów na I rok studiów pierwszego stopnia na nowy kierunek studiów będzie się odbywało na podstawie wyników egzaminu maturalnego z przedmiotów objętych kwalifikacją na ten kierunek, czyli pod uwagę będzie brana matura z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego.
admin 9 5,003 07-03-2015 8:54
Ostatni post: Cubaza
  Plany zajęć na semestr letni
Już są na większości kierunkach, więc jeśli na twoim nie ma, to zapewne kwestia czasu.
noldor 1 1,462 20-02-2015 10:51
Ostatni post: aktep130