Odpowiedz 

Pranie mózgu w seminarium duchownym

12-06-2012, 15:50
Post: #1
Pranie mózgu w seminarium duchownym
Witam
Czy to prawda że w seminarium duchownym w Tarnowie i nie tylko robią pranie mózgu? Czy to prawda że non stop na każdym kroku wpajają Ci jakieś inne zasady, prawa rządzące światem itd.?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2012, 17:42
Post: #2
Pranie mózgu w seminarium duchownym
Dla osób bez powołania tak to właśnie może wyglądać. Seminarium to studia teologiczne, trudne do zrozumienia i jasnego, naukowego wytłumaczenia. Panuje tam dość duży rygor, cały dzień jest z góry zaplanowany. Ale jak ktoś czuje powołanie to jest zadowolony jak już skończy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-06-2012, 11:52
Post: #3
Pranie mózgu w seminarium duchownym
Dokładnie. Nie jest lekko, stąd sporo osób rezygnuje, gdyż psychicznie nie dają rady (praktycznie zero kontaktu ze światem na pierwszych latach). Poczytaj o tym także tutaj: Studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Przynajmniej jedno jest pewne - praca po tych studiach jest gwarantowana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy w seminarium można mieć komputer?
Wszystko zależy generalnie od konkretnego seminarium. Są seminaria, w których od pierwszego roku wolno mieć zarówno komputer z dostępem do internetu jak i telefon komórkowy (np. opolskie), a są seminaria, gdzie jest to zabronione całkowicie (np. krakowskie).
szymonix 11 5,525 24-12-2015 22:26
Ostatni post: mamaitata
  Co wolno a czego nie wolno w seminarium?
Nie wolno pić alkoholu, szerzyć nieprawdy, [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Czy-w-seminarium-mo%C5%BCna-mie%C4%87-komputer-t]mieć komputera[/url], głosić jakiś zabobonów i innych sprzecznych z nauką kościoła dogmatów. Trzeba być posłusznym innym, wyższym rangą osobom. Generalnie pobyt w seminarium jest czymś jak zakon, zamknięcie się i konieczność podporządkowania się innym regułom.
kaznodzieja 1 1,708 24-12-2015 22:23
Ostatni post: mamaitata
  Ile lat trzeba się uczyć w seminarium na księdza?
W WSD w Tarnowie nauka na księdza trwa 6 lat. Zapewne w innych Wyższych Seminariach Duchownych w Polsce na księdza trzeba się uczyć również 6 lat, gdyż jest to okres ustalony przez prawo kościelne (czy coś podobnego).
kaznodzieja 2 13,633 17-09-2014 9:14
Ostatni post: sident
  Ile kosztuje nauka w seminarium?
Witam Czy idąc do seminarium duchownego muszę coś płacić za naukę? Ile to kosztuje w przypadku seminarium w Tarnowie? Jeśli już to za co konkretnie się płaci? Pozdrawiam
kaznodzieja 1 4,080 28-03-2014 13:56
Ostatni post: spamer24
  Czego uczą się księża w seminarium?
Cóż, przedmiotów w seminarium jest sporo. Księża w seminarium uczą się głównie przedmiotów humanistycznych, uczą się myślenia, historii kościoła, głównie teologii oraz języków obcych - greckiego oraz łaciny. Nauczana jest też etyka, prawo kanoniczne, pedagogika. Ogólnie nauczane są przedmioty typowo humanistyczne i religijne oraz "myślące", filozoficzne.
kaznodzieja 1 2,790 06-08-2013 23:03
Ostatni post: adminUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów