27-02-2015, 13:01
Tytuł pracy dyplomowej w CV
Zastanawiam się, czy warto wpisywać tytuł pracy dyplomowej do CV? Mam tutaj na myśli zarówno prace licencjackie jak i inżynierskie czy magisterskie. Czy wpisywanie tytułu pracy dyplomowej do CV jest dobrym rozwiązaniem? Ktoś z Was mógłby powiedzieć coś więcej o tym z własnego punktu widzenia? Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?
03-04-2015, 12:35
Tytuł pracy dyplomowej w CV
Zdecydowanie warto wpisywać tytuł pracy dyplomowej do CV. Oczywiście, jeżeli spełnia ona pewne założenia, tzn. jest interesująca, włożyłeś w nią sporo pracy i jest powiązana ze stanowiskiem, na które aplikujesz.

Przykładowo, jeżeli chcesz zostać programistą Java i w ramach swojej pracy dyplomowej pisałeś aplikację w Javie, to zdecydowanie warto to zaznaczyć w CV. W takich przypadkach zazwyczaj podczas rozmowy kwalifikacyjnej padają pytania o tą pracę dyplomową, co tam robiłeś, jakie były rezultaty, co sprawiło Ci dużą trudność itd.

W innych przypadkach, gdy np. Twoja praca dyplomowa była nieciekawa z punktu widzenia pracodawcy, nie warto o niej wspominać w CV.

Czy promotor pracy dyplomowej coś na tym zarabia?
[quote="raffy"]Czemu tak mało jest promotorów i na jakiej zasadzie są oni wybierani?[/quote] Mowa o informatyce, więc jak wiadomo tylu jest promotorów ile, że tak powiem: gałęzi informatyki. Jeden gość, który zajmuje się programowaniem ma tematy od programowania, drugi od baz danych, trzeci od systemów i sieci, czwarty od CAD-a itd.
raffy 6 16,212 05-12-2015 12:10
Ostatni post: miak75
  Jaki prezent z okazji obrony pracy magisterskiej?
Kwiaty to podstawa moim zdaniem dla kobiety :)
mc_dziacek 11 5,064 05-12-2015 12:03
Ostatni post: miak75
  Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
Ogólnie przyjmuje się, że praca licencjacka powinna mieć liczbę stron w przedziale od minimum 30 do maksimum 70 stron. Nie wiem jak jest to w instytucie Matematyczno-Przyrodniczym, jednak każda uczelnia/wydział/instytut ustala sobie indywidualnie ile prace dyplomowe powinny liczyć stron. Dla np. kierunku "filologia angielska" praca licencjacka powinna zawierać 35-40 stron pisanej czcionką Times New Roman o rozmiarze 12.
masa992 4 42,869 03-12-2015 13:27
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda obrona pracy licencjackiej?
Możesz kupić tylko promotorowi jako zwykły podarunek i dać po obronie. Nie musisz kupować wszystkim kiedy jesteś sam. Podarunki dla komisji to jest dobry pomysł jak jest was więcej.
Szyszka 6 73,946 03-12-2015 13:17
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda prezentacja swojej pracy na obronie?
Nie, podczas prezentacji pracy dyplomowej omawiasz tylko najistotniejsze jej aspekty, a dokładniej założenia (cele pracy) oraz wnioski, które nasunęły Ci się podczas jej pisania, potwierdzenie (bądź zaprzeczenie) tezy stawianej na początku podczas pisania tejże pracy. Mniej więcej coś takiego. Poza tym tego typu informacji powinien udzielić Ci promotor.
aktep130 3 1,517 25-08-2015 19:43
Ostatni post: admin