Witaj! Logowanie Rejestracja

Tytuł pracy dyplomowej w CV
#1
Zastanawiam się, czy warto wpisywać tytuł pracy dyplomowej do CV? Mam tutaj na myśli zarówno prace licencjackie jak i inżynierskie czy magisterskie. Czy wpisywanie tytułu pracy dyplomowej do CV jest dobrym rozwiązaniem? Ktoś z Was mógłby powiedzieć coś więcej o tym z własnego punktu widzenia? Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?
 
Reply
#2
Zdecydowanie warto wpisywać tytuł pracy dyplomowej do CV. Oczywiście, jeżeli spełnia ona pewne założenia, tzn. jest interesująca, włożyłeś w nią sporo pracy i jest powiązana ze stanowiskiem, na które aplikujesz.

Przykładowo, jeżeli chcesz zostać programistą Java i w ramach swojej pracy dyplomowej pisałeś aplikację w Javie, to zdecydowanie warto to zaznaczyć w CV. W takich przypadkach zazwyczaj podczas rozmowy kwalifikacyjnej padają pytania o tą pracę dyplomową, co tam robiłeś, jakie były rezultaty, co sprawiło Ci dużą trudność itd.

W innych przypadkach, gdy np. Twoja praca dyplomowa była nieciekawa z punktu widzenia pracodawcy, nie warto o niej wspominać w CV.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najczęściej zadawane pytania na obronie pracy dyplomowej
Każdy ze studentów kiedyś będzie bronił swoją pracę dyplomową. Niezależnie od tego, czy będzie to praca licencjacka, inżynierska czy magisterska, na obronie pracy dyplomowej zazwyczaj pojawiają się schematyczne pytania, których można się spodziewać. Zachęcam zatem wszystkich do wypisywania w tym wątku pytań z Waszych obron pracy dyplomowej, tak, aby powstał zbiór najczęściej zadawanych pytań na obronie :) Zacznę zatem od siebie:[list=1] [*]Które fragmenty pracy są wykonane przez Pana a które zostały przez Pana zaczerpnięte z zewnątrz? [*]Jaka była największa trudność w realizacji pracy dyplomowej i jak ją Pan rozwiązał? [*]Dlaczego akurat ta technologia? Czy rozważał Pan użycie innego frameworku? [*]Jak pracę można wykorzystać w przyszłości? Czy można ją udostępnić szerszemu gronu odbiorców? [/list]
Dobromir 3 29,705 12-06-2021, 19:32
Ostatni post: DobromirBrowsing: 1 gości