Wyniki matur 2012 i rekrutacja na studia. Kiedy?

13-02-2012, 16:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2012 16:59 przez marchlarz.)
Wyniki matur 2012 i rekrutacja na studia. Kiedy?
Hej

Wie ktoś może dokładniej, kiedy będą wyniki matur 2012 i do kiedy można składać podania rekrutacji na studia? Interesuje mnie to bo mam zamiar jechać z rodziną zagranicę na wakacje do 8 lipca i boję się ,że mogę nie zdążyć z rekrutacją.
13-02-2012, 17:18
Wyniki matur będą 30 czerwca, jak co roku
24-02-2012, 14:55
RE: Wyniki matur 2012 i rekrutacja na studia. Kiedy?
Rekrutacja zależy od uczelni, ale przeważnie na początku lipca jest I tura przeprowadzana.
17-03-2012, 12:21
RE: Wyniki matur 2012 i rekrutacja na studia. Kiedy?
Wyniki matur są ogłaszane 30 czerwca w systemie elektronicznym, który zawsze jest obciążony w tym czasie do granic wytrzymałości
Szkoła dzień wcześniej otrzymuje świadectwa maturalne, dlatego tego samego dnia możesz już udać się do sekretariatu (bądź innego miejsca) i odebrać świadectwo dojrzałości.

adam napisał(a):ale przeważnie na początku lipca jest I tura przeprowadzana.

Zgadza się, w systemie na PWSZ w Tarnowie można rejestrować się bodajże do 20 lipca, więc spokojnie zdążysz
20-04-2012, 11:01
20-04-2012, 15:12
RE: Wyniki matur 2012 i rekrutacja na studia. Kiedy?
(20-04-2012 11:01 )fidem napisał(a):  Witam, pochodzę z Krakowa, ale to nie ważne, chodzi mi o to, że chcialabym wyjechac za granice do pracy, i nie wiem do kiedy musze zostac w Polsce, czy musze byc w Polsce zeby dowiedziec sie o swoich wynikach z matur i zeby zarejestrowac sie na studia? czy odbywa sie to elektronicznie i moge to zrobic poza granicami kraju?

Nie Odebrać dokument potwierdzający wyniki matur możesz odebrać w innych dniach. Nie wiem, czy osoba upoważniona może to zrobić.

Wiem jednak, że upoważniona osoba może w Twoim imieniu złożyć dokumenty na studia. Rejestracja na studia odbywa się elektronicznie, jednakże po zakwalifikowaniu musisz zanieść dokumenty, aby potwierdzić chęć studiowania.
Jednakże wśród tych dokumentów musi być papierek z CKE o wynikach matur.
20-04-2012, 15:36
20-04-2012, 15:45
RE: Wyniki matur 2012 i rekrutacja na studia. Kiedy?
(20-04-2012 15:36 )fidem napisał(a):  Czyli niby nie trzeba osobiście rejestrować się na studia, ale wyniki z matur należałoby odebrać osobiście, czyli wychodzi na to, że i tak do końca czerwca musze tu być

Rejestracja na studia przebiega elektronicznie. Wyniki matur, czyli papierek od CKE (OKE) możesz dać np. koleżance do odebrania, ale musisz bodajże notarialnie potwierdzić upoważnienie do odbioru (kosztuje to chyba ok. 30 zł).

Wiem, że również takie upoważnienie trzeba napisać (potwierdzenie notarialne zależy od uczelni - czy wymagają) w przypadku zanoszenia dokumentów na studia przez inną osobę.

Forum tarnowskie - Agora Najświeższe informacje z Tarnowa Wydarzenia, fotogalerie, rozrywka z Tarnowa Stacje bazowe telefonii komórkowych w Tarnowie Tarnowcity - tarnowski portal ogłoszeniowy
Wiadomości z Tarnowa 16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów iTarnow24.pl Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie