Wysoki wynik PWSZ w Tarnowie w najnowszym rankingu tygodnika WPROST 2012!
W rankingu „Wprost” w roku 2012 wzięły udział 34 uczelnie publiczne. Klasyfikacja na poszczególnych miejscach odbywała się na podstawie odpowiedzi, jakich w kwestionariuszach udzieliły władze danych szkół wyższych.

Ranking został przygotowany przede wszystkim z myślą o młodzieży, która chce się wybrać na studia. To im zazwyczaj najwięcej trudności sprawia wybór odpowiedniego kierunku czy uczelni.

Tarnowska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa znalazła się na dość dobrym miejscu, uzyskując 48 punktów na 90 możliwych, wyprzedzając tym samym uczelnie takie jak: Politechnika Lubelska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie czy chociażby Akademię Morską w Gdyni.

Podstawowym założeniem branym pod uwagę przy ocenie była dostępność kadry akademickiej dla studentów oraz jej jakość, którą "Wprost" wyliczył na podstawie liczby profesorów przypadających na studenta i liczby publikacji przypadających na nauczyciela akademickiego. Zrezygnowali z badania uczelni pod względem liczby oferowanych przez nie kierunków studiów.

W przypadku uczelni, które wzięły udział w ubiegłym roku, lecz w 2012 nie odesłały kwestionariusza - ich miejsce w zestawieniu zostało oszacowane na podstawie dostępnych danych (na infografice zostały one oznaczone gwiazdką).

Ranking jest dostępny w najnowszym numerze "Wprost" a pełny ranking pojawi się w internecie jutro.

Poniżej ranking uczelni publicznych:

[Obrazek: ranking_uczelni_2012_tygodnik_wprost.jpeg]

źródło: wp.pl/wprost

Nowy kierunek studiów na PWSZ w Tarnowie!
Nasza uczelnia poszerzyła kolejny raz swoją ofertę studiów. Tegoroczni maturzyści będą mogli wybrać nowy kierunek studiów, zaproponowany przez Instytut Humanistyczny a mianowicie: [b]pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z j. obcym[/b]. Propozycja ta jest odpowiedzią na zmiany w systemie edukacyjnym, które wprowadzą dla dzieci 5-letnich obowiązek nauki języków obcych od 1 września 2015 r., a dla pozostałych dzieci od 1 września 2017 r. Przyszli studenci tego kierunku otrzymają profesjonalne kształcenie w obszarach teorii i praktyki pedagogicznej, a także w obszarze kształcenia językowego. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie może zapewnić dobre przygotowanie praktyczne dzięki współpracy z przedszkolami i szkołami podstawowymi z regionu tarnowskiego, a także z innymi instytucjami oświatowymi, m.in.: Delegaturą Kuratorium Oświaty a także Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Tarnowie. Absolwenci tego kierunku będą bardzo dobrze przygotowani do podjęcia pracy jako nauczyciele w przedszkolach (Zobacz: [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Co-trzeba-zrobi%C4%87-i-jakie-studia-sko%C5%84czy%C4%87-aby-zosta%C4%87-przedszkolank%C4%85-t]Jakie studia na przedszkolankę[/url]) a także nauczać w klasach I-III Szkoły Podstawowej. Możliwe jest również zatrudnienie jako nauczyciel języka obcego w przedszkolach oraz w edukacji wczesnoszkolnej. Przyjęcie kandydatów na I rok studiów pierwszego stopnia na nowy kierunek studiów będzie się odbywało na podstawie wyników egzaminu maturalnego z przedmiotów objętych kwalifikacją na ten kierunek, czyli pod uwagę będzie brana matura z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego.
admin 9 12,586 07-03-2015, 8:54
Ostatni post: Cubaza