Zaświadczenie lekarskie - rekrutacja na studia
Żarówka
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyc podaną niżej informacje odnośnie zaświadczeń lekarskich składanych na 1 roku?

"Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia zostaną powiadomieni poprzez SERK (listy zakwalifikowanych zostaną również wywieszone na tablicach ogłoszeń na terenie Uczelni oraz udostępnione na stronie internetowej Uczelni) po zakończeniu prac przez Komisje. W terminie od 28 lipca do 13 sierpnia 2011 r. do godz. 14.00 należy dokonać wpisu na studia (osobiście lub poprzez osobę posiadającą pisemne upoważnienie) oraz uzupełnić następujące dokumenty:

1) oryginał świadectwa dojrzałości (studia magisterskie - również oryginał dyplomu ukończenia studiów licencjackich),
2) 4 barwne i jednakowe fotografie o wymiarach 35×45 mm, zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem,
3)zaświadczenie lekarskie lekarza medycyny pracy o możliwości podjęcia studiów na danym kierunku (druki skierowań wydawane będą w Punkcie Zapisu Kandydatów)
4) kserokopię dowodu osobistego (awers i rewers).
Wpisu dokonać będzie można w Punkcie Zapisu Kandydatów (p. A123)."

Czy na każdym kierunku wymagane jest takie zaświadczenie? I w jakim terminie mam je dostarczyc? Podczas zapisu na studia?
( jeśli w tym momencie dopiero otrzymam druk skierowań)?

Tak takie zaświadczenia są obowiązkowe na wszystkich kierunkach i z tego co pisze to masz czas od 28 lipca do 13 sierpnia do godziny 14 żeby wszystkie dokumenty złożyć.

Zgodnie z tym harmonogramem rekrutacji na rok akademicki 2012/2013 oraz tym wątkiem, na wszystkie kierunki musisz takowe zaświadczenie złożyć. Trochę to głupota moim zdaniem na wszystkie, ale przepisy przepisami.

Dziękuje za odpowiedź, tylko w dalszym ciągu nie mam pojęcia w jaki sposób i kiedy mogę dostac odpowiedni "druk skierowań"? Jeśli wyniki badanie mam dostarczyc już przy zapisie na studia wraz z innymi dokunentami...[/align]

Cytat:"Zaświadczenie lekarskie lekarza medycyny pracy stwierdzające brak przeciwskazań do podjęcia studiów na danym kierunku składają wszyscy Kandydaci dokonujący zapisu na studia. Skierowania na badania wykonywane przez lekarzy medycyny pracy wydawane będą w Punkcie Zapisu Kandydatów. Badania można wykonać w dowolnej placówce medycznej posiadającej do tego uprawnienia. "
Czyli musisz udać się dwa razy. Raz wziąć skierowanie, a drugi raz oddać je wypełnione wraz z wszystkimi dokumentami.

Aha czyli tak jak myślałam, no nic jak trzeba to trzeba i dziękujeUśmiech

Hej
Nie wiecie czy na każdej uczelni trzeba takie zaświadczenie lekarskie zanosić? Nie wiecie gdzie dostanę taki druk? Jest on gdzieś do pobrania w sieci?

(12-04-2013, 15:07 )eks_stanek napisał(a): Hej

Nie, nie każda uczelnia wymaga, aby do dokumentów rekrutacyjnych dołączać także i zaświadczenie lekarskie. Wszystko zależy od uczelni. Wiem, że np. Politechnika Krakowska nie wymaga takiego zaświadczenia.

Czy na studia liczy się świadectwo?
Mam pytanie, czy są jeszcze jakieś studia i uczelnie gdzie liczy się świadectwo? Czy świadectwo ukończenia szkoły średniej jest już wręcz całkowicie nieważne na studia i zostało wyparte przez wyniki z matur? Co się liczy bardziej i dla uczelni jest istotniejsze? Czy lepiej przykładać się do matury czy może do ocen na świadectwie? Za wszystkie wypowiedzi z góry dziękuję.
fleczu1996 6 49,625 28-02-2016, 14:31
Ostatni post: Cubaza