Odpowiedz 

Zajęcia z native speakerami na filologii angielskiej

01-12-2015, 17:48
Post: #1
Zajęcia z native speakerami na filologii angielskiej
Cześć!

Zamierzam wybrać się na filologię angielską. Tutaj pytanie do obecnych studentów - jak duża część zajęć odbywa się z native speakerami? Wg. oficjalnej strony PWSZ zatrudniony jest tylko jeden wykładowca spoza Polski, jednak z kilku postów na tym forum wywnioskowałem, że może być inaczej. Będę wdzięczny za bliższe informacje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2015, 19:16
Post: #2
Zajęcia z native speakerami na filologii angielskiej
Prawie większość zajęć na filologii angielskiej odbywa się z native speakerami Poczytaj pozostałe wątki w tym dziale, chyba widziałem tam podobne pytanie.

Tutaj masz link: http://pwsz-tarnow.edu.pl/J%C4%99zyki-wy...ngielska-t
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2015, 19:29
Post: #3
Zajęcia z native speakerami na filologii angielskiej
Dzięki za odpowiedź Czytałem inne wątki w dziale i ciężko było mi wywnioskować jak duża część zajęć prowadzona są przez native speakerów, a jak duża po angielsku przez polskich wykładowców - stąd moje pytanie.

palaus2, na którym roku jesteś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2015, 19:35
Post: #4
Zajęcia z native speakerami na filologii angielskiej
Drugi rok filologii angielskiej Masz pytania do mnie to pytaj śmiało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Egzamin końcowy poziom B2
Ma ktoś może rozwiazany egzamin z tamtego roku? Prosze o pomoc.
Atena7 2 2,131 20-11-2016 22:36
Ostatni post: MoniaL
  Czy po filologii angielskiej jest praca?
Cześć, tak jak praktycznie w każdej dziedzinie - wszystko zależy od Ciebie. Ofert pracy nie jest tak wiele jak chociażby w dziedzinie informatyki, jednak uważam, że będąc dobrym w tej dziedzinie - bez problemu można sobie poradzić. Jeśli można zarobić na nagrywaniu śmiesznych filmów na YouTube (niekoniecznie bezpośrednio na wyświetleniach, ale na współpracy z przeróżnymi firmami chociażby), to z pewnością można poradzić sobie na rynku jako specjalista od języków. Wszystko zależy od tego w jakim stopniu język angielski rzeczywiście Cię pasjonuje i ile wysiłku jesteś w stanie zainwestować, żeby stworzyć dla siebie pożądaną sytuację. Studenci filologii z reguły idą w kierunku tłumaczeń, bądź nauczycielstwa. Pierwszy z nich to praca głównie w samotności, siedząc - pewnie przypadnie Ci do gustu, jeśli jesteś silnym introwertykiem :) Nie mam pojęcia o rynku tłumaczeń, jednak zewsząd dochodzą do mnie słuchy, że w Polsce nie jest zbyt dobrze - praca żmudna, a zysk proporcjonalnie niewielki. Jednak biorąc pod uwagę, że istnieją ludzie, którzy dobrze radzą sobie finansowo w tej dziedzinie - nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś do nich dołączył. Jeśli chodzi o nauczycielstwo, ciekawym kierunkiem jest TEFL (Teaching English as a foreign language). Z dyplomem (przynajmniej licencjackim) masz dużo więcej opcji do wyboru, jeśli chodzi o lokalizacje. Warunki płacowe również bywają lepsze, chociaż to nie reguła. Dyplom, choć pomaga, nie zawsze jest wymagany. Wszystko zależy od Twojej pewności siebie i umiejętności zaprezentowania się w dobrym świetle. Na pewno warto ukończyć kurs TEFL, dzięki czemu zyskasz uprawnienia do nauki na całym świecie i będziesz wyglądał o wiele lepiej w oczach pracodawców. Jeśli faktycznie pasjonuje Cię angielski, masz zacięcie nauczycielskie i chciałbyś zobaczyć trochę ciekawych miejsc, doświadczyć innych kultur - z pewnością Ci się to spodoba. Wszystko zależy od Ciebie, Twojego usposobienia i Twojej wizji na życie. Pisz śmiało, w razie jakichkolwiek pytań :)
dazo114 2 2,429 06-01-2016 11:16
Ostatni post: rybkazg2
  Czy dostanę się na filologię angielską?
Dostaniesz się bez problemu w pierwszej rekrutacji :)
madziura94 6 2,588 01-12-2015 19:24
Ostatni post: palaus2
  Jak wyglądają studia na filologii angielskiej?
Studia na filologii angielskiej są dość ciężkim wyzwanie. Wykładowcy zadają masę materiału, którego musisz się nauczyć na pamięć. Bardzo dużo trzeba poświecić czasu w domu. Większość zajęć stanowią ćwiczenie, na które trzeba przygotowywać się z tygodnia na tydzień. Na wykładach się tylko słucha, jednak trzeba dodatkowo czytać lektury czy teksty, które wykładowcy nam zaproponują. Zajęcia oczywiście po angielsku.
angela557 3 2,862 01-12-2015 19:18
Ostatni post: palaus2
Duży uśmiech Kandydaci na filologię angielską 2015
Nie macie się czym przejmować. Dostaniecie się bez problemu z takimi wynikami matur.
Duniaaw 22 3,450 01-09-2015 14:11
Ostatni post: LotkaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów