• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja

Oferty pracy w Bydgoszczy: link|Polska Grupa BHP - szkolenia i kursy BHP
Co po telekomunikacji? Jaka praca?
#1
Jaka praca po telekomunikacji? Jaki zawód można wykonywać po skończonej telekomunikacji? Co można po niej robić? Siedzieć w TP czy jak? Uważacie, że lepiej będzie skończyć samą "telekomunikację" czy może "Elektronikę i telekomunikację"? Który z tych kierunków jest bardziej przyszłościowy i opłacalny? Byłym niezmiernie wdzięczny za wszystkie odpowiedzi udzielone dla mnie, które pomogą mi w dokonaniu wyboru.

#2
Powiem Ci szczerze, że czasem sam się zastanawiam co ja mógłbym robić po tym kierunku Język Losy potoczyły się tak, że nie pracuję teraz w zawodzie. Jednak możesz robić:
- monter/serwisant urządzeń telekomunikacyjnych
- zarządzanie sieciami telekomunikacyjnymi
- serwisant projektant sieci telekomunikacyjnych
Nie tylko w TP, w wielu miejscach możesz pracować. Jednak w TP najpewniejsza praca.

#3
I kolejny raz zacytuję, to co jest napisane na stronie internetowej naszej uczelni:

Cytat:Absolwent kierunku „elektronika i telekomunikacja” będzie mógł znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach projektowych i produkcyjnych sprzętu elektronicznego i telekomunikacyjnego, u operatorów sieci telekomunikacyjnych i teleinformatycznych, w różnego rodzaju firmach przy eksploatacji nowoczesnych urządzeń elektronicznych i telekomunikacyjnych.

Aczkolwiek rzeczywistość często okazuje się brutalna Język jednakże znam wiele osób, które kończyły telekomunikację i pracują w branży IT jako programiści czy "sieciowcy". Jak zatem widać, skończenie telekomunikacji nie ogranicza się tylko i wyłącznie do pracy u operatorów telekomunikacyjnych, jednakże jest to równie intratna posada.

#4
A jako, że Polska jest jednym wielkim zaściankiem jeśli chodzi o przedsiębiorstwa produkcyjne i projektowe urządzeń telekomunikacyjnych, operatorzy sieci nie chcą przyjmować inaczej niż do BOK itp to pozostaje montowanie po wsiach internetu Język Aseseee eJęzyk
Nie no żartuję Oczko Ja tam na brak pracy nie narzekam Język

#5
Po telekomunikacji równie dobrze możesz zostać i pracować jako Informatyk bądź bardziej ściśle powiązane stanowisko z telekomunikację - teleinformatyka.

#6
Czy dla absolwentów Elektroniki i telekomunikacji jest praca w Tarnowie? Ktoś może znalazł pracę w branży telekomunikacyjnej w Tarnowie?

#7
(01-06-2012, 22:19 )t.poslizglo napisał(a): Czy dla absolwentów eit jest praca w Tarnowie?
Jako student stwierdzam, że pracy po Elektronice i Telekomunikacji w Tarnowie (w innych miastach wielkości Tarnowa zapewne też) nie ma Język Ja studiuję tylko żeby mieć inżyniera a potem idę w większe miasto tam szukać roboty i robić magistra. Praca jest tylko w większych, wojewódzkich miastach. Tarnów to zaścianek.

#8
Po ostatnich słabych wynikach sprzedażowych TP ma zwolnić ponad 1000 pracowników, więc raczej mało prawdopodobne jest aby zatrudniali jeszcze nowe osoby.

#9
@up, zreszta nie ma juz TP w Tarnowie. Pozostal tylko pion wykonawczy i tam jest malo ludzi. Jest na przyklad relacom, ktory jest wykonawca dla TP.

#10
Wiesz, teraz jest wszędzie masa absolwentów telekomunikacji. Część z nich uderza bardziej w informatykę, gdyż są to podobne kierunki i nawet część przedmiotów jest nauczana taka sama jak na Informatyce.

Jeżeli zastanawiasz się nad pracą w branży elektroniki i telekomunikacji, przykładowe oferty pracy zostały wymienione tutaj. Jeśli chodzi o pracę po telekomunikacji, najlepsze są branże z zakresu sprzedaży i obsługi klienta, informatyki, nowoczesnych technologii, projektowania i konstrukcji sieci, multimediów, marketingu i zarządzania, doradztwa i rozwoju, badań (R&D).
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Studia magisterskie na Elektrotechnice i Telekomunikacji
Ponoć przymierzają się do otwarcia magisterskich studiów zaocznych na tym kierunku ;) ciekawe czy to wypali...
scypion 2 818 08-09-2016, 13:13
Ostatni post: laura