Czy łatwiej jest na studiach zaocznych niż dziennych?
Powiedzcie mi czy łatwiej jest studiować zaocznie na studiach niestacjonarnych i zaliczać egzaminy czy mimo wszystko na dziennych? Czy na zaocznych mam większe szanse że zaliczę egzaminy z racji tego że płacę raty za studiowanie?

Na zaocznych studiach zawsze było łatwiej, ale nie dlatego, że płacisz za studia, tylko po porostu masz odrobinę mniej materiału do przyswojenia i wymagania nie są tak duże.

Sensei napisał(a):tylko po porostu masz odrobinę mniej materiału do przyswojenia
Nie zawsze. Niestety nie zawsze tak jest, że masz mniej materiału do przyswojenia.

To jak w końcu jest na studiach zaocznych? Łatwiej czy nie łatwiej?

Ale na to nie da sie jednoznacznie odpowiedziec. Sa kierunki gdzie jest latwiej, a sa kierunki gdzie jest tak samo przesrane. Ty oczekujesz, ze Ci powiemy tak badz nie. Tak sie nie da...

Wytaptane z HTC Wildfire za pomoca Tapatalk2
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.

Czyli to czy łatwiej na studiach zaocznych czy dziennych to zależy od preferencji i odczuć każdego ze studiujących?

Nie ma reguły.
Studiowałem dziennie i zaocznie i trudniej było na zaocznych. Wynikało to z prostego faktu: jak powiedział dziekan na pierwszych zajęciach, egzaminy i oceny mamy takie same jak studenci dzienni, a zajęć mniej. Czego nie ma na zajęciach trzeba nadrobić we własnym zakresie.
Oczywiście są i takie studia (zwykle jakieś hobbistyczne kierunki) gdzie studia zaoczne jest w stanie skończyć średnio uzdolniona ameba. Ale studia dzienne też się takie mogą trafić na jakichś Wyższych Szkołach Pieśni, Tańca i Gotowania na Parze.
Powiedzenie że studia zaoczne są zawsze łatwiejsze, albo że studia dzienne są zawsze trudniejsze mocno mija się z prawdą. Na pewno na zaocznych widać, że ludziom bardziej zależy i bardziej przykładają się do nauki. W końcu za to płacą Uśmiech Ale to że płacą nie znaczy, że mają z tego tytułu jakieś ulgi i ułatwienia. A przynajmniej tak jest (było) na państwowych uczelniach technicznych Uśmiech

Dzięki piotrow za solidną odpowiedź ! Uśmiech

Mi się wydaje, że na studiach dziennych, gdzie zajęcia są rozłożone na kilka tygodni. W mojej ocenie, na studiach zaocznych jest za dużo materiału w 2-3 dni, przez co jest to trudne.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Po jakich studiach jest dobrze płatna praca?
Cześć Mam pytanie po jakich studiach jest teraz dobrze płatna praca? Jakie studia muszę skończyć aby znaleźć dobrze płatną pracę? Jakie studia muszę skończyć aby w ogóle znaleźć pracę gdzie dobrze zarobię?? Co polecacie studiować aby dobrze zarobić?
szegid 10 8,858 19-03-2018, 8:31
Ostatni post: janko22